Rychle a zběsile 10: Finální trailer má tučné čtyři minuty

Rychle a zběsile 10: Finální trailer má tučné čtyři minuty | Fandíme filmu
Universal Pictures
Zobrazit dalších 14 obrázků
Bude chystaná jedenáctka kvůli stávce scenáristů odložena?

Už pozítří bude v řadě českých kin k vidění předpremiéra Rychle a zběsile 10 a snímek vstupuje i na další trhy. Studio Universal se ještě na poslední chvíli snaží diváky nalákat a zveřejnilo pořádně macatý, více než čtyřminutový trailer. Ten zpočátku rekapituluje klíčové události z předchozích filmů, aby dal divákům jasný signál, že se nemusejí nikterak obávat, že by se s narůstajícím počtem dílů v sérii nějak ztratili. Jinak je upoutávka plná akce, ukazuje vějíř postav, které potkáme a množství dějových linek, jež nás ve snímku čekají.

Zveřejnění takhle vypaseného traileru ještě těsně před premiérou může signalizovat, že Universal nemá úplně dobré zprávy z předprodeje vstupenek. Server Box Office Pro v tuhle chvíli hlásí, že desítka při premiéře zřejmě nepřekoná sedmdesátimilionové tržby devítky. Ta se však mohla při uvedení vymlouvat na doznívající covidová omezení, zatímco desítka už si může případný slabý start vyčítat pouze sobě. Devítka při sedmdesátimilionovém startu utržila v USA pouze 173 milionů a musela spoléhat hlavně na příjmy ze zbytku světa. Jenže pozor, více než 216 milionů tehdy přišlo z Číny a ta zatím pro desítku hlásí slabší předprodeje.

Aby problémů nebylo málo, desítka je výrazně nejdražším dílem série, s údajnými náklady ve výši 340 milionů dolarů. Jedenáctka by mohla být levnější, protože při natáčení by už neměla platit nákladná covidová opatření a především (snad) natáčení napříště nebude prodražovat výměna režiséra za pochodu. Přesto se nabízí otázka, nakolik je reálné nedávné Dieselovo tvrzení, že nevznikne jen jeden další film, ale rovnou dva.

I už teď naplánovaná jedenáctka nicméně může mít ještě jeden problém. Film by mohla ovlivnit probíhající stávka hollywoodských scenáristů. Los Angeles Times se na to zeptaly přímo Petera Cramera, prezidenta studia Universal. Ten řekl, že na stávku ve studiu berou stejný zřetel, jako celý Hollywood. Bude záležet na tom, jak bude dlouhá. Kdyby se protáhla, pak by podle Cramera bylo těžko představitelné, že by se přípravy jedenáctky stihly v takovém termínu, jaký si studio představuje. Připomeňme, že pro tuto chvíli je jedenáctka naplánovaná na rok 2025. Nicméně, z Cramerovi strany jde pravděpodobně jen o konverzační frázi. Rychle a zběsile není série zrovna známá pro vybroušené scénáře. Filmy se často přepisují za pochodu, což je případ i aktuální desítky, kdy po začátku natáčení bylo třeba kompletně od podlahy napsat celou závěrečnou třetinu.

K novému traileru přidáváme ještě jedno video a v galerii pod článkem na vás čekají nejnovější fotky.

Dom Toretto (Vin Diesel) a jeho rodina během řady misí navzdory všem předpokladům přechytračili a předjeli všechny nepřátele, kteří se jim postavili do cesty. Teď čelí dosud nejnebezpečnějšímu protivníkovi: Ze stínů minulosti se vynořuje děsivá hrozba poháněná krvavou touhou po pomstě. Soupeř odhodlaný rodinu rozbít a zničit všechny a všechno, co kdy Dom miloval.

V roce 2011, ve snímku Rychle a zběsile 5, zneškodnili Dom a jeho parta nebezpečného brazilského drogového bosse Hernana Reyese. Na mostě v Riu De Janeiru svrhli jeho impérium. Tehdy však netušili, že Reysův syn Dante (Jason Momoa) to všechno viděl a posledních dvanáct let strávil vymýšlením dokonalé pomsty.

Danteho plán rozhází Torettovu rodinu po celé zeměkouli. Od Los Angeles, přes římské katakomby, Brazílii, Londýn a Portugalsko až po Antarktidu. Vzniknou nová spojenectví a znovu se vynoří staří nepřátelé. Vše se však změní v momentě, kdy Dom zjistí, že hlavním cílem Danteho pomsty je jeho osmiletý syn (Leo Abelo Perry).

Ve známých rolích se z předchozích filmů vracejí také Michelle Rodriguez, Tyrese Gibson, Ludacris, Nathalie Emmanuel, Jordana Brewster, Sung Kang, Jason Statham, John Cena, Scott Eastwood, Helen Mirren a Charlize Theron. Ty nově doplňují: Brie Larson jako Tess, agentka Agentury, která jedná na vlastní pěst. Alan Richtson jako Aimes, nový šéf Agentury, který nemá pro Domovu partu stejné pochopení jako jeho předchůdce, Pan Nikdo. Daniela Melchior jako brazilská pouliční závodnice se silnou vazbou na Domovu minulost. A Rita Moreno jako babička Toretto.

Režíruje Louis Leterrier. Datum premiéry je ohlášené na 18. května 2023.

Foto: Universal

Zdroje: Box Office Pro, Los Angeles Times, Gavin Feng,

Galerie: 15

Rychle a zběsile 10: Finální trailer má tučné čtyři minuty | Fandíme filmu Rychle a zběsile 10: Finální trailer má tučné čtyři minuty | Fandíme filmu Rychle a zběsile 10: Finální trailer má tučné čtyři minuty | Fandíme filmu Rychle a zběsile 10: Finální trailer má tučné čtyři minuty | Fandíme filmu Rychle a zběsile 10: Finální trailer má tučné čtyři minuty | Fandíme filmu Rychle a zběsile 10: Finální trailer má tučné čtyři minuty | Fandíme filmu Rychle a zběsile 10: Finální trailer má tučné čtyři minuty | Fandíme filmu Rychle a zběsile 10: Finální trailer má tučné čtyři minuty | Fandíme filmu Rychle a zběsile 10: Finální trailer má tučné čtyři minuty | Fandíme filmu Rychle a zběsile 10: Finální trailer má tučné čtyři minuty | Fandíme filmu Rychle a zběsile 10: Finální trailer má tučné čtyři minuty | Fandíme filmu Rychle a zběsile 10: Finální trailer má tučné čtyři minuty | Fandíme filmu Rychle a zběsile 10: Finální trailer má tučné čtyři minuty | Fandíme filmu Rychle a zběsile 10: Finální trailer má tučné čtyři minuty | Fandíme filmu Rychle a zběsile 10: Finální trailer má tučné čtyři minuty | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest