Saw X: První plakát signalizuje, že nám z pastí opět bude nevolno

Saw X: První plakát signalizuje, že nám z pastí opět bude nevolno | Fandíme filmu
Lionsgate
Zobrazit další 1 obrázek
Hororová série znovu ukáže, kdo je specialistou na týrání lidem kreativním způsobem.

Série Saw vždycky stála především na dějových zvratech a kreativních smrtících pastech. V devíti dosavadních dílech jsme jich viděli opravdu hodně. Některé byly komplexní, některé spojovaly vícero obětí naráz. V celé záplavě nebezpečných nástrah byla řada z nich nevyhnutelně nudná, jiné naopak zlidověly a staly se symbolem série. Často jsou to právě ty úplně nejjednodušší, z prvních několika dílů. Jak třeba obrácená medvědí past nasazená na čelisti nebo bazének naplněný injekčními stříkačkami.

Chystaný snímek Saw X (Saw 10) zveřejnil svůj úplně první plakát, který na první pohled odkazuje právě k časům jednoduchých pastí. Nešťastníkovi na obrázku vedou k očím dvě pevně připevněné trubice. A teď už dělá nejvíc práce naše vlastní představivost. Poteče trubkami rozžhavená kapalina? Roztavený kov? Žíravina? Polezou tudy krysy nebo hmyz? Bude sem proud vzduchu vhánět střepy? Možností je spousta, prakticky z každé se citlivější část publika bude v kině cítit, jako když přejíždíte nehty po tabuli. Jestli se ke kořenům podaří vrátit nejen jednomu plakátu, ale celému snímku, mohlo by jít o nejzábavnější díl Saw za spoustu let. Plakát na vás čeká dole v galerii.

Děj je zasazený mezi události Saw a Saw 2. Původní zabiják John Kramer se tedy po letech mohl opět vrátit jako jedna z hlavních postav. Už dříve jsme věděli, že John pomalu umírá na rakovinu. Tohle je příběh o tom, jak se při zoufalém pokusu o vlastní záchranu vydává do Mexika, kde doufá v zázrak, který mu slibuje experimentální léčebná procedura. Ukáže se však, že jde o podvod, který se živí na těch nejzranitelnějších. John se rozhodne podvodníky pořádně vyškolit a připraví pro ně sérii svých klasických pastí.

V hlavní roli se vrací Tobin Bell, jehož dole v galerii můžete vidět na první zveřejněné fotografii. Jako Amanda se vrací Shawnee Smith, jako Hoffman Costas Mandylor. Dále hrají Synnøve Macody Lund, Steven Brand, Michael Beach, Renata Vaca, Paulette Hernandez, Joshua Okamoto a Octavio Hinojosa. Režíruje Kevin Greutert, scénář napsali Peter Goldfinger a Josh Stolberg. Produkují Mark Burg a Oren Koules.

Podklady a foto: Lionsgate

Galerie: 2

Saw X: První plakát signalizuje, že nám z pastí opět bude nevolno | Fandíme filmu Saw X: První plakát signalizuje, že nám z pastí opět bude nevolno | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2023 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest