Blade přišel o režiséra, natáčení se odkládá

Blade přišel o režiséra, natáčení se odkládá | Fandíme filmu
New Line Cinema
V zákulisí marvelovského upířího projektu panují značné potíže.

Už v roce 2019 Marvel na letním Comic-Conu oznámil, že chystá nového Bladea, kde si hlavní roli zahraje Mahershala Ali. Od té doby měl projekt dost složitou genezi, kdy opravdu dlouho trvalo hledání režiséra a následně se několikrát odkládalo natáčení. Už už to vypadalo, že se začne točit letos v listopadu, ale to je opět pasé, protože film přišel o režiséra.

Tím se po opravdu dlouhém výběrovém procesu stal loni v létě Bassam Tariq. Teď je na odchodu. V oficiálním prohlášení Marvel říká, že Bassam projekt opustil kvůli tomu, že se neustále měnil harmonogram natáčení. Což lze chápat dvěma způsoby: Buď Tariq dobrovolně odešel kvůli tomu, jak se vše neustále protahovalo. Anebo naopak studio kvůli průtahům propustilo režiséra. Studio každopádně v prohlášení Bassamovi děkuje za všechnu práci, jakou dosud na projektu odvedl. On sám naopak píše, že spolupracoval s Marvelm pro něj byla čest. Prý se mu podařilo dát dohromady skvělý štáb a herecké obsazení a těší se, co s nimi nový režisér provede.

The Hollywood Reporter tvrdí, že se start natáčení už asi dvakrát odkládal a scénář filmu se několikrát přepisoval. Naposledy se do přepisování pustil Beau DeMayo, který předtím pracoval na Zaklínači, Moon Knightovi nebo X-Men ’97.

Podle insiderky Lizzie Hill byl Tariq vyhozený. Hollywoodský reportér Jeff Sneider potom tvrdí, že poslední scénář filmu byl extrémně krátký a měl pouhé dvě akční scény. Navíc slabé. Představitel hlavní role Mahershala Ali je prý z celého procesu extrémně frustrovaný a šéf Marvelu Kevin Feige toho údajně má na starosti tolik, že prostě nestíhá věnovat jednotlivým projektům tolik pozornosti, kolik by bylo třeba.

Hledání nového režiséra už probíhá, podle různých zdrojů se natáčení odkládá na příští jaro, potenciálně snad na leden. Není zřejmé, zda odklad ovlivní plánované datum premiéry.

Blade je v komiksech poloviční upír, jenž se věnuje likvidování upírů, kteří svoji žízeň po krvi ukájejí na lidských obětech. V letech 1998-2004 s ním vznikly tři celovečerní filmy s Wesleym Snipesem v hlavní roli. Pro Snipese je Blade životní role a od té doby se snaží k postavě vrátit, nicméně prozatím bez úspěchu. V roce 2006 vznikla také rychle zapomenutá televizní série. V roce 2019 byl oficiálně oznámený nový Blade a do hlavní role byl obsazen Mahershala Ali. Scénář psali Stacy Osei-Kuffour a Beau DeMayo. Datum premiéry je stanoveno na 2. listopadu 2023.

Titulní foto je ilustrační, z filmu Blade z roku 1998 (New Line Cinema)

Zdroje: The Hollywood Reporter, Deadline, Reddit, Jeff Sneider, Ms. Lizzie Hill I, II, III

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2023 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest