Predátor: Evoluce: Co všechno bylo původně úplně jinak

Predátor: Evoluce: Co všechno bylo původně úplně jinak | Fandíme filmu
Zobrazit dalších 9 obrázků
The Predator se do kin dostal v hodně pozměněné verzi, oproti původnímu plánu. Změnily jej nejen úpravy scénáře, ale také rozsáhlé přetáčky.
  1. Kapitola č.1
  2. Kapitola č.2

Článek obsahuje spoilery ke snímku Predátor: Evoluce!

Tenhle týden vstoupil do kin Predátor: Evoluce. Ať už ve vás snímek zanechal jakýkoliv dojem, dost možná jste si všimli určitých rozdílů mezi výsledným filmem a tím, co ukazovala propagační kampaň, popřípadě jste mohli pozorovat určitou nekonzistentnost přímo v kině. Zvlášť patrná je chaotická geografie (jak daleko jsou vlastně jednotlivé lokace od sebe) popřípadě dost náhlá úmrtí některých postav v závěru filmu, který jako takový na řadu diváků působí dojmem, že je šitý horkou jehlou.

O některých změnách mluví sami tvůrci, jiné můžeme vyčíst z rozdílů mezi propagací a filmem, další změny odhalují zákulisní informace či uniklé synopse původního scénáře. Pojďme se na změny společně podívat.

Hned v úvodu byla vystřižená scéna, která představovala postavu Casey (Olivia Munn). Vyšlo však najevo, že režisér Shane Black do scény obsadil Stevena Wildera Striegela, kamaráda, který byl souzený za to, že se přes internet snažil nalákat čtrnáctiletou dívku k sexu. Korunu situaci nasadila skutečnost, že v dané scéně měla Striegelova postava Casey balit. Když Striegelova minulost vyšla najevo, Munn kontaktovala studio a požadovala vystřižení scény, což se také stalo.

K další změně došlo na základně Stargazer. Postava vědce, kterou hraje Jake Busey, byla do filmu začleněná až dodatečně, spolu s větším důrazem na odkazy na předchozí filmy. Napojení na Predátora 2 skrz Buseyho postavu, fotky z předchozích dvou filmů, artefakty z Aliens vs. Predator – to vše bylo přidáno dodatečně.

Časoprostor filmu byl původně složitější. V současné podobě snímek působí dojmem, že se (snad krom prologu) všechny události odehrávají v relativně krátkém horizontu, navíc v dojezdové vzdálenosti od domu, kde bydlí malý Rory. V původní verzi bylo časové období zřejmě o něco delší a především ve snímku bylo víc lokací. Roryho dům byl stále v Georgii, ale hrdinové se podívali také do Nevady, do proslulé Oblasti 51, a finále se odehrávalo v močálech na Floridě.

Množství postav bylo větší a měly složitější hierarchii. Vedle projektu Stargazer do děje zasahovala aktivně také armáda, popřípadě byl projekt Stargazer do armády zařazený. Armádním silám, které přicházejí do kontaktu s mimozemšťany, velel Edward James Olmos. Ten byl z filmu kompletně vystřižený a ve scénách, kde byl nějakým způsobem potřeba, jej v nové verzi zastoupil Traeger – postava Sterlinga K. Browna. Proč ke změně došlo? Oficiální verze zní, že film byl zbytečně dlouhý, potřeboval zeštíhlet, zjednodušit.

Složitější bylo původně také to, jakým způsobem část Predátorů spolupracovala s lidmi. Ve filmu s lidmi spolupracuje pouze jediný Predátor (a to pouze tím, že jim přiveze "dar"). Před tím, než se část snímku přetočila, sídlili v Oblasti 51 další dva Predátoři, kteří spolupracovali s lidmi a postavili se po jejich boku do boje proti ultimátnímu Predátorovi. Ve filmu byla také celá akční scéna (viděli jsme z ní fotky), ve které hrdinové spolu s „hodnými“ predátory prchají v obrněném konvoji a pronásleduje je ultimátní Predátor, společně s řadou hybridních predátořích stvoření, která vznikla při nepovedených experimentech s DNA a byla uskladněná v kryokomorách v predátoří lodi. Do boje se zapojily různé příšerky se dvěma, třemi nebo třeba šesti končetinami.

Další kapitola »

Predátor: Evoluce

14.09.2018 | USA
Akční, Sci-Fi, Dobrodružný, Horor
Info o filmu

Galerie: 10

Predátor: Evoluce: Co všechno bylo původně úplně jinak | Fandíme filmu Predátor: Evoluce: Co všechno bylo původně úplně jinak | Fandíme filmu Predátor: Evoluce: Co všechno bylo původně úplně jinak | Fandíme filmu Predátor: Evoluce: Co všechno bylo původně úplně jinak | Fandíme filmu Predátor: Evoluce: Co všechno bylo původně úplně jinak | Fandíme filmu Predátor: Evoluce: Co všechno bylo původně úplně jinak | Fandíme filmu Predátor: Evoluce: Co všechno bylo původně úplně jinak | Fandíme filmu Predátor: Evoluce: Co všechno bylo původně úplně jinak | Fandíme filmu Predátor: Evoluce: Co všechno bylo původně úplně jinak | Fandíme filmu Predátor: Evoluce: Co všechno bylo původně úplně jinak | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2020 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest