Dočkáme se zfilmování videoherního hitu Life Is Strange

Dočkáme se zfilmování videoherního hitu Life Is Strange | Fandíme filmu
Na plátno se dostane filmová adaptace cenami oceněné hry Life Is Strange, která už sama o sobě neměla daleko k filmu.

Jedním z velkých překvapení loňského roku na poli videoherního průmyslu, byla hra Life Is Strange, jejíž zpracování se pohybuje na pomezí adventury a interaktivního filmu. Francouzskému vývojářskému týmu Dontnod Entertainment se titulem podařilo oslnit jak hráče, tak kritiku. Hra získala mnoho ocenění, mezi nimi například letošní cenu BAFTA za nejlepší herní příběh. V něm se seznamujeme se středoškolskou studentkou a fotografkou Max Caulfield, která během posledního ročníku školy zjišťuje, že dokáže vracet čas. Náhodou se jí povede, pomocí nově objevené schopnosti, zachránit život své nejlepší kamarádce Chloe. S tou se následně pustí do hledání spolužačky Rachel Amber, která nedávno za záhadných okolností zmizela. V průběhu pátrání Max brzy zjišťuje, že ve městě není něco tak úplně v pořádku a skoro každý skrývá nějaké temné tajemství. Během příběhu má hráč často na výběr z několika možností (jak při dialozích, tak při akci), podle kterých se dá do určité míry ovlivnit děj, směřující k dvěma odlišným koncům.

Life Is Strange mezi hráči zabodovalo, mimo jiné, kvalitními dialogy, uvěřitelnými postavami a především emocemi nabitým dějem. Dá se tak pochopit producent Cory Lanier (rodinná komedie Prckové), který do studia Legendary přišel s nápadem na filmovou adaptaci hry. Legendary se domluvilo s distributorem hry Square Enix a společně dali projektu zelenou. Na zfilmování bude s Lanierem dohlížet Greg Siegel (krátkometrážní snímky Whipping Boy, Memory 2.0), samotnou práci na filmu jeho produkci bude mít na starosti studium dj2 Entertainment, z něho přesněji producenti Dmitri Johnson a Dan Jevons, kteří se nedávno podíleli na seriálu Skulls of the Shogun, rovněž adaptaci počítačové hry. Režisér ani scenárista pro filmovou verzi Life Is Strange zatím vybrán nebyl.

Hráli jste herní předlohu? Jak se vám líbila? Pokud jste o ní vůbec neslyšeli, tak níže přikládáme k seznámení trailer na první epizodu hry (z celkových pěti), která byla shodou okolností nedávno vydaná zdarma.

Zdroj: THR

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2021 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest