Ms. Marvel: První muslimská superhrdinka oficiálně dostane vlastní sérii

Ms. Marvel: První muslimská superhrdinka oficiálně dostane vlastní sérii | Fandíme filmu
Marvel
Zobrazit dalších 11 obrázků
Šéf Marvelu Kevin Feige potvrdil, že velká obdivovatelka Captain Marvel bude vystupovat jak na Disney+, tak v kinech.

Ms. Marvel patří mezi komiksové značky, o kterých se šušká už opravdu dlouho. První zmínky o možné adaptaci se objevují už od roku 2015, jen rok poté, co začala vycházet komiksová předloha. Teprve teď na Disneyho akci D23 šéf Marvelu Kevin Feige potvrdil, že se s novodobou hrdinkou chystá minisérie pro streamovací platformu Disney+. Feige nicméně neprozradil mnoho, pouze tolik, že se postava bude objevovat vedle vlastní minisérie také v celovečerních filmech. Na titulce si můžete prohlédnout aktuální logo.

Už pár hodin před oficiálním ohlášením o sérii psaly hollywoodské zpravodaje, které doplnily, že show povede britská scenáristka Bisha K. Ali, jejímž největším dosavadním kariérním zářezem je spolupráce na seriálové verzi Čtyř svateb a jednoho pohřbu. Podílela se také na netflixovské Sex Education, ze které si Marvel vytáhl už režisérku pro Lokiho. Dole v galerii krom oficiální loga můžete vidět též časovou osu chystaných Marvel minisérií, která naznačuje, že bychom se Ms. Marvel mohli dočkat začátkem roku 2022 (předcházející Hawkeye má být vydaný na podzim 2021).

Pod pseudonymem Ms. Marvel původně vystupovala v marvelovských komiksech Carol Danvers, která později převzala označení Captain Marvel. Uvolněné jméno Ms. Marvel převzala Kamala Khan. To je šestnáctiletá holka, která jakožto potomek Inhumans (v hrané podobě by pravděpodobně získala schopnosti jinak, v tuhle chvíli to vypadá, že Marvel chce na nevydařené Inhumans zapomenout) získává nadpřirozené schopnosti. Dokáže silou vůle měnit tvar a podobu. Captain Marvel pro ni byla velkým vzorem a Carol Danvers dívce dokonce přenechala svůj starý kostým a původní jméno. Hrdinka je muslimka pákistánského původu a vedle boje se zločinem se její příběhy soustředili na otázky víry, rasismu či fascinace superhrdiny. Výtečně hodnocené komiksy se staly součástí širší společenské konverzace, která dokázala vystoupit i za hranice běžných komiksových čtenářů.

Zdroje: D23, THR

Galerie: 12

Ms. Marvel: První muslimská superhrdinka oficiálně dostane vlastní sérii | Fandíme filmu Ms. Marvel: První muslimská superhrdinka oficiálně dostane vlastní sérii | Fandíme filmu Ms. Marvel: První muslimská superhrdinka oficiálně dostane vlastní sérii | Fandíme filmu Ms. Marvel: První muslimská superhrdinka oficiálně dostane vlastní sérii | Fandíme filmu Ms. Marvel: První muslimská superhrdinka oficiálně dostane vlastní sérii | Fandíme filmu Ms. Marvel: První muslimská superhrdinka oficiálně dostane vlastní sérii | Fandíme filmu Ms. Marvel: První muslimská superhrdinka oficiálně dostane vlastní sérii | Fandíme filmu Ms. Marvel: První muslimská superhrdinka oficiálně dostane vlastní sérii | Fandíme filmu Ms. Marvel: První muslimská superhrdinka oficiálně dostane vlastní sérii | Fandíme filmu Ms. Marvel: První muslimská superhrdinka oficiálně dostane vlastní sérii | Fandíme filmu Ms. Marvel: První muslimská superhrdinka oficiálně dostane vlastní sérii | Fandíme filmu Ms. Marvel: První muslimská superhrdinka oficiálně dostane vlastní sérii | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2021 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest