Oscar 2018: Výsledky

Oscar 2018: Výsledky | Fandíme filmu Zobrazit dalších 20 obrázků
Snímky Tři billboardy za Ebbingem, Tvář vody, Dunkerk a Blade Runner 2049 se pyšní nejvyšším počtem Oscarů.

Americká akademie filmových umění a věd rozdala svá ocenění - Oscary. Absolutním vítězem se stal snímek Tvář vody, který si zároveň odnesl také nejvíc sošek, čtyři. Dunkerk si odnesl tři, Blade Runner 2049 dva, Tři billboardy za Ebbingem a Coco dva.

Nejlepší film

Nejlepší režie

Nejlepší původní scénář

  • The Big Sick (Pěkně blbě) – Emily V. Gordon & Kumail Nanjiani
  • Get Out – Jordan Peele
  • Lady Bird – Greta Gerwig
  • The Shape of Water – Guillermo del Toro, Vanessa Taylor
  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri – Martin McDonagh

Nejlepší adaptovaný scénář

  • Call Me by Your Name – James Ivory
  • The Disaster Artist – Scott Neustadter & Michael H. Weber
  • Logan – Scott Frank & James Mangold and Michael Green
  • Molly’s Game (Velká hra) – Aaron Sorkin
  • Mudbound – Virgil Williams and Dee Rees

Nejlepší herec v hlavní roli

Nejlepší herečka v hlavní roli

Nejlepší herec ve vedlejší roli

Nejlepší herečka ve vedlejší roli

  • Mary J. Blige – Mudbound
  • Allison Janney – I, Tonya
  • Lesley Manville – Phantom Thread
  • Laurie Metcalf – Lady Bird
  • Octavia Spencer – The Shape of Water

Nejlepší celovečerní animovaný film

Nejlepší cizojazyčný film

  • A Fantastic Woman - Čile
  • On Body and Soul - Maďarsko
  • The Insult - Libanon
  • The Square - Švédsko
  • Loveless - Rusko

Nejlepší původní hudba

  • Dunkirk - Hans Zimmer
  • Phantom Thread - Jonny Greenwood
  • The Shape of Water - Alexandre Desplat
  • Star Wars: The Last Jedi (Star Wars: Poslední z Jediů) - John Williams
  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri - Carter Burwell

Nejlepší původní píseň

  • “Mighty River” - Mudbound, Mary J. Blige
  • “Mystery of Love” - Call Me by Your Name, Sufjan Stevens
  • “Remember Me” - Coco, Kristen Anderson-Lopez, Robert Lopez
  • “Stand Up for Something” - Marshall, Diane Warren, Common
  • “This Is Me” - The Greatest Showman, Benj Pasek, Justin Paul

Nejlepší kamera

  • Blade Runner 2049 – Roger Deakins
  • Darkest Hour – Bruno Delbonnel
  • Dunkirk – Hoyte van Hoytema
  • Mudbound – Rachel Morrison
  • The Shape of Water – Dan Laustsen

Nejlepší střih

  • Baby Driver – Jonathan Amos, Paul Machliss
  • Dunkirk – Lee Smith
  • I, Tonya – Tatiana S. Riegel
  • The Shape of Water – Sidney Wolinsky
  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri – Jon Gregory

Nejlepší vizuální efekty

  • Blade Runner 2049 – John Nelson, Paul Lambert, Richard R. Hoover, Gerd Nefzer
  • Guardians of the Galaxy Vol. 2 (Stržážci Galaxie 2)– Christopher Townsend, Guy Williams, Jonathan Fawkner, Dan Sudick
  • Kong: Skull Island (Kong: Ostrov lebek) – Stephen Rosenbaum, Jeff White, Scott Benza, Mike Meinardus
  • Star Wars: The Last Jedi – Ben Morris, Mike Mulholland, Chris Corbould, Neal Scanlon
  • War for the Planet of the Apes (Válka o planetu opic) – Joe Letteri, Dan Lemmon, Daniel Barrett, Joel Whist

Nejlepší výprava

  • Beauty and the Beast (Kráska a zvíře) – Výprava: Sarah Greenwood; Dekorace: Katie Spencer
  • Blade Runner 2049 – Výprava: Dennis Gassner; Dekorace: Alessandra Querzola
  • Darkest Hour – Výprava: Sarah Greenwood; Dekorace: Katie Spencer
  • Dunkirk – Výprava: Nathan Crowley; Dekorace: Gary Fettis
  • The Shape of Water – Výprava: Paul Denham Austerberry; Dekorace: Shane Vieau and Jeff Melvin

Nejlepší kostýmy

  • Beauty and the Beast – Jacqueline Durran
  • Darkest Hour – Jacqueline Durran
  • Phantom Thread – Mark Bridges
  • The Shape of Water – Luis Sequeira
  • Victoria and Abdul (Viktorie a Abdul) – Consolata Boyle

Nejlepší masky

  • Darkest Hour – Kazuhiro Tsuji, David Malinowski, Lucy Sibbick
  • Victoria and Abdul – Daniel Phillips and Lou Sheppard
  • Wonder – Arjen Tuiten

Nejlepší mix zvuku

  • Baby Driver - Julian Slater, Tim Cavagin and Mary H. Ellis
  • Blade Runner 2049 - Ron Bartlett, Doug Hemphill and Mac Ruth
  • Dunkirk - Mark Weingarten, Gregg Landaker and Gary A. Rizzo
  • The Shape of Water - Christian Cooke, Brad Zoern and Glen Gauthier
  • Star Wars: The Last Jedi - David Parker, Michael Semanick, Ren Klyce and Stuart Wilson

Nejlepší střih zvuku

  • Baby Driver - Julian Slater
  • Blade Runner 2049 - Mark Mangini and Theo Green
  • Dunkirk - Richard King and Alex Gibson
  • The Shape of Water - Nathan Robitaille and Nelson Ferreira
  • Star Wars: The Last Jedi - Matthew Wood and Ren Klyce

Nejlepší celovečerní dokument

  • Abacus: Small Enough to Jail
  • Faces Places
  • Icarus
  • Last Men in Aleppo
  • Strong Island

Nejlepší krátký dokument

  • Edith+Eddie
  • Heaven is a Traffic Jam on the 405
  • Heroin(e)
  • Knife Skills
  • Traffic Stop

Nejlepší krátký animovaný film

  • Dear Basketball
  • Garden Party
  • Lou
  • Negative Space
  • Revolting Rhymes

Nejlepší krátký hraný film

  • DeKalb Elementary
  • The Eleven O’Clock
  • My Nephew Emmett
  • The Silent Child
  • Watu Wote/All of Us

Čestného Oscara dostali

  • Agnès Varda
  • Charles Burnett
  • Donald Sutherland
  • Owen Roizman

Cena za zvláštní přínos

  • Alejandro González Iñárritu za Carne y arena – projekt vytvořený pro virtuální realitu

Tvář vody

02.09.2017 | USA
Dobrodružný, Drama, Fantasy, Thriller, Romantický
Info o filmu

Galerie: 21

Oscar 2018: Výsledky | Fandíme filmu Oscar 2018: Výsledky | Fandíme filmu Oscar 2018: Výsledky | Fandíme filmu Oscar 2018: Výsledky | Fandíme filmu Oscar 2018: Výsledky | Fandíme filmu Oscar 2018: Výsledky | Fandíme filmu Oscar 2018: Výsledky | Fandíme filmu Oscar 2018: Výsledky | Fandíme filmu Oscar 2018: Výsledky | Fandíme filmu Oscar 2018: Výsledky | Fandíme filmu Oscar 2018: Výsledky | Fandíme filmu Oscar 2018: Výsledky | Fandíme filmu Oscar 2018: Výsledky | Fandíme filmu Oscar 2018: Výsledky | Fandíme filmu Oscar 2018: Výsledky | Fandíme filmu Oscar 2018: Výsledky | Fandíme filmu Oscar 2018: Výsledky | Fandíme filmu Oscar 2018: Výsledky | Fandíme filmu Oscar 2018: Výsledky | Fandíme filmu Oscar 2018: Výsledky | Fandíme filmu Oscar 2018: Výsledky | Fandíme filmu

Související články

Nejnovější videa z našeho youtube kanálu!

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2019 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest