Captain America: Občanská válka: Kolik měl který hrdina času

Captain America: Občanská válka: Kolik měl který hrdina času | Fandíme filmu
Zobrazit další 4 obrázky
Do Civil War se zapojilo opravdu velké množství postav. Kolik dostali jednotliví herci času na plátně?

Vždycky když se marvelovští hrdinové potkali v nějaké týmovce, dal si někdo z fanoušků tu práci a spočítal, který z hrdinů dostal na plátně největší prostor. Můžete tak zavzpomínat, kdo trávil na plátně nejvíc času v Avengers a v Avengers: Age of Ultron. Jak to bylo v Captain America: Občanská válka?

Jako vždycky to vyhrál Captain America (Chris Evans), což tentokrát asi nepřekvapí, vzhledem k tomu, že je hlavním hrdinou celého filmu. Na plátně strávil 36 minut. Ani druhá příčka se od jiných týmovek nijak neliší. Co však zaujme, je čas, který postava dostala. Tony Stark, alias Iron Man (Robert Downey Jr.) je ve filmu s názvem Captain America: Civil War na plátně téměř 34 minut! To samozřejmě vychází z duální podstaty filmu, kdy se oba dva parťáci postaví proti sobě a prezentují opačný pohled na věc. Kdyby jeden z nich dostal výrazně méně času, udržovala by se tahle dualita dost špatně a diváci by se pravděpodobně daleko více přiklonili na stranu toho, kdo by měl větší screen time.

Třetí nejdůležitější postavou (alespoň z hlediska času na plátně) je po dvou hlavních Avengerech Winter Soldier (Sebastian Stan), který je vlastně katalizátorem všech událostí. Dostal 21 minut. Na čtvrtou příčku tím vyšoupnul Black Widow (Scarlett Johansson), která byla v obou Avengers pokaždé tou třetí. Tady dostala necelých 12 minut. Vzhledem k jejímu významu v týmu, přátelství k oběma hlavním hrdinům a popularitě postavy, je to pochopitelné. Určitým překvapením naopak pro diváky může být, že jen 10 minut a 30 vteřin dostal Falcon (Anthony Mackie), který byl v předchozím dílu Captaina Ameriky jednou z hlavních postav. Pořád ale v záplavě postav dostal víc času, než většina ostatních Avengerů, takže si nemůže příliš stěžovat.

Proč jsme vypisovali i vteřiny? Protože Sam porazil T’Challu jen o vlásek – Black Panther (Chadwick Boseman) strávil na plátně 10 minut a 15 vteřin, což jen potvrzuje, jak klíčovým hráčem příběhu byl. 10 minut na plátně dostala Scarlet Witch (Elizabeth Olsen), která je katalizátorem především v úvodu a čas jí nafukuje hlavně prostor v úvodní akční scéně na tržišti. Později malinko ustupuje do pozadí, ale pořád se můžeme bavit o tom, že vedlejší postavy postupně dostávají víc prostoru a kdo ví, Marvel si možná vyloženě aktivně ověřuje, zda do budoucna na svých bedrech unesou větší váhu, až se původní hrdinové začnou stahovat z hřiště.

Těsně pod deset minut (9:45) dostal Zemo, skutečný padouch filmu v podání Daniela Brühla. Ten událostmi často jen nenápadně manipuloval z pozadí, takže screen time odpovídá. Následnou příčku pro sebe ukořistil černý kůň snímku, Spider-Man (Tom Holland). Ten nepobyl dlouho, ale jakmile je na scéně, strhává na sebe veškerou pozornost. Celkem jsme si jej mohli užívat 8 a půl minuty. O další kus pod ním skončil Vision (Paul Bettany). Umělá bytost si získala srdce fanoušků v Avengers: Age of Ultron a v Captainově příběhu na ni zatím logicky nebylo o moc víc času. Tentokrát to bylo jen lehce 7 minut, nicméně mohl by právě on být jednou z vedlejších postav, které chtějí filmaři dostat do popředí během Infinity War?

War Machine (Don Cheadle) je věrným Tonyho parťákem v Iron Manových sólovkách, v hromadných filmech prozatím hraje druhé housle. Dostal 6 minut. Nedaří se ani Hawkeyeovi (Jeremy Renner), který svou chvilku slávy zatím prožil jen v Age of Ultron, jinak jej filmaři přidávají jak šafrán. Dostal 4:45, což je úplně stejný čas, jakým se může pochlubit nováček Ant-Man (Paul Rudd). Však jeden z nejvýraznějších momentů měli oba společně, když Clint Barton vystřelil Scotta Langa do dálky šípem.

U postav, které nepatří mezi superhrdiny, ale potkali jsme je v Marvel Universe už poněkolikáté nebo by se naopak ještě někdy v budoucnosti mohly objevit, už jsou to skutečně jen drobné. Sharon Carter (Emily VanCamp) dostala 3:45, ministr vnitra Ross (William Hurt) 3:15, Crossbones (Frank Grillo) má 1:45, Everett Ross (Martin Freeman) 1:15 a May Parker (Marisa Tomei) minutu.

Co vy na to? Komu byste přáli nejvíc prostoru příště? Spoléháte dál na prověřené tahouny? Nebo byste dali víc prostoru postavám, které jsou zatím v pozadí?

V Captain America: Občanská válka vede Steve Rogers (Chris Evans) nově zformovaný tým Avengers, který se i nadále snaží ochraňovat lidstvo. Avšak po dalším incidentu, který se neobejde bez obětí a škod, začne narůstat politický tlak na to, aby byl ustanoven řád, který v podobných situacích určí, kdo je za případné škody zodpovědný. Dodržování řádu má ohlídat řídící orgán, který bude na tým dohlížet a vést jej. Nová situace rozštěpí Avengers na dva tábory. Jeden je vedený Stevem Rogersem a jeho touhou udržet Avengers a jejich obranu lidstva nezávislé na jakýchkoliv vládních zásazích. Druhý tábor se postaví za překvapivé rozhodnutí Tonyho Starka (Robert Downey Jr.), který hodlá vládní dohled a systém odpovědnosti podpořit. Vyberte si stranu a připravte na nekončící akci na dvou frontách, až Captain America: Civil War v květnu vstoupí do kin.

Dále hrají: Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Don Cheadle, Elizabeth Olsen, Paul Bettany, Anthony Mackie, Sebastian Stan, Emily VanCamp Frank Grillo, Paul Rudd, William Hurt, Chadwick Boseman, Daniel Brühl a Martin Freeman. Režírují Joe a Anthony Russoovi, scénář napsali Christopher Markus a Stephen McFeely.

Zdroj: IMDb

Captain America: Občanská válka

12.04.2016 | USA
Akční, Sci-Fi, Dobrodružný
Info o filmu

Galerie: 5

Captain America: Občanská válka: Kolik měl který hrdina času | Fandíme filmu Captain America: Občanská válka: Kolik měl který hrdina času | Fandíme filmu Captain America: Občanská válka: Kolik měl který hrdina času | Fandíme filmu Captain America: Občanská válka: Kolik měl který hrdina času | Fandíme filmu Captain America: Občanská válka: Kolik měl který hrdina času | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2022 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest