Aquaman jako zachránce DC, aneb velké preview filmu

Aquaman jako zachránce DC, aneb velké preview filmu | Fandíme filmu
Zobrazit další 4 obrázky
Co víme o příběhu a posavách, kdy uvidíme trailer, co tvůrci prozradili o natáčení a kdy přijde trailer.
  1. Kapitola č.1
  2. Postavy a příběh
  3. Aquaman jako spasitel DC

Aquaman jako spasitel DC

Na Aquamanovi toho samozřejmě hodně závisí. Je to první DC film po roční pauze, první DC film od průšvihy obestřené Justice League. Šéf Warneru Toby Emmerich říká, že je důležité, aby film zafungoval. Je to poslední letošní film Warneru, který má rok slavnostně zakončit. Emmerich sice tvrdí, že umění je složitá věc a reálně docenit jde až s odstupem. Nicméně pravda je taková, že některé filmy se prostě v momentě zveřejnění nechytnou, nesetkají se s očekáváním publika. A ano, kvalitním filmům se to daří lépe, protože dnešní publikum už se nenechá opít rohlíkem. Aquaman podle Emmericha tohle všechno splňuje.

Je důležité, aby fungoval. Všichni na něm tvrdě pracovali, od režiséra, až po marketing. Emmerich připouští, že jde o tak náročný projekt, že vlastně ani neví, zda se podaří včas dokončit, ale je si naprosto jistý, že Aquaman funguje. Není to jen vtip pro srandu králíkům, jako tomu bylo v seriálu Entourage, kde fiktivního Aquamana natočil James Cameron. Postava je podle Emmericha nosná, příběh je dobrý.

Máme očekávat samostatný příběh, který je sice navázaný na zbytek DC světa, ale ne nijak blízce. Je to především film Jamese Wana, kterého půjde z Aquamana cítit, podobně, jako šlo Patty Jenkins cítit z Wonder Woman. Na režisérovi je důležité, že se s ním dobře spolupracuje, i to, že má zkušenosti s budováním úspěchu filmových světů (Rychle a zběsile 7, svět V zajetí démonů). Podle producenta Petera Safrana je film tak výjimečný, že dokáže celé DC postavit zpátky na nohy.

Máme čekat bezprecedentní vizuál podvodního světa (mimochodem, lidé podle Wana podvodní scény příliš komplikují – v jeho filmu prostě budou postavy ve vodě normálně mluvit, jen jim půjdou vlnky od pusy), originální akci i spoustu smyslu pro humor. Obecně má snímek být daleko lehčí a veselejší než dosavadní DC film, nicméně prý nejde o nějakou reakci na předchozí snímky, ale čistě o Jamesův přístup a vkus, stejně jako o vkus Jasona Momoy. Celkově pak máme víc než klasickou komiksovku čekat primárně velký fantasy film a žánrové veletoče, kdy Wan střídá s chutí komedii, dobrodružství či horor.

Krom režiséra Wana jsou klíčovou ingrediencí i herci. Momoa chtěl vybudovat hrdinovi lepší image, než měl v Justice League. Chce konečně postavu udělat cool a ne poslouchat vtipy o tom, jak Arthur mluví s rybami. Stejně tak se mu nelíbilo, jaký byl Aquaman v Justice League bručoun. Plnohodnotnou parťačkou má být Aquamanovi Mera a Amber Heard říká, že už je alegická na role krásek v nesnázích. Takže když dostala před lety nabídku na roli královny bojovnice, vůbec neváhala.

Jak tedy sami můžete vidět, tvůrci i Warner filmu věří a vkládají do něj naděje. Jak už bylo řečeno, producent Peter Safran dokonce věří tomu, že Aquaman dokáže celý filmový svět DC postavit na správnou cestu, tak držme palce, ať se to povede!

V komiksech je Aquaman známý pod občanským jménem Arthur Curry, je synem lidského strážce majáku a šlechtičny z Atlantidy, bájné podvodní říše obývané mořským národem s nadlidskými silami. Díky královské krvi a dvojímu původu získává Arthur během dospívání schopnosti, které Atlanťany dokonce převyšují. Je dokonalý plavec, dokáže dýchat pod vodou a ovládat vodní živočichy. Díky dlouhým pobytům v hlubinách je zvyklý odolávat obrovským tlakům, takže je jeho tělo jen těžko zranitelné a vládne silou, která se blíží nejmocnějším superhrdinům v DC Universe.

Jeho trojzubec je mocná magická zbraň, která dovede zranit i ty nejmocnější protivníky. Na druhou stranu Aquaman při pobytu na souši postupně slábne a vždycky patřil mezi vysmívané hrdiny, díky nepraktickým schopnostem (komunikace s vodními tvory) a tak trochu zženštilému vzhledu. Moderní komiksy z něj však udělaly ošlehaného mořského vlka s harpunou místo useknuté ruky a složitou, zajímavou osobnost, která má komplexy z toho, že ji veřejnost nebere vážně. Kromě toho, že se Arthur stává během života králem Atlantidy a sedmi oceánů, je také jedním ze zakládajících členů Justice League. Aquamana ztvární Jason Momoa, jeho vytouženou Meru Amber Heard, dvorního rádce Vulka Willem Dafoe, záporáka Ocean Mastera Patrick Wilson. Režíruje James Wan, film má premiéru naplánovanou na 20.12. 2018.

Zdroje: Daniel R, James Wan, EW I, II, III, IV, V, VI,VII, VIII, IX

« Předchozí kapitola

Aquaman

21.12.2018 | USA, Austrálie
Akční, Sci-Fi, Dobrodružný, Fantasy
Info o filmu

Galerie: 5

Aquaman jako zachránce DC, aneb velké preview filmu | Fandíme filmu Aquaman jako zachránce DC, aneb velké preview filmu | Fandíme filmu Aquaman jako zachránce DC, aneb velké preview filmu | Fandíme filmu Aquaman jako zachránce DC, aneb velké preview filmu | Fandíme filmu Aquaman jako zachránce DC, aneb velké preview filmu | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2020 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest