Blue Story: Premiéru kriminálky zhatili skuteční gansteři s mačetami

Blue Story: Premiéru kriminálky zhatili skuteční gansteři s mačetami | Fandíme filmu
Zobrazit další 3 obrázky
Promítání nového dramatu z produkce BBC překazil útok násilníků s mačetami. Vrátí se film ještě do kin?

Násilné incidenty na filmových premiérách nejsou v některých zemích ničím neobvyklým. Vzpomeňme například na tragédii, která v roce 2012 potkala závěrečný díl Nolanovy trilogie Temný rytíř povstal, kdy šílený střelec v americkém Denveru zavraždil přímo v kinosále 12 lidí. Nyní podobně děsivá událost postihla Velkou Británii. Přibližně 100 mladých vandalů, ozbrojených noži a mačetami se v sobotu 23. listopadu 2019 zapojilo v anglickém Birminghamu do hromadné rvačky, k níž došlo na promítání nového britského krimi-dramatu Blue Story. Šarvátka se naštěstí obešla bez ztrát na životech, i tak ale vyvolala ve Spojeném království ohromné pozdvižení.

Během krvavé potyčky bylo zraněno nejméně sedm zasahujících policistů. Incident se navíc odehrál před zraky vyděšených rodičů s dětmi, kteří mířili do sousedního sálu na druhý díl Ledového království. Provozovatelé britských kin sítě VUE se následně rozhodli Blue Story nekompromisně stáhnout ze všech projekcí. Dramatický film od režiséra a scenáristy Andrew Onwubolua, který produkovala BBC, shodou okolností pojednává o válkách pouličních gangů v Londýně. Onwubolu, jenž je v Británii známý také jako hip-hopový umělec s přezdívkou „Rapman“, při natáčení údajně čerpal ze svého vlastního dospívání v ulicích hlavního města. Filmař vyjádřil nad hrůzným incidentem lítost, zároveň však odmítl, že by byl za něj jakkoli zodpovědný. „Můj film je o lásce, nikoli o násilí,“ nechal se slyšet režisér snímku.  

Podle posledních zpráv to vypadá, že se Rapmanovo dílo na plátna kin příští týden opět vrátí. Zákaz jeho promítání totiž vyvolal u části britské veřejnosti rozhořčené protesty. Zda se nízkorozpočtová gangsterka někdy podívá také do Česka zatím není jisté, již teď má nicméně díky zmiňované události o mezinárodní pozornost postaráno.

Níže si můžete prohlédnout trailer na Onwubolův snímek. Zveřejněné záběry skutečně nevypadají vůbec špatně a slibují drsné autentické drama z chudých čtvrtí současného Londýna, kde jsou surové bitky, prodej drog a vandalismus na denním pořádku. Pokud jste někdo měl možnost film vidět, dejte nám prosím vědět v komentářích, co na něj říkáte.

Temný rytíř povstal

20.07.2012 | USA, Velká Británie
Akční, Krimi, Drama, Thriller
Info o filmu

Galerie: 4

Blue Story: Premiéru kriminálky zhatili skuteční gansteři s mačetami | Fandíme filmu Blue Story: Premiéru kriminálky zhatili skuteční gansteři s mačetami | Fandíme filmu Blue Story: Premiéru kriminálky zhatili skuteční gansteři s mačetami | Fandíme filmu Blue Story: Premiéru kriminálky zhatili skuteční gansteři s mačetami | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest