Koronaviru podlehl filmový režisér a celá jeho rodina

Koronaviru podlehl filmový režisér a celá jeho rodina | Fandíme filmu
Warner Bros. Pictures
Zobrazit další 2 obrázky
A Daniel Craig se do Číny nepodívá, premiéra nové bondovky byla zrušena.

Koronavir, nově označen jako Covid-19, dál terorizuje zejména pevninskou Čínu. Počet úmrtí se zvýšil na 1868, přičemž nakažených je již přes 72 tisíc. Současně nová studie čínských vědců ukázala, že úmrtnost se pohybuje kolem 2,3 procent. Virus si nevybírá, o čemž se tragicky přesvědčil Chang Kai, čínský režisér a spolupracovník Hubei Film Studio, když 14. února nákaze podlehl. Nebylo to však první úmrtí v jeho rodině. Čínská média informovala o tom, že nebezpečné nemoci podlehli oba jeho rodiče, od nichž se Chang společně se svoji sestrou nakazil. Rodinná tragédie pokračovala jen pár hodin po Changově skonu, neboť viru posléze podlehla i jeho sestra. Aby toho nebylo málo, v nemocnici s koronavirem bojuje i Changova žena. Vše se odehrálo ve Wuhanu, epicentru celé epidemie, kde je situace nadále kritická. Ostatně Chang to měl popsat zřejmě nejpřesněji: "Otec má horečku, kašle a špatně se mu dýchá. Zkusili jsme jej umístit do některé z nemocnic, ale žádná jej nepřijala, jelikož neměli volné lůžko."

Epidemie koronaviru má přirozeně obrovský dopad i na filmový průmysl jako celek. K trošku zoufalému kroku přistoupila Hengdian World Studios, která znovu obnovila činnost a zahájila produkci. Nicméně čím dál větší průšvih to začne být nejen pro místní filmaře, ale i pro Hollywood, protože v březnu začnou premiérovat blockbustery, které by Čína měla za normálních okolností podržet. Sedmadvacátého března má totiž do čínských i amerických kin vtrhnout neohrožená Mulan, následovat měl pětadvacátý Bond (kupříkladu Spectre z Číny vytřískal přes 80 míčů) a na přelomu dubna a května má celosvětovou premiéru marvelovka Black Widow. V tuhle chvíli to vypadá, že všechny tři premiéry jsou ohrožené.

Premiéry mezinárodních filmů se asi budou rušit a odkládat na neurčito i nadále, dokud nebude situace v Číně nějak stabilní. Jako první skládá zbraně již zmiňovaná bondovka Není čas zemřít, v níž se úlohou agenta 007 rozloučí Daniel Craig. Dle serveru Deadline byla zrušena dubnová premiéra v Pekingu a kompletně celé propagační turné se snímkem spojené. Nikdo ze štábu či herců, jak bylo původně plánováno, se v Číně logicky neobjeví. Vzhledem k tomu, že vyhlídky se nelepší, jedná se o přirozený a očekávaný krok. Podobný osud dost možná potká i další blockbustery a je otázkou, kdy se v Číně situace uklidní a fanoušci budou moci Craigovu rozlučku zhlédnout.

Titulní snímek je ilustrační, pochází ze snímku Nákaza.

Zdroje: Variety I, Variety II, Deadline

Galerie: 3

Koronaviru podlehl filmový režisér a celá jeho rodina | Fandíme filmu Koronaviru podlehl filmový režisér a celá jeho rodina | Fandíme filmu Koronaviru podlehl filmový režisér a celá jeho rodina | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2023 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest