Skvěle hodnocená Barbie dorazila do našich kin

Skvěle hodnocená Barbie dorazila do našich kin | Fandíme filmu
Warner Bros.
Zobrazit dalších 10 obrázků
Recenze jsou nadšené, předprodeje vysoké. Už se mluví o pokračování. A jsou tu poslední ukázky.

Tento týden bude v kinech nabitý, jako málokterý jiný. Přichází událost přezdívaná „Barbieheimer“, tedy souběžná premiéra Barbie a Oppenheimera, dvou extrémně očekávaných novinek od předních hollywoodských osobností. Zatímco historický životopis Christophera Nolana se u nás začíná promítat o půlnoci z dneška na zítřek, Barbie od Grety Gerwig se dočkala prvních předpremiér už teď vpodvečer.

Podle kritiků se máme na co těšit. Agregátor Rotten Tomatoes do této chvíle indexuje celkem 132 recenzí. Z těch je 89% pozitivních a film dostává průměrnou známku 8,2 z deseti. Řada kritiků zmiňuje, že Barbie možná není tak kousavá, jak by si přála být a místy je lehce matoucí, či dokonce frustrující. Zároveň ale ohromuje svou upřímnou snahou látku zpracovat zajímavým způsobem a nabízí obrovskou zábavu, ať už po stránce humoru, hudebních čísel či výtvarného zpracování. A celé je to zabalené do překvapivě upřímných emocí.

Krom toho, že se povedlo přesvědčit kritiky, se též daří nalákat diváky. Film má nejsilnější předprodeje vstupenek od Avatara 2 a z různých stran zaznívá, že úvodní víkendové tržby z USA se budou pohybovat někde mezi částkami 75 až 130 milionů dolarů. Mezinárodní trhy mimo Ameriku mají přidat dalších asi 60 milionů. Silný zájem navíc panuje i o Oppenheimera (spousta diváků se chystá na oba filmy) a společnými silami pomoci víkendovým tržbám na klíčovém trhu v USA pomoci překonat dvousetmilionovou laťku. A to se letos zatím podařilo jen dvakrát. Ať už jste tedy na Barbie zvědaví nebo ne, podobně úspěšné filmy do budoucna zaručují, že bude stále kam chodit i na další bijáky.

Dost možná ve světle silných předprodejů už CEO hračkářské společnost Mattel Ynon Kreiz nedávno uvedl pro časopis Time, že je tu rozhodně potenciál pro přípravu dalších Barbie filmů. I režisérka Greta Gerwig připouští, že vrátit se do růžového světa by mohla být zábava a dokáže si představit celou řadu způsobů, jak ten svět rozšířit. Jen představitelka hlavní role Margot Robbie je o trochu opatrnější a domnívá se, že plánovat jakákoliv pokračování ještě před premiérou snímku samotného je cesta do záhuby. Takže si počkejme, jak na film vedle recenzentů zareagují běžní diváci a jak moc budou chodit do kina.

Kolem textu si můžete přehrát poslední zveřejněné upoutávky, dole v galerii najdete nejnovější plakáty a fotky.

Život v Barbie Landu je dokonalý. Tedy pokud jste i vy sami dokonalí. Jenže Barbie (Margot Robbie) má existenciální krizi. A Ken (Ryan Gosling) není Barbie, ale Ken. Když je Barbie vyloučena z Baribe Landu pro svou nedokonalost, vydává se společně s Kenem do lidského světa, aby našla skutečné štěstí. Režíruje Greta Gerwig, s níž napsal scénář Noah Baumbach. Film bude v českých kinech uveden 20. července. Dále hrají America Ferrera, Kate McKinnon, Will Ferrell, Issa Rae, Rhea Perlman, Hari Nef, Alexandra Shipp, Emma Mackey, Connor Swindells, Michael Cera, Helen Mirren, Sharon Rooney, John Cena, Kingsley Ben-Adir, Simu Liu, Ariana Greenblatt, Scott Evans, Jamie Demetriou, Dua Lipa, Ncuti Gatwa, Nicola Coughlan, Emerald Fennell, Ana Cruz Kayne, Ritu Arya a Marisa Abela. Datum premiéry je stanoveno na 20. července.

Podklady a foto: Warner Bros.

Zdroje: Time, People, Deadline I, II

Galerie: 11

Skvěle hodnocená Barbie dorazila do našich kin | Fandíme filmu Skvěle hodnocená Barbie dorazila do našich kin | Fandíme filmu Skvěle hodnocená Barbie dorazila do našich kin | Fandíme filmu Skvěle hodnocená Barbie dorazila do našich kin | Fandíme filmu Skvěle hodnocená Barbie dorazila do našich kin | Fandíme filmu Skvěle hodnocená Barbie dorazila do našich kin | Fandíme filmu Skvěle hodnocená Barbie dorazila do našich kin | Fandíme filmu Skvěle hodnocená Barbie dorazila do našich kin | Fandíme filmu Skvěle hodnocená Barbie dorazila do našich kin | Fandíme filmu Skvěle hodnocená Barbie dorazila do našich kin | Fandíme filmu Skvěle hodnocená Barbie dorazila do našich kin | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2023 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest