Tenet: Rozpočet nového filmu Christophera Nolana je obrovský

Tenet: Rozpočet nového filmu Christophera Nolana je obrovský | Fandíme filmu
Warner Bros.
Zobrazit dalších 8 obrázků
Akční velkofilm ze světa mezinárodní špionáže natáčený v sedmi různých zemích světa, bude režisérův nejdražší původní film.

Christopher Nolan patří mezi největší režiséry současnosti, a proto většina filmových fanoušků vyhlíží jakoukoliv novinku či jakýkoliv detail o jeho novém snímku Tenet. Ten jsme vám blíže představili v předchozím článku. Jde o akční velkofilm ze světa mezinárodní špionáže natáčený v sedmi různých zemích světa, na kamery IMAX a 70mm formát. Film se pyšní přívlastky masivní a inovativní, a to si samozřejmě žádá vysoký rozpočet.

Ten podle prvních informací z natáčení má činit neuvěřitelných 225 miliónů dolarů. Půjde tak o Nolanův nejdražší originální film. Masivní číslo opět potvrzuje režisérův výjimečný status. Momentálně by žádný jiný režisér na svůj originální film takový rozpočet v Hollywoodu pravděpodobně nedostal. Pro srovnání, Počátek měl rozpočet 160 miliónů dolarů, Interstellar 165 miliónů dolarů a Dunkerk pouze 100 miliónů dolarů. Jediným dražším režisérovým snímkem je Temný rytíř povstal, který měl rozpočet 250 miliónů dolarů. U zavedených značek však samozřejmě studia připlatit neváhají.

Natáčení právě probíhá v Estonsku a tamní ministr financí Martin Helme poskytl štábu 5.6 miliónů dolarů z nadace Estonského filmu. Očekává se, že produkce filmu v dané oblasti zlepší ekonomiku. Část příspěvku se státu vrátí zpět ve formě daní. Odhadovaný rozpočet, který štáb použije na natáčení v Estonsku je 18.5 miliónů dolarů.

V hlavních rolích vystupují John David Washington, Robert Pattinson, Elizabeth Debicki, Michael Caine, Kenneth Branagh, Dimple Kapadia, Aaron Taylor-Johnson a Clémence Poésy. Datum české a slovenské premiéry je stanoveno na 16. 7. 2020.

Zdroj: Indiewire

Galerie: 9

Tenet: Rozpočet nového filmu Christophera Nolana je obrovský | Fandíme filmu Tenet: Rozpočet nového filmu Christophera Nolana je obrovský | Fandíme filmu Tenet: Rozpočet nového filmu Christophera Nolana je obrovský | Fandíme filmu Tenet: Rozpočet nového filmu Christophera Nolana je obrovský | Fandíme filmu Tenet: Rozpočet nového filmu Christophera Nolana je obrovský | Fandíme filmu Tenet: Rozpočet nového filmu Christophera Nolana je obrovský | Fandíme filmu Tenet: Rozpočet nového filmu Christophera Nolana je obrovský | Fandíme filmu Tenet: Rozpočet nového filmu Christophera Nolana je obrovský | Fandíme filmu Tenet: Rozpočet nového filmu Christophera Nolana je obrovský | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2021 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest