Nominace na Oscary 2012

Nominace na Oscary 2012 | Fandíme filmu
Kdo vyhraje letošní ceny Akademie?

Po lednu plném předávání cen nižší důležitosti (např. Zlaté glóby) byly konečně vyhlášeny nominace na filmovou cenu nejcennější, na Oscara. Podle očekávání hodně bodovali The Artist, Hugo a Děti moje, naopak mezi největší překvapení patří nominace snímku Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko na film roku, vynechání Tintina v kategorii nejlepších animáků, popřípadě opomenutí Michaela Fassbendera (Shame) Tildy Swinton (Musíme si promluvit o Kevinovi) a Alberta Brookse (Drive) v hereckých kategoriích. Největší množství nominací si odnáší Hugo (11) a The Artist je s deseti nominacemi v těsném závěsu. Shodných šest nominací získali Válečný kůň a Moneyball, překvapivě na pouhých pět sošek má šanci velký favorit Děti moje. Stejné množství Oscarů by mohli získat i Fincherovi Muži, kteří nenávidí ženy, ale tam jde převážně o nominace v technických kategoriích. Allenova Půlnoc v Paříži a Černobílý svět bojují o čtyři sošky, Jeden musí z kola ven, Harry Potter, Transformers 3, Strom života a Albert Nobbs o tři. Všechny ostatní filmy už mají šanci pouze na jednoho, maximálně dva Oscary.

 

Herec v hlavní roli

  •      Demián Bichir - Za lepší život (A Better Life)
  •      George Clooney - Děti Moje (The Descendants)
  •      Jean Dujardin - The Artist
  •      Gary Oldman - Jeden musí z kola ven (Tinker Tailor Soldier Spy)
  •      Brad Pitt - Moneyball


Herec ve vedlejší roli

  •     Kenneth Branagh - Můj týden s Marilyn (My Week with Marilyn)
  •     Jonah Hill - Moneyball
  •     Nick Nolte - Warrior
  •     Christopher Plummer - Začátky (Beginners)
  •     Max von Sydow in - Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko (Extremely Loud & Incredibly Close)

 

Herečka v hlavní roli


Herečka ve vedlejší roli

  •     Bérénice Bejo - The Artist
  •     Jessica Chastain - Černobílý svět (The Help)
  •     Melissa McCarthy - Ženy sobě (Bridesmaids)
  •     Janet McTeer - Albert Nobbs
  •     Octavia Spencer - Černobílý svět (The Help)


Nejlepší animovaný film

  •     Un vie de chat (A Cat in Paris) - Alain Gagnol and Jean-Loup Felicioli
  •     Chico & Rita - Fernando Trueba and Javier Mariscal
  •     Kung Fu Panda 2 - Jennifer Yuh Nelson
  •     Kocour v botách (Puss in Boots) - Chris Miller
  •     Rango - Gore Verbinski


Nejlepší výprava

  •     The Artist - Design: Laurence Bennett; Dekorace: Robert Gould
  •     Harry Potter a relikvie smrti - část 2 (Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2) -          Design: Stuart Craig; Dekorace: Stephenie McMillan
  •     Hugo a jeho velký objev (Hugo) - Design: Dante Ferretti; Dekorace: Francesca Lo Schiavo
  •     Půlnoc v Paříži (Midnight in Paris) - Design: Anne Seibel; Set Decoration: Hélène Dubreuil
  •     Válečný kůň (War Horse) - Design: Rick Carter; Dekorace: Lee Sandales

 

Nejlepší kamera

  •     The Artist - Guillaume Schiffman
  •     Muži, kteří nenávidí ženy (The Girl with the Dragon Tattoo) - Jeff Cronenweth
  •     Hugo a jeho velký objev (Hugo) - Robert Richardson
  •     Strom života (The Tree of Life) - Emmanuel Lubezki
  •     Válečný kůň (War Horse) - Janusz Kaminski



Nejlepší kostýmy

  •     Anonym (Anonymous) - Lisy Christl
  •     The Artist - Mark Bridges
  •     Hugo a jeho velký objev (Hugo) - Sandy Powell
  •     Jana Eyrová (Jane Eyre) - Michael O'Connor
  •     W.E. -  Arianne Phillips


Nejlepší režie

  •     Michel Hazanavicius - The Artist
  •     Alexander Payne - Děti moje (The Descendants)
  •     Martin Scorsese - Hugo a jeho velký objev (Hugo)
  •     Woody Allen - Půlnoc v paříži (Midnight in Paris)
  •     Terrence Malick - Strom života (Three of Life)


Nejlepší celovečerní dokument

  •     Hell and Back Again - Danfung Dennis and Mike Lerner
  •     If a Tree Falls: A Story of the Earth Liberation Front - Marshall Curry and Sam Cullman
  •     Paradise Lost 3: Purgatory - Charles Ferguson and Audrey Marrs
  •     Pina - Wim Wenders and Gian-Piero Ringel
  •     Undefeated - TJ Martin, Dan Lindsay and Richard Middlemas


Nejlepší krátký dokument

  •     The Barber of Birmingham: Foot Soldier of the Civil Rights Movement - Robin Fryday and Gail Dolgin
  •     God Is the Bigger Elvis - Rebecca Cammisa and Julie Anderson
  •     Incident in New Baghdad - James Spione
  •     Saving Face - Daniel Junge and Sharmeen Obaid-Chinoy
  •     The Tsunami and the Cherry Blossom - Lucy Walker and Kira Carstensen


Nejlepší střih

  •     The Artist - Anne-Sophie Bion and Michel Hazanavicius
  •     Děti moje (The Descendants) - Kevin Tent
  •     Muži, kteří nenávidí ženy (The Girl with the Dragon Tattoo) - Kirk Baxter and Angus Wall
  •     Hugo a jeho velký objev (Hugo) - Thelma Schoonmaker
  •     Moneyball - Christopher Tellefsen


Nejlepší cizojazičný film

  •     Rundskop (Bullhead) - Belgie
  •     Hearat Shulayim (Footnote) - Izrael
  •     W ciemnosci (In Darkness) - Polsko
  •     Monsieur Lazhar - Kanada
  •     Rozchod Nadera a Simin (Jodaeiye Nader az Simin / A Separation) - Írán


Nejlepší masky

  •     Albert Nobbs - Martial Corneville, Lynn Johnston and Matthew W. Mungle
  •     Harry Potter a relikvie smrti - část 2 (Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2) - Edouard F. Henriques, Gregory Funk and Yolanda Toussieng
  •     Železná lady (The Iron Lady) - Mark Coulier and J. Roy Helland



Nejlepší původní hudba

  •     Tintinova dobrodružství (The Adventures of Tintin) - John Williams
  •     The Artist - Ludovic Bource
  •     Hugo a jeho velký objev (Hugo) - Howard Shore
  •     Jeden musí z kola ven (Tinker Tailor Soldier Spy) - Alberto Iglesias
  •     Válečný kůň (War Horse) - John Williams


Nejlepší původní píseň

  •     Man or Muppet - Mupeti (The Muppets) Hudba a slova - Bret McKenzie
  •     Real in Rio - Rio - Hudba: Sergio Mendes a Carlinhos Brown; Slova: Siedah Garrett


Nejlepší celovečerní film

  •     The Artist - Producent: Thomas Langmann
  •     Děti moje (The Descendants) - Producenti: Jim Burke, Alexander Payne a Jim Taylor
  •     Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko (Extremely Loud & Incredibly Close) - Producent: Scott Rudin
  •     Černobílý svět (The Help) - Producenti: Brunson Green, Chris Columbus and Michael Barnathan
  •     Hugo a jeho velký objev (Hugo) - Producenti: Graham King a Martin Scorses
  •     Půlnoc v Paříži (Midnight in Paris) - Producenti: Letty Aronson a Stephen Tenenbaum
  •     Moneyball - Producenti: Michael De Luca, Rachael Horovitz a Brad Pitt
  •     Strom života (The Tree of Life) - nominovaní budou doplněni
  •     Válečný kůň (War Horse) - Producenti: Steven Spielberg a Kathleen Kennedy


Nejlepší krátký animovaný film

  •     Dimanche/Sunday - Patrick Doyon
  •     The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore - William Joyce and Brandon Oldenburg
  •     La Luna - Enrico Casarosa
  •     A Morning Stroll - Grant Orchard a Sue Goffe
  •     Wild Life - Amanda Forbis a Wendy Tilby


Nejlepší krátký film

  •     Pentecost - Peter McDonald a Eimear O'Kane
  •     Raju - Max Zähle a Stefan Gieren
  •     The Shore - Terry George a Oorlagh George
  •     Time Freak - Andrew Bowler a Gigi Causey
  •     Tuba Atlantic - Hallvar Witzø


Nejlepší střih zvuku

  •     Drive - Lon Bender a Victor Ray Ennis
  •     Muži, kteří nenávidí ženy (The Girl with the Dragon Tattoo) - Ren Klyce
  •     Hugo a jeho velký objev (Hugo) - Philip Stockton a Eugene Gearty
  •     Transformers 3 (Transformers: Dark of the Moon) - Ethan Van der Ryn a Erik Aadahl
  •     Válečný kůň (War Horse) - Richard Hymns a Gary Rydstrom


Nejlepší zvuk

  •     Muži, kteří nenávidí ženy (The Girl with the Dragon Tattoo) - David Parker, Michael Semanick, Ren Klyce a Bo Persson
  •     Hugo a jeho velký objev (Hugo) - Tom Fleischman a John Midgley
  •     Moneyball - Deb Adair, Ron Bochar, Dave Giammarco a Ed Novick
  •     Transformers 3 (Transformers: Dark of the Moon) - Greg P. Russell, Gary Summers, Jeffrey J. Haboush a Peter J. Devlin
  •     Válečný kůň (War Horse) - Gary Rydstrom, Andy Nelson, Tom Johnson and Stuart Wilson


Nejlepší vizuální efekty

  •     Harry Potter a relikvie smrti - část 2 (Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2) - Tim Burke, David Vickery, Greg Butler aJohn Richardson
  •     Hugo a jeho velký objev (Hugo) - Rob Legato, Joss Williams, Ben Grossman a Alex Henning
  •     Ocelová pěst (Real Steel) - Erik Nash, John Rosengrant, Dan Taylor a Swen Gillberg
  •     Zrození planety opic (Rise of the Planet of the Apes) - Joe Letteri, Dan Lemmon, R. Christopher White a Daniel Barrett
  •     Transformers 3 (Transformers: Dark of the Moon) - Scott Farrar, Scott Benza, Matthew Butler a John Frazier


Nejlepší adaptovaný scénář

  •     Děti moje (The Descendants) - Scénář: Alexander Payne, Nat Faxon a Jim Rash
  •     Hugo a jeho velký objev (Hugo) - Scénář: John Logan
  •     Den Zrady (The Ides of March) - Scénář: George Clooney, Grant Heslov a Beau Willimon
  •     Moneyball - Scénář: Steven Zaillian a Aaron Sorkin;  Námět: Stan Chervin
  •     Jeden musí z kola ven (Tinker Tailor Soldier Spy) - Scénář: Bridget O'Connor a Peter Straughan


Nejlepší původní scénář

  •     The Artist - Michel Hazanavicius
  •     Ženy sobě (Bridesmaids) - Annie Mumolo a Kristen Wiig
  •     Margin Call - J.C. Chandor
  •     Půlnoc v Paříži (Midnight in Paris) - Woody Allen
  •     Rozchod Nadera a Simin (Jodaeiye Nader az Simin / A Separation) - Asghar Farhadi



Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2021 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest