Alien: Covenant: Michael Fassbender dostane dvojroli

Alien: Covenant: Michael Fassbender dostane dvojroli | Fandíme filmu
Vrátí se i Noomi Rapace a Ridley Scott chce točit už dokonce tři další díly série.

Na nejnovější tiskové konferenci Ridley Scott prozradil, že natáčení snímku Alien: Covenant začne v ateliérech studia Fox v Sydney zhruba v polovině března příštího roku. Natáčení potrvá asi 16 týdnů a vedle ateliéru se bude natáčet také na venkovních lokacích. Chce stvořit zelenou planetu, kterou z velké části půjde připravit v ateliéru s pomocí digitálních triků, ale chce pořídit také záběry monumentálních lesů a skalisek. Scott chce včetně Covenantu připravit rovnou tři (!) prequely k Vetřelci, které by chtěl v ideálním případě všechny natočit v Austrálii.

V době, kdy dokončil prvního Vetřelce, pokračování točit nechtěl, ale zarazilo ho, že ani jeden z navazujících filmů se neptal na to, odkud se vetřelec vzal. Kdo jej stvořil a proč. Tři chystané filmy tuhle otázku budou postupně rozebírat, dokud se nepřiplíží do zad původnímu Vetřelci z roku 1979. Proč byla na planetce LV-426 havarovaná kosmická loď a proč se jejímu pilotovi, „Space Jockeyovi“, vyklubal z hrudníku Vetřelec? Na tyhle všechny otázky by chystané filmy měly postupně odpovědět.

Příběh o zrodu vetřelce je podle Ridleyho Scotta nesmírně komplexní a začíná událostmi, které jsme viděli v Prometheovi. Ten začíná pomalu naznačovat, kde zhruba se vetřelec vzal. Prometheus končil tím, že se Shaw (Noomi Rapace) vydává na další cestu vesmírem s androidem Davidem (Michael Fassbender) ve dvou kusech. A na to Covenant určitým způsobem naváže. Aktuálně bylo potvrzeno, že se Noomi Rapace v příštím filmu vrátí, nicméně jenom v malé roličce. Naopak Michaela Fassbendera dostaneme podstatně víc, protože ve filmu by měl hrát rovnou dvě různé verze Androida Davida! Připomínáme oficiální synopsi filmu:

Alien: Covenant je druhou kapitolou v prequelové trilogii k Vetřelci, která začala v Prometheovi a pojí se přímo na Scottovo klíčové dílo žánru sci-fi z roku 1979. Na cestě ke vzdálené planetě na konci galaxie objeví posádka kolonizační lodi Covenant něco, o čem si myslí, že je nezmapovaný ráj. Ve skutečnosti jde však o temný, nebezpečný svět, jehož jediným obyvatelem je syntetický David (Michael Fassbender), přeživší zatracené expedice Prometheus. Premiéra je naplánována na 6.10. 2017.

Zdroje: SMH, SBS, THR

Vetřelec: Covenant

19.05.2017 | USA, Velká Británie, Kanada, Austrálie, Nový Zéland
Sci-Fi, Dobrodružný, Thriller, Horor
Info o filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest