Oscar 2018: Kompletní přehled nominovaných

Oscar 2018: Kompletní přehled nominovaných | Fandíme filmu
Warner Bros.
Zobrazit dalších 21 obrázků
Logan má oscarovou nominaci a další nečekané úspěchy.

Nominace na jubilejní 90. Oscary byly vyhlášeny. Nejvíc (13) jich dostala Tvář vody, Dunkerk Christophera Nolana dostal 8, Tři billboardy kousek za Ebbingem 7, Nit z přízraků a Nejtemnější hodina 6, Lady Bird a Blade Runner 2049 5, Uteč, Call Me By Your Name, Mudbound a Star Wars: Poslední z Jediů 4, Baby Driver a Já, Tonya 3 a Akta Pentagon, Coco, Victoria & Abdul a Kráska a zvíře 2. Ostatní snímky odnášeli vždy po jedné nominaci. Komentář k nominacím přineseme v samostatném článku.

Nejlepší film

  • Call Me By Your Name
  • Darkest Hour
  • Dunkirk
  • Get Out
  • Lady Bird
  • Phantom Thread
  • The Post (Akta Pentagon: Skrytá válka)
  • The Shape of Water
  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Nejlepší režie

  • Christopher Nolan – Dunkirk
  • Jordan Peele – Get Out
  • Greta Gerwig – Lady Bird
  • Paul Thomas Anderson – Phantom Thread
  • Guillermo del Toro – The Shape of Water

Nejlepší původní scénář

  • The Big Sick – Emily V. Gordon & Kumail Nanjiani
  • Get Out – Jordan Peele
  • Lady Bird – Greta Gerwig
  • The Shape of Water – Guillermo del Toro, Vanessa Taylor
  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri – Martin McDonagh

Nejlepší adaptovaný scénář

  • Call Me by Your Name – James Ivory
  • The Disaster Artist – Scott Neustadter & Michael H. Weber
  • Logan – Scott Frank & James Mangold and Michael Green Molly’s Game – Aaron Sorkin
  • Mudbound – Virgil Williams and Dee Rees

Nejlepší herec v hlavní roli

  • Timothée Chalamet – Call Me By Your Name
  • Daniel Day-Lewis – Phantom Thread
  • Daniel Kaluuya – Get Out
  • Gary Oldman – Darkest Hour
  • Denzel Washington – Roman J. Israel, Esq.

Nejlepší herečka v hlavní roli

  • Sally Hawkins – The Shape of Water
  • Frances McDormand – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
  • Margot Robbie – I, Tonya
  • Saoirse Ronan – Lady Bird
  • Meryl Streep – The Post
  • Nejlepší herečka ve vedlejší roli

Nejlepší herec ve vedlejší roli

  • Willem Dafoe – The Florida Project
  • Woody Harrelson – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
  • Richard Jenkins – The Shape of Water
  • Christopher Plummer – All the Money in the World
  • Sam Rockwell – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Nejlepší herečka ve vedlejší roli

  • Mary J. Blige – Mudbound
  • Allison Janney – I, Tonya
  • Lesley Manville – Phantom Thread
  • Laurie Metcalf – Lady Bird
  • Octavia Spencer – The Shape of Water

Nejlepší celovečerní animovaný film

  • The Boss Baby
  • The Breadwinner
  • Coco
  • Ferdinand
  • Loving Vincent

Nejlepší cizojazyčný film

  • A Fantastic Woman - Španělsko
  • On Body and Soul - Maďarsko
  • The Insult - Libanon
  • The Square - Švédsko
  • Loveless - Rusko

Nejlepší původní hudba

  • Dunkirk - Hans Zimmer
  • Phantom Thread - Jonny Greenwood
  • The Shape of Water - Alexandre Desplat
  • Star Wars: The Last Jedi - John Williams
  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri - Carter Burwell

Nejlepší původní píseň

  • “Mighty River” - Mudbound, Mary J. Blige
  • “Mystery of Love” - Call Me by Your Name, Sufjan Stevens
  • “Remember Me” - Coco, Kristen Anderson-Lopez, Robert Lopez
  • “Stand Up for Something” - Marshall, Diane Warren, Common
  • “This Is Me” - The Greatest Showman, Benj Pasek, Justin Paul

Nejlepší kamera

  • Blade Runner 2049 – Roger Deakins
  • Darkest Hour – Bruno Delbonnel
  • Dunkirk – Hoyte van Hoytema
  • Mudbound – Rachel Morrison
  • The Shape of Water – Dan Laustsen

Nejlepší střih

  • Baby Driver – Jonathan Amos, Paul Machliss
  • Dunkirk – Lee Smith
  • I, Tonya – Tatiana S. Riegel
  • The Shape of Water – Sidney Wolinsky
  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri – Jon Gregory

Nejlepší vizuální efekty

  • Blade Runner 2049 – John Nelson, Paul Lambert, Richard R. Hoover, Gerd Nefzer
  • Guardians of the Galaxy Vol. 2 – Christopher Townsend, Guy Williams, Jonathan Fawkner, Dan Sudick
  • Kong: Skull Island – Stephen Rosenbaum, Jeff White, Scott Benza, Mike Meinardus
  • Star Wars: The Last Jedi – Ben Morris, Mike Mulholland, Chris Corbould, Neal Scanlon
  • War for the Planet of the Apes – Joe Letteri, Dan Lemmon, Daniel Barrett, Joel Whist

Nejlepší výprava

  • Beauty and the Beast – Výprava: Sarah Greenwood; Dekorace: Katie Spencer
  • Blade Runner 2049 – Výprava: Dennis Gassner; Dekorace: Alessandra Querzola
  • Darkest Hour – Výprava: Sarah Greenwood; Dekorace: Katie Spencer
  • Dunkirk – Výprava: Nathan Crowley; Dekorace: Gary Fettis
  • The Shape of Water – Výprava: Paul Denham Austerberry; Dekorace: Shane Vieau and Jeff Melvin

Nejlepší kostýmy

  • Beauty and the Beast – Jacqueline Durran
  • Darkest Hour – Jacqueline Durran
  • Phantom Thread – Mark Bridges
  • The Shape of Water – Luis Sequeira
  • Victoria and Abdul – Consolata Boyle

Nejlepší masky

  • Darkest Hour – Kazuhiro Tsuji, David Malinowski, Lucy Sibbick
  • Victoria and Abdul – Daniel Phillips and Lou Sheppard
  • Wonder – Arjen Tuiten

Nejlepší mix zvuku

  • Baby Driver - Julian Slater, Tim Cavagin and Mary H. Ellis
  • Blade Runner 2049 - Ron Bartlett, Doug Hemphill and Mac Ruth
  • Dunkirk - Mark Weingarten, Gregg Landaker and Gary A. Rizzo
  • The Shape of Water - Christian Cooke, Brad Zoern and Glen Gauthier
  • Star Wars: The Last Jedi - David Parker, Michael Semanick, Ren Klyce and Stuart Wilson

Nejlepší střih zvuku

  • Baby Driver - Julian Slater
  • Blade Runner 2049 - Mark Mangini and Theo Green
  • Dunkirk - Richard King and Alex Gibson
  • The Shape of Water - Nathan Robitaille and Nelson Ferreira
  • Star Wars: The Last Jedi - Matthew Wood and Ren Klyce

Nejlepší celovečerní dokument

  • Abacus: Small Enough to Jail
  • Faces Places
  • Icarus
  • Last Men in Aleppo
  • Strong Island

Nejlepší krátký dokument

  • Edith+Eddie
  • Heaven is a Traffic Jam on the 405
  • Heroin(e)
  • Knife Skills
  • Traffic Stop

Nejlepší krátký animovaný film

  • Dear Basketball
  • Garden Party
  • Lou
  • Negative Space
  • Revolting Rhymes

Nejlepší krátký hraný film

  • DeKalb Elementary
  • The Eleven O’Clock
  • My Nephew Emmett
  • The Silent Child
  • Watu Wote/All of Us

Čestného Oscara dostali

  • Agnès Varda
  • Charles Burnett
  • Donald Sutherland
  • Owen Roizman

Cena za zvláštní přínos

Alejandro González Iñárritu za Carne y arena – projekt vytvořený pro virtuální realitu

Dunkerk

19.07.2017 | USA, Velká Británie, Francie, Nizozemsko
Akční, Drama, Historický, Thriller, Válečný
Info o filmu

Galerie: 22

Oscar 2018: Kompletní přehled nominovaných | Fandíme filmu Oscar 2018: Kompletní přehled nominovaných | Fandíme filmu Oscar 2018: Kompletní přehled nominovaných | Fandíme filmu Oscar 2018: Kompletní přehled nominovaných | Fandíme filmu Oscar 2018: Kompletní přehled nominovaných | Fandíme filmu Oscar 2018: Kompletní přehled nominovaných | Fandíme filmu Oscar 2018: Kompletní přehled nominovaných | Fandíme filmu Oscar 2018: Kompletní přehled nominovaných | Fandíme filmu Oscar 2018: Kompletní přehled nominovaných | Fandíme filmu Oscar 2018: Kompletní přehled nominovaných | Fandíme filmu Oscar 2018: Kompletní přehled nominovaných | Fandíme filmu Oscar 2018: Kompletní přehled nominovaných | Fandíme filmu Oscar 2018: Kompletní přehled nominovaných | Fandíme filmu Oscar 2018: Kompletní přehled nominovaných | Fandíme filmu Oscar 2018: Kompletní přehled nominovaných | Fandíme filmu Oscar 2018: Kompletní přehled nominovaných | Fandíme filmu Oscar 2018: Kompletní přehled nominovaných | Fandíme filmu Oscar 2018: Kompletní přehled nominovaných | Fandíme filmu Oscar 2018: Kompletní přehled nominovaných | Fandíme filmu Oscar 2018: Kompletní přehled nominovaných | Fandíme filmu Oscar 2018: Kompletní přehled nominovaných | Fandíme filmu Oscar 2018: Kompletní přehled nominovaných | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2021 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest