Fantastická čtyřka: Režisér hitového Spider-Mana opouští příští marvelovku

Fantastická čtyřka: Režisér hitového Spider-Mana opouští příští marvelovku | Fandíme filmu
20th Century Studios
Zdá se, že nové zpracování Fantastické čtyřky je na dohled.

V noci na dnešek přišla z Marvelu nečekaná zpráva. Magazín Deadline jako první informoval, že režisér Jon Watts nenatočí snímek Fantastická čtyřka (Fantastic Four). Studio i režisér uvádějí, že rozluka byla zcela přátelská, Jon zkrátka potřeboval po zhruba sedmiletém komiksovém maratonu pauzu. Watts dodal, že je vděčný za příležitost, těší se, až Fantastickou čtyřku uvidí v kinech a doufá, že se studiem bude opět spolupracovat. Taktéž marvelovský šéf Kevin Feige uvedl, že pracovat s Jonem byla radost a doufá, že v budoucnu k ní ještě dojde.

Marvel Wattse najal v roce 2015, poté, co studio zaujal svým předchozím filmem Cop Car. Od té doby natočil tři filmy se Spider-Manem, jeden úspěšnější než druhý a všechny vesměs pozitivně hodnocené. Jako režisér nové verze Fantastické čtyřky byl Watts najatý koncem roku 2020, tedy zhruba v době, kdy začínalo natáčení Spider-Mana: Bez domova.

Pokud obě strany mluví pravdu, platí, že režisér byl pouze unavený a opravdu všichni budou rádi, pokud v budoucnosti s Marvelem opět něco natočí, pak by to znamenalo jednu konkrétní věc: Natáčení filmu se blíží a Fantastická čtyřka je pevně zanesená do budoucích plánů, takže není možné čekat na to, až si Jon oddechne. V březnu se objevily zvěsti, že by se film měl točit ještě letos, a pokud platí, že Marvel nemůže čekat na konkrétního režiséra, tak je klidně možné, že natáčení opravdu začne někdy v dohledné době.

Kdo by Wattse mohl nahradit? Zájem o látku dlouhodobě projevoval Peyton Reed. Ten měl točit Fantastickou čtyřku už v roce 2001, avšak nakonec z jeho projektu sešlo. Když se práva dostala k Marvelu, tak se Peyton o Čtyřku hlásil znovu, ale příležitost dostal Watts. Marvel by tak mohl hrát na jistotu a oslovit osvědčeného partnera. Nicméně, i když Reedův chystaný snímek Ant-Man and the Wasp: Quantumania nakonec dorazí dřív, než se očekávalo, stále není tak docela zřejmé, zda by měl čas zároveň dokončovat Quantumánii a chystat Fantastickou čtyřku. Kdyby Reed přece nemohl, tak kdo ví, třeba by studio zangažovalo Johna Krasinskiho. Toho fanoušci dlouhodobě chtějí vidět v roli Mr. Fantastica a před dvěma letu v rozhovoru uvedl, že by nějakou marvelovku zrežíroval s chutí. Naposledy natočil dva díly Tichého místa, takže určitě má dobrou reputaci. Mohla by cesta vést právě tudy?

Foto je ilustrační: Fantastická čtyřka (2005)

Zdroj: Deadline

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2022 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest