Oscar 2015: Kompletní přehled nominovaných

Oscar 2015: Kompletní přehled nominovaných | Fandíme filmu
Nejvíc nominací si odnášejí Birdman a Grandhotel Budapešť. Jak si vedly další filmy a jak to vypadá v jednotlivých kategoriích?

Článek budeme postupně doplňovat o další informace a náš komentář. Na následujících řádcích hledejte stručný výpis všech nominovaných. Náš komentář a rozbor hledejte v článku samostatném. Také se můžete podívat, nakolik se vyplnily naše předpovědi z listopadu a ze začátku ledna

 

 

 

Nejlepší film

  • Americký sniper (American Sniper)
  • Birdman
  • Chlapectví (Boyhood)
  • Grandhotel Budapešť (The Grand Budapest Hotel)
  • Kód Enigmy (The Imitation Game)
  • Selma
  • Teorie všeho (The Theory of Everything)
  • Whiplash

Nejlepší režie

  • Alejandro Iñárritu - Birdman
  • Richard Linklater - Chlapectví
  • Bennett Miller - Hon na lišku (Foxcatcher)
  • Wes Anderson - Grandhotel Budapešť
  • Morten Tyldum - Kód Enigmy

Nejlepší adaptovaný scénář

  • Jason Hall - Americký sniper
  • Graham Moore - Kód Enigmy
  • Paul Thomas Anderson - Inherent Vice
  • Anthony McCarten - Teorie všeho
  • Damien Chazelle - Whiplash

Nejlepší původní scénář

  • Alejandro Iñárritu, Nicolás Giacobone, Alexander Dinelaris, Armando Bo - Birdman
  • Richard Linklater - Chlapectví
  • E. Max Frye, Dan Futterman - Hon na lišku
  • Wes Anderson, Hugo Guinness - Grandhotel Budapešť
  • Dan Gilroy - Slídil (Nightcrawler)

Nejlepší herec v hlavní roli

  • Steve Carell - Hon na lišku
  • Bradley Cooper - Americký sniper
  • Benedict Cumberbatch - Kód Enigmy
  • Michael Keaton - Birdman
  • Eddie Redmayne - Teorie všeho

Nejlepší herečka v hlavní roli

  • Marion Cotillard - Dva dny, jedna noc (Deux jours, une nuit)
  • Felicity Jones - Teorie všeho
  • Julianne Moore - Still Alice
  • Rosamund Pike - Zmizelá (Gone Girl)
  • Reese Witherspoon - Divočina (Wild)

Nejlepší herec ve vedlejší roli

  • Robert Duvall - Soudce (The Judge)
  • Ethan Hawke - Chlapectví
  • Edward Norton - Birdman
  • Mark Ruffalo - Hon na lišku
  • J.K. Simmons - Whiplash

Nejlepší herečka ve vedlejší roli

  • Patricia Arquette - Chlapectví
  • Laura Dern - Divočina
  • Keira Knightley - Kód Enigmy
  • Emma Stone - Birdman
  • Meryl Streep - Čarovný les (Into the Woods)

Nejlepší celovečerní animovaný film

  • Velká šestka (Big Hero 6)
  • Škatuláci (The Boxtrolls)
  • Jak vycvičit draka 2 (How to Train Your Dragon 2)
  • Píseň moře (Le Chant de la Mer)
  • Kaguyahime no monogatari (The Tale of the Princess Kaguya)

Nejlepší cizojazyčný film

  • Ida
  • Leviathan (Leviafan)
  • Mandarinky (Mandariinid)
  • Timbuktu
  • Divoké historky (Relatos salvajes)

Nejlepší původní hudba

  • Grandhotel Budapešť - Alexandre Desplat
  • Kód Enigmy - Alexandre Desplat
  • Interstellar - Hans Zimmer
  • Mr. Turner - Gary Yershon
  • Teorie všeho - Jóhann Jóhannsson

Nejlepší původní píseň

  • Everything Is Awesome (Lego příběh) - Hudba a slova: Shawn Patterson
  • Glory (Selma) - Hudba a slova: John Stephens a Lonnie Lynn
  • Grateful (Beyond the Lights) - Hudba a slova: Diane Warren
  • I'm Not Gonna Miss You (Glen Campbell: I'll Be Me) - Hudba a slova: Glen Campbell a Julian Raymond
  • Lost Stars (Love song) - Hudba a slova: Gregg Alexander a Danielle Brisebois

Nejlepší kamera

  • Birdman - Emmanuel Lubezki
  • Grandhotel Budapešť - Robert Yeoman
  • Ida Lukasz Zal a Ryszard Lenczewski
  • Mr. Turner - Dick Pope
  • Nezlomný (Unbroken) - Roger Deakins

Nejlepší střih

  • Americký sniper - Joel Cox and Gary D. Roach
  • Chlapectví - Sandra Adair
  • Grandhotel Budapešť - Barney Pilling
  • Kód Enigmy - William Goldenberg
  • Whiplash - Tom Cross

Nejlepší vizuální efekty

  • Captain America: Návrat prvního Avengera (Captain America: The Winter Soldier) - Dan DeLeeuw, Russell Earl, Bryan Grill a Dan Sudick
  • Úsvit Planety opic (Dawn of the Planet of the Apes) - Joe Letteri, Dan Lemmon, Daniel Barrett a Erik Winquist
  • Strážci galaxie (Guardians of the Galaxy) - Stephane Ceretti, Nicolas Aithadi, Jonathan Fawkner a Paul Corbould
  • Interstellar - Paul Franklin, Andrew Lockley, Ian Hunter a Scott Fisher
  • X-Men: Budoucí minulost (X-Men: Days of Future Past) - Richard Stammers, Lou Pecora, Tim Crosbie a Cameron Waldbauer

Nejlepší výprava

  • Grandhotel Budapešť - Adam Stockhausen (výprava), Anna Pinnock (dekorace)
  • Kód Enigmy - Maria Djurkovic (výprava), Tatiana Macdonald (dekorace)
  • Interstellar - Nathan Crowley (výprava), Gary Fettis (dekorace)
  • Čarovný les - Dennis Gassner (výprava), Anna Pinnock (dekorace)
  • Mr. Turner - Suzie Davies (výprava), Charlotte Watts (dekorace)

Nejlepší kostýmy

  • Grandhotel Budapešť - Milena Canonero
  • Inherent Vice - Mark Bridges
  • Čarovný les - Colleen Atwood
  • Zloba - Královna černé magie (Maleficent) - Anna B. Sheppard a Jane Clive
  • Mr. Turner - Jacqueline Durran

Nejlepší masky

  • Hon na lišku - Bill Corso a Dennis Liddiard
  • Grandhotel Budapešť - Frances Hannon a Mark Coulier
  • Strážci galaxie - Elizabeth Yianni-Georgiou a David White 

Nejlepší zvuk

  • Americký sniper - Alan Robert Murray a Bub Asman
  • Birdman - Martin Hernández a Aaron Glascock
  • Hobit: Bitva pěti armá (Hobbit: The Battle of Five Armies) - Brent Burge a Jason Canovas
  • Interstellar - Richard King
  • Nezlomný - Becky Sullivan a Andrew DeCristofaro

Nejlepší střih zvuku

  • Americký Sniper - Alan Robert Murray a Bub Asman
  • Birdman - Martin Hernández a Aaron Glascock
  • Hobit: Bitva pěti armád - Brent Burge a Jason Canovas
  • Interstellar - Richard King
  • Nezlomný - Becky Sullivan a Andrew DeCristofaro

Nejlepší celovečerní dokument

  • CitizenFour
  • Hledání Vivian Maier (Finding Vivian Maier)
  • Last Days in Vietnam
  • Le sel de la terre (The Salt of the Earth)
  • Virunga

Nejlepší krátký dokument

  • Crisis Hotline: Veterans Press 1
  • Joanna
  • Our Curse
  • The Reaper (La Parka)
  • White Earth

Nejlepší krátký animovaný film

  • The Bigger Picture
  • The Dam Keeper
  • Feast
  • Me and My Moulton
  • A Single Life

Nejlepší krátký hraný film

  • Aya
  • Boogaloo and Graham
  • Butter Lamp (La Lampe au Beurre de Yak)
  • Parvaneh
  • The Phone Call

Čestného Oscara dostanou:        

  • Jean-Claude Carrière
  • Hayao Miyazaki
  • Maureen O'Hara
  • Harry Belfonte

Strážci Galaxie

01.08.2014 | USA, Velká Británie
Akční, Sci-Fi, Dobrodružný
Info o filmu

Související články

Nejnovější videa z našeho youtube kanálu!

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2020 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest