Predátor: Evoluce: Co všechno bylo původně úplně jinak

Predátor: Evoluce: Co všechno bylo původně úplně jinak | Fandíme filmu Zobrazit dalších 9 obrázků
The Predator se do kin dostal v hodně pozměněné verzi, oproti původnímu plánu. Změnily jej nejen úpravy scénáře, ale také rozsáhlé přetáčky.
  1. Kapitola č.1
  2. Kapitola č.2

Kompletně se přetáčelo celé akční finále. Podle Shanea Blacka proto, že se původní verze odehrávala ve dne a vůbec to nefungovalo. Prakticky všechno od momentu, kdy hrdinové přicházejí do kamenného „lomu“ s mimozemskou lodí, vzniklo během přetáček. Změnily se způsoby, jakým zemřou jednotlivé postavy (Coyle měl například zemřít už při honičce s konvojem, Traeger neměl sám sobě ustřelit hlavu mimozemskou zbraní, ale měl ho zastřelit sniper atd.), malý Rory byl do celé akce daleko víc zapojený, když pilotoval mimozemskou loď apod.

Úplný konec filmu se změnil ještě před přetáčkami. Prapůvodně měl film skončit tak, že Quinn, Casey a Rory porazí Predátora, přiletí vrtulník, z něj vystoupí Dutch (Arnold Schwarzenegger) a vyzve trojici, aby se připojila k vesmírné válce proti Predátorům. Proč ke scéně nakonec nedošlo? Oficiální verze je taková, že Arnold Schwarzenegger nechtěl ve filmu mít takhle malou roli. Buď chtěl větší nebo žádnou. Neoficiální verze říká, že studio Fox nechtělo zaplatit Arnoldovi požadovou výplatu. Pro závěr filmu tak byla pořízena scéna s „ironmanovským“ brněním, která údajně měla vzniknout na žádost studia, které se do filmu snažilo vecpat něco, čím by zaujme soudobé diváky. Podle dosavadních ohlasů to moc nevyšlo…

To jsou změny, které ve snímku vznikly, v kostce. Ve skutečnosti byly ještě důkladnější, když bychom je rozebírali dopodroba. Tohle byl spíš takový obecný přehled, pro vaši hrubou představu. V zásadě můžeme říct, že původní kostra filmu byla dost podobná. Změnila se závěrečná třetina filmu, byla vystřižená jedna akční scéna a snímek byl zeštíhlen o několik mimozemských monster, pár Predátorů a jednu lidskou postavu. Následně došlo k úpravám, které měly zamaskovat vzniklé nesrovnalosti a dodatečně se přidaly odkazy na předchozí filmy. Kolik z toho vzniklo na popud režiséra Shanea Blacka (který v rozhovorech úpravy bere na sebe) a kolik na rozkaz studia Fox, v tuhle chvíli není jednoznačné.

V komentářích dejte vědět, zda jste změny v kině zaznamenali, popřípadě jestli máte pocit, že původní podoba snímku mohla dopadnout lépe či hůře než verze, kterou jsme viděli v kinech.

Zdroje: Collider, AVP Galaxy, Birth Movies Death, Screen Rant, Reddit, Variety

« Předchozí kapitola

Predátor: Evoluce

14.09.2018 | USA
Akční, Sci-Fi, Dobrodružný, Horor
Info o filmu

Galerie: 10

Predátor: Evoluce: Co všechno bylo původně úplně jinak | Fandíme filmu Predátor: Evoluce: Co všechno bylo původně úplně jinak | Fandíme filmu Predátor: Evoluce: Co všechno bylo původně úplně jinak | Fandíme filmu Predátor: Evoluce: Co všechno bylo původně úplně jinak | Fandíme filmu Predátor: Evoluce: Co všechno bylo původně úplně jinak | Fandíme filmu Predátor: Evoluce: Co všechno bylo původně úplně jinak | Fandíme filmu Predátor: Evoluce: Co všechno bylo původně úplně jinak | Fandíme filmu Predátor: Evoluce: Co všechno bylo původně úplně jinak | Fandíme filmu Predátor: Evoluce: Co všechno bylo původně úplně jinak | Fandíme filmu Predátor: Evoluce: Co všechno bylo původně úplně jinak | Fandíme filmu

Související články

Nejnovější videa z našeho youtube kanálu!

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2020 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest