Rychle a zběsile 10: Do série se nečekaně vrací populární postava

Rychle a zběsile 10: Do série se nečekaně vrací populární postava | Fandíme filmu
Universal Pictures
Zobrazit další 1 obrázek
Dieselova akční série usiluje o to, aby se v deklarovaném závěru propojilo všechno se vším.

Článek obsahuje spoilery! Pokud chcete být v kině překvapení, nečtěte dál a vyhýbejte se sociálním sítím!

V titulkové scéně Rychle a zběsile 10 se objeví známá postava. Ideálně by to asi mělo být překvapení, nicméně informaci v momentě slavnostní italské premiéry propálil velký hollywoodský magazín The Wrap a všude se o něm píše, takže není příliš pravděpodobné, že by se vám téhle informaci podařilo vyhnout, pokud filmové dění sledujete hodně.

Takže tady to je: V titulkové scéně ze závěru filmu se vrací Dwayne Johnson jako Hobbs. Což je opravdu velké překvapení, protože po tom, co se Johnson s hlavní hvězdou série Vinem Dieselem veřejně přes média pohádal to vypadalo, že už se do hlavní ságy nikdy nevrátí. Informace o tom, že natáčení s Dieselem občas není úplně jednoduché, prosákly už při natáčení sedmičky. Při natáčení osmičky už pánové byli vyloženě na nože a Johnson raději odešel točit vlastní spin-off. Následně prohlásil, že s hlavní ságou skončil, a i když jej Diesel zkusil lanařit zpátky, The Rock to pokaždé odmítl a zněl u toho docela nekompromisně.

Nevíme, co se přesně stalo. Zda se pánové dokázali nějak usmířit nebo třeba celý spor pro média trochu přibarvovali, aby návrat mohli patřičně podojit. Dwaynea samozřejmě mohl obměkčit tučný šek, popřípadě nějaké ujištění, že díky šikovně napsanému scénáři, použití střihu a zeleného pozadí se s Dieselem při natáčení vůbec nebude muset potkat. A vyloučit nejde ani to, že se po neúspěchu Black Adama trochu zalekl a rozhodl se nepromarnit šanci tam, kde má solidní výplatu jistou.

Podle zákulisních klepů Johnson svoje cameo točil až během přetáček, ale nevíme, zda došlo k nějaké změně oproti původnímu záměru, anebo to tak bylo naplánované vždycky, aby se hercova účast pokud možno co nejdéle utajila. Pokud spoilerů nemáte dost, koukněte do staršího článku, který odhaluje ještě jeden velký návrat. U toho nicméně není zřejmé, zda k němu nakonec definitivně dojde nebo ne, v některých sestřizích postava byla a v jiných chyběla a není jednoznačné, pro který se nakonec produkce rozhodla.

Dom Toretto (Vin Diesel) a jeho rodina během řady misí navzdory všem předpokladům přechytračili a předjeli všechny nepřátele, kteří se jim postavili do cesty. Teď čelí dosud nejnebezpečnějšímu protivníkovi: Ze stínů minulosti se vynořuje děsivá hrozba poháněná krvavou touhou po pomstě. Soupeř odhodlaný rodinu rozbít a zničit všechny a všechno, co kdy Dom miloval.

V roce 2011, ve snímku Rychle a zběsile 5, zneškodnili Dom a jeho parta nebezpečného brazilského drogového bosse Hernana Reyese. Na mostě v Riu De Janeiru svrhli jeho impérium. Tehdy však netušili, že Reysův syn Dante (Jason Momoa) to všechno viděl a posledních dvanáct let strávil vymýšlením dokonalé pomsty.

Danteho plán rozhází Torettovu rodinu po celé zeměkouli. Od Los Angeles, přes římské katakomby, Brazílii, Londýn a Portugalsko až po Antarktidu. Vzniknou nová spojenectví a znovu se vynoří staří nepřátelé. Vše se však změní v momentě, kdy Dom zjistí, že hlavním cílem Danteho pomsty je jeho osmiletý syn (Leo Abelo Perry).

Ve známých rolích se z předchozích filmů vracejí také Michelle Rodriguez, Tyrese Gibson, Ludacris, Nathalie Emmanuel, Jordana Brewster, Sung Kang, Jason Statham, John Cena, Scott Eastwood, Helen Mirren a Charlize Theron. Ty nově doplňují: Brie Larson jako Tess, agentka Agentury, která jedná na vlastní pěst. Alan Richtson jako Aimes, nový šéf Agentury, který nemá pro Domovu partu stejné pochopení jako jeho předchůdce, Pan Nikdo. Daniela Melchior jako brazilská pouliční závodnice se silnou vazbou na Domovu minulost. A Rita Moreno jako babička Toretto.

Režíruje Louis Leterrier. Datum premiéry je ohlášené na 18. května 2023.

Foto: Universal

Zdroje: The Wrap

Galerie: 2

Rychle a zběsile 10: Do série se nečekaně vrací populární postava | Fandíme filmu Rychle a zběsile 10: Do série se nečekaně vrací populární postava | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest