Temná věž: Tři nové upoutávky

Temná věž: Tři nové upoutávky | Fandíme filmu
Zobrazit další 4 obrázky
Pistolník, muž v černém a bitva o osud několika světů.

Z Temné věže jsme zatím viděli úvodní trailer, který zanechal rozpačité dojmy. Na další regulérní trailer stále čekáme, ale během finále americké NBA byl snímek prezentovaný ve třech spotech. Popravdě si nejsem příliš jistý, jestli kampaň může skutečně přilákat diváky do kina. V krátkém spotu příliš nenastíníte komplexní příběh, na kterém stojí úspěch románového předlohy Stephena Kinga. Vizuál není špatný, ale rozhodně není ohromující a nekřičí, že by film byl něco, co by každý musel bezpodmínečně vidět. Našlápnuto k tomu má snad jen Pistolníkovo přebíjení koltů. V několika záběrech se mihly útržky Středosvěta, což je minimálně za mne přesně to, co bych v ukázkách chtěl vidět víc – rozmáchlý nepoznaný cizí svět, který svou originálností dokáže vytřít zrak. Nejvíc se tak spoléhá asi na Idrise Elbu a Matthew McConaugheyho v hlavních rolích. Zvlášť Pistolník (Elba) je ten typ hrdiny, co šetří slovy, koná a dokáže k sobě (někdy) připoutat pozornost už jen tím, že je na plátně. Ale bude to stačit k tomu, aby diváci přišli do kina a fanoušci se se sérií nemuseli posmutněle loučit už po prvním dílu?

Dnes už osmidílná série (1982 – 2012) se žánrově pohybuje na rozhraní fantasy, sci-fi, hororu a westernu a odehrává se ve světě, který připomíná divoký západ, ale funguje v něm de facto feudální společnost, objevují se prvky magie, ale také technologické relikty z vyspělé, leč dávno zapomenuté civilizace. Hlavním hrdinou je pistolník Roland Deschain, poslední z artušovského rytířského řádu, který se snaží najít bájnou Temnou věž, která je podle legendy spojnicí všech existujících světů.

Věž může zachránit Rolandův rozpadající se svět, ale zároveň se jí snaží dosáhnout také „muž v černém“, ďábel mnoha jmen a tváří, nestárnoucí černokněžník, který chce skrze věž vládnout zdánlivě nekonečným světům. Rolandovy skutečné pohnutky a motivy při tom všem zůstávají zahaleny tajemstvím. Aby dokázal splnit svůj úkol, musí z našeho světa do toho svého přivést mladého feťáka Eddieho, beznohou Susannah a jedenactiletého chlapce Jakea, kteří mu s jeho misí pomohou.

Film režíruje Nikolaj Arcel, scénář napsali společně s Arcelem Akiva Goldsman, Jeff Pinkner a Anders Thomas Jensen. Produkují mimo jiných Ron Howard a Stephen King. Datum české premiéry je stanoveno na 3. srpna 2017, datum slovenské na 24.8.

Temná věž

04.08.2017 | USA, Jihoafrická republika
Akční, Sci-Fi, Fantasy, Horor, Western
Info o filmu

Galerie: 5

Temná věž: Tři nové upoutávky | Fandíme filmu Temná věž: Tři nové upoutávky | Fandíme filmu Temná věž: Tři nové upoutávky | Fandíme filmu Temná věž: Tři nové upoutávky | Fandíme filmu Temná věž: Tři nové upoutávky | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2021 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest