Recenze: Tenet - Komplikovaná hříčka připomíná čirou radost z kinematografie

Recenze: Tenet - Komplikovaná hříčka připomíná čirou radost z kinematografie | Fandíme filmu
Warner Bros.
Zobrazit dalších 8 obrázků
Novinka Christophera Nolana snad ani nemohla splnit vysoká očekávání, avšak strhující audiovizuální podívanou nabídnout svede.
  1. Kapitola č.1
  2. Kapitola č.2
  3. Kapitola č.3
  4. Kapitola č.4

Při obraně Tenetu navíc operuji s předpokladem, že opravdu JDE o věc osobního vkusu a spousta diváků bude s Nolanem na jedné vlně. Stejně tak se ale nedá vyloučit, že tentokrát byly Christopherovy ambice až příliš velké a komplexní látku se mu zkrátka nepodařilo navzdory nejlepší snaze a spoustě dílčích úspěchů zpracovat tak, aby mohla nabízet jednoznačně uspokojivý zážitek. Právě kvůli zamotané povaze látky se nemůžu rozhodnout, jestli platí první nebo druhé. Naštěstí je snímek natolik zajímavý a řemeslně ohromující, že snadno přesvědčí k opakovanému shlédnutí, kdy se bude lámat chleba.

Verdikt

Christopher Nolan natočil možná až přehnaně ambiciózní projekt, který se místy dusí pod tíhou vlastní komplikovanosti. Silný vjemový prožitek se postupně mění v převážně intelektuální cvičení. Ať už sledujete hádanky vyprávění, nebo se snažíte vstřebat akční scény plné objektů „přetáčených v čase“, chce to postupně o věcech víc a víc přemýšlet a ne je pouze vdechovat. To jednak kazí úvodní plynulost celého prožitku, ale také si začnete všímat toho, že je film vlastně docela emocionálně a myšlenkově prázdný. Což by vůbec nevadilo, pokud by jízda nepřerušeně trvala dál a Tenet se ve své pompě nesnažil tvářit tak veledůležitě.

Nolanovi se , minimálně podle mne, nepodařilo naplnit (popravdě nesplnitelná) očekávání, která snímku předcházela (a která si sám vytváří svým majestným úvodem), ale přesto jsem vlastně rád, že vznikl právě v takové podobě. Jednak je opravdu radost vidět stoprocentně tvůrčí vizi na takhle monumentální úrovni a zároveň je fajn, že se tu někdo pokouší o něco úplně nového, jakkoliv výsledek té snahy není zcela stoprocentní. A kdyby nic jiného, tak mne Nolan hlasitě připomenul, že zkrátka a dobře chci sledovat filmy v kině.

 

« Předchozí kapitola
Naše hodnocení
8/10

Galerie: 9

Recenze: Tenet - Komplikovaná hříčka připomíná čirou radost z kinematografie | Fandíme filmu Recenze: Tenet - Komplikovaná hříčka připomíná čirou radost z kinematografie | Fandíme filmu Recenze: Tenet - Komplikovaná hříčka připomíná čirou radost z kinematografie | Fandíme filmu Recenze: Tenet - Komplikovaná hříčka připomíná čirou radost z kinematografie | Fandíme filmu Recenze: Tenet - Komplikovaná hříčka připomíná čirou radost z kinematografie | Fandíme filmu Recenze: Tenet - Komplikovaná hříčka připomíná čirou radost z kinematografie | Fandíme filmu Recenze: Tenet - Komplikovaná hříčka připomíná čirou radost z kinematografie | Fandíme filmu Recenze: Tenet - Komplikovaná hříčka připomíná čirou radost z kinematografie | Fandíme filmu Recenze: Tenet - Komplikovaná hříčka připomíná čirou radost z kinematografie | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2021 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest