Temná věž: První oficiální trailer slibuje velkolepý epos

Temná věž: První oficiální trailer slibuje velkolepý epos | Fandíme filmu
Columbia Pictures
Idris Elba umí s kolty takové věci, že si rozhodně zaslouží titul Pistolníka.

Na první trailer na Temnou věž se čekalo dlouho. Vyplatilo se počkat? Tak napůl. Upoutávka na první pohled připomíná trailery na YA fantastiku (Hunger Games a spol.), když se snaží ukázat spektákl z knižní předlohy, ale zároveň je tu určitý rozpočtový limit, kvůli kterému se záběrům nedaří vyškrábat na úplně stejnou úroveň, jakou nabízejí ty úplně nejdražší velkofilmy. Přes tuhletu překážku nepůsobí upoutávka vůbec špatně.

V traileru se daří navodit atmosféru velkolepého konfliktu dobra se zlem, který postihne opravdu hodně lidí, vlastně celé světy. Také se daří prodat Pistolníka (Idris Elba) jako skutečného frajera, který se svými kolťáky dokáže předvádět kousky, které skutečně odpovídají jeho jménu. Matthew McConaughey si skrz naskrz zlého Muže v černém také nesmírně užívá, takže tohle základní soupeření by snad mělo fungovat. Co zatím tak úplně nepřesvědčilo?

Tom Taylor jako mladý Jake podle mě působí rozpačitě a nemám pocit, že by na mne nějaký zásadní dojem udělala samotná věž. New York i jeho temná zákoutí jsou fajn, poušť a hory Středosvěta také nevypadají zle, ale věž má být něco jedinečného a tenhle dojem se podle mě zatím vyvolat nepodařilo. Zvlášť když se tu opět objevuje vizuální motiv věže a paprsků energie stoupajících k nebi, tedy ikonografie, kterou aktuálně můžeme vidět v akčním finále každého druhého velkofilmu.

V zásadě ale upoutávka není úplně marným příslibem, co myslíte?

Dnes už osmidílná série (1982 – 2012) se žánrově pohybuje na rozhraní fantasy, sci-fi, hororu a westernu a odehrává se ve světě, který připomíná divoký západ, ale funguje v něm de facto feudální společnost, objevují se prvky magie, ale také technologické relikty z vyspělé, leč dávno zapomenuté civilizace. Hlavním hrdinou je pistolník Roland Deschain, poslední z artušovského rytířského řádu, který se snaží najít bájnou Temnou věž, která je podle legendy spojnicí všech existujících světů.

Věž může zachránit Rolandův rozpadající se svět, ale zároveň se jí snaží dosáhnout také „muž v černém“, ďábel mnoha jmen a tváří, nestárnoucí černokněžník, který chce skrze věž vládnout zdánlivě nekonečným světům. Rolandovy skutečné pohnutky a motivy při tom všem zůstávají zahaleny tajemstvím. Aby dokázal splnit svůj úkol, musí z našeho světa do toho svého přivést mladého feťáka Eddieho, beznohou Susannah a jedenactiletého chlapce Jakea, kteří mu s jeho misí pomohou.

Film režíruje Nikolaj Arcel, scénář napsali společně s Arcelem Akiva Goldsman, Jeff Pinkner a Anders Thomas Jensen. Produkují mimo jiných Ron Howard a Stephen King. Datum premiéry je stanoveno na 8.3. 2017.

Temná věž

04.08.2017 | USA, Jihoafrická republika
Akční, Sci-Fi, Fantasy, Horor, Western
Info o filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2021 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest