Venom byl bez Spider-Mana, další filmy jej mít mohou

Venom byl bez Spider-Mana, další filmy jej mít mohou | Fandíme filmu
Sony Pictures
V Kravenovi se podle scenáristy má ukázat Spider-Man. A kdy se začne točit Morbius.

Venom sotva dorazil do kin, avšak už teď je patrné, že nepůjde o finanční průšvih. Studio Sony tedy může vesele pokračovat v přípravě Spider-Man filmů bez Spider-Mana. I když, bude to ve všech případech skutečně bez Spider-Mana? U Venoma se před premiérou neoficiálně mluvilo o tom, že film bude mládeži přístupný také proto, aby se udržela jiskřička naděje pro společné setkání Venoma se Spider-Manem. Zatím však nemáme žádné zprávy o tom, že by se Peter Parker měl objevit v chystané dvojce (veškeré podrobnosti o sequelu hledejte tady).

Mohl by se však objevit někde jinde. Alespoň to tvrdí scenárista Richard Wenk, který připravuje film Kraven the Hunter. Ten v rozhovoru uvedl, že se Kraven ve filmu potká „tváří v tvář se Spider-Manem“. Nechce se věřit, že když neměl Spider-Mana Venom, tak že by jej Marvel uvolnil do film s daleko méně známým antihrdinou. Anebo snad už v Sony plánují, že spolupráci s Marvelem ukončí? Dále Wenk v rozhovoru řekl, že se film má inspirovat komiksem Kravenův poslední lov, kde je Spider-Man jednoznačně důležitou postavou. Wenk také dodal, že mu vyhovuje, že je Kraven relativně realistická postava, která se obejde bez výraznějších nadpřirozených elementů.

V komiksech je Sergei Kravinoff tragická postava jak z Dostojevského románu, potomek ruských emigrantů a především lovec. V životě chytil snad všechny velké šelmy. Bez použití palných zbraní, často holýma rukama, jen za pomoci nápoje, který zvyšuje jeho sílu. Aby dokázal, že je největším lovcem všech dob, chce polapit to nejnebezpečnější zvíře – Spider-Mana.

Uvidíme, zda to nakonec se Spider-Manem dopadne, Wenk je každopádně podle svých slov se scénářem teprve na začátku. Projekt, který se má naopak začít točit opravdu brzy, je podle producentů Aviho Arada a Matta Tolmacha Morbius. Producenti potvrdili, že roli skutečně ztvární Jared Leto a doplnili, že natáčení má začít v únoru. Poslední verzi scénáře napsali Burk Sharpless a Matt Sazama (Poslední lovec čarodějnic, Bohové Egypta, Drákula: Neznámá legenda), režírovat má Daniel Espinosa (Nepřítel pod ochranou, Dítě číslo 44, Život). Morbius je opět poměrně temná postava, ale když přišla řeč na rating, tak producenti vyhýbavě uvedli, že kterýkoliv jejich film může být mládeži nepřístupný a pokud si to příběh žádá, tak rozhodně tak v takové podobě rozhodně vznikne. Venom si tedy eRkový rating zjevně "nežádal". Lze pochybovat, že by to u Morbia bylo jiné.

Morbius má vyprávět příběh vědce, který se snaží najít lék na vzácnou krevní chorobu a nešťastnou náhodou se tak přemění v živoucího upíra, který je znechucený svou žízní po lidské krvi, ale rozhodne se jí namířit proti kriminálníkům které nepovažuje za hodné života.

Zdroje: Discussing Film, Collider

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2023 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest