Rychle a zběsile 10: Dvanáctiminutový film o filmu předvádí natáčení akce

Rychle a zběsile 10: Dvanáctiminutový film o filmu předvádí natáčení akce | Fandíme filmu
Universal Pictures
Zobrazit další 4 obrázky
Vypravte se do zákulisí Fast X, kde se odhalují nové zákruty děje a hořící ocelové koule se reálně valí ulicí.

Čerstvě jsme se dozvěděli, že 11. díl zběsilé ságy našel scenáristy a už se chystá. Teď ale stále ještě čekáme na Rychle a zběsile 10 a jsou tu hned tři nové ukázky, které nás všechny berou do zákulisí natáčení. Dvě videa jsou klasické featuretty publikované studiem. To třetí je výživnější. Bylo zveřejněné mimo oficiální účty studia Universal a vypadá to, že jde o jakýsi sestřih všech (nebo značné části) zákulisních záběrů, které zatím studio ke snímku uvolnilo.

 

Každopádně jde o opravdu nabité video, v němž najdete záběry z natáčení řady scén, které zatím v trailerech nebyly. Postupně se tak blíže odkrývají další detaily snímku. Mia (Jordana Brewster) se zřejmě do akce bez svého partnera Briana (zesnulý Paul Walker) zaplete tentokrát proto, že zrovna hlídala Dominicovi jeho syna, když si pro něj přišli padouši. Zdá se, že na začátku filmu už jsou Dominic (Vin Diesel) a jeho bratr Jakob (John Cena) definitivně udobření a běžně se stýkají. Cipher (Charlize Theron) v jednu chvíli přichází za zběsilou partou a tvrdí jí, že se s ní chce spojit proti Dantemu (Jason Momoa). Dosavadní anotace přitom hovořili o tom, že Dante a Cipher spolupracují. Dokonce jsme viděli Charlize Theron a Michelle Rodriguez ve vzájemném souboji. Cipher tedy buď na zběsilou partu ušila boudu, anebo ji během událostí Dante zradí.

Video také ukazuje, jak se točila celá řada akčních scén. Stejně jako u předchozích dílů je patrné, že nehledě na to, kolik „digitálního make-upu“ se nakonec na výslednou scénu napatlá, někde pod tím často bývá nějaký skutečný prazáklad, který pomůže celé situaci působit pokud možno co nejpřirozeněji. Co trochu zamrzí je skutečnost, že v téhle syrové formě má celá řada záběrů vlastně mnohem větší odpich, než když se z nich v postprodukci stane unifikovaný, velkofilmový standard, kde se prakticky vytrácí pocit nebezpečí, jaký lze cítit, když v zákulisních záběrech kaskadéři reálně uskakují před hořící ocelovou koulí.

Dom Toretto (Vin Diesel) a jeho rodina během řady misí navzdory všem předpokladům přechytračili a předjeli všechny nepřátele, kteří se jim postavili do cesty. Teď čelí dosud nejnebezpečnějšímu protivníkovi: Ze stínů minulosti se vynořuje děsivá hrozba poháněná krvavou touhou po pomstě. Soupeř odhodlaný rodinu rozbít a zničit všechny a všechno, co kdy Dom miloval.

V roce 2011, ve snímku Rychle a zběsile 5, zneškodnili Dom a jeho parta nebezpečného brazilského drogového bosse Hernana Reyese. Na mostě v Riu De Janeiru svrhli jeho impérium. Tehdy však netušili, že Reysův syn Dante (Jason Momoa) to všechno viděl a posledních dvanáct let strávil vymýšlením dokonalé pomsty.

Danteho plán rozhází Torettovu rodinu po celé zeměkouli. Od Los Angeles, přes římské katakomby, Brazílii, Londýn a Portugalsko až po Antarktidu. Vzniknou nová spojenectví a znovu se vynoří staří nepřátelé. Vše se však změní v momentě, kdy Dom zjistí, že hlavním cílem Danteho pomsty je jeho osmiletý syn (Leo Abelo Perry).

Ve známých rolích se z předchozích filmů vracejí také Michelle Rodriguez, Tyrese Gibson, Ludacris, Nathalie Emmanuel, Jordana Brewster, Sung Kang, Jason Statham, John Cena, Scott Eastwood, Helen Mirren a Charlize Theron. Ty nově doplňují: Brie Larson jako Tess, agentka Agentury, která jedná na vlastní pěst. Alan Richtson jako Aimes, nový šéf Agentury, který nemá pro Domovu partu stejné pochopení jako jeho předchůdce, Pan Nikdo. Daniela Melchior jako brazilská pouliční závodnice se silnou vazbou na Domovu minulost. A Rita Moreno jako babička Toretto.

Režíruje Louis Leterrier. Datum premiéry je ohlášené na 18. května 2023.

Podklady a foto: Universal Pictures

Galerie: 5

Rychle a zběsile 10: Dvanáctiminutový film o filmu předvádí natáčení akce | Fandíme filmu Rychle a zběsile 10: Dvanáctiminutový film o filmu předvádí natáčení akce | Fandíme filmu Rychle a zběsile 10: Dvanáctiminutový film o filmu předvádí natáčení akce | Fandíme filmu Rychle a zběsile 10: Dvanáctiminutový film o filmu předvádí natáčení akce | Fandíme filmu Rychle a zběsile 10: Dvanáctiminutový film o filmu předvádí natáčení akce | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2023 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest