Vyhledávání výrazu dogma

Jay and Silent Bob Reboot si v prvním klipu střílí z filmu Batman v Superman

Hlavních rolích se tady ujali Batman Val Kilmer a Supergirl Melissa Benoist.

BAFTA 2019: Britské ceny ovládly Roma a Favoritka

V některých kategoriích utvrdili jednoznační favorité své pozice, v jiných posílila vzrušující nejistota. Rami Malek se znovu distancoval od Bryana Singera.

Pinocchio: Tom Hanks krouží kolem obživlé loutky

O ikonické loutce je aktuálně hodně slyšet a Hanksovo jméno tomu jen přidává. Ale aby se v tom jeden vyznal, když chce Pinocchio bojovat o diváky hned na třech frontech!

Ceny Evropské filmové akademie 2018: Kontinentální obdoba Oscarů oceňuje

Spousta černobílé, spousta artu, Tak vypadá filmové oceňování v evropském kabátku.

Damon s Affleckem okradou McDonalda v Monopolech

O tenhle projekt se prali všichni od Carella až po Downeyho, ale dostali ho parťáci Matt Damon a Ben Affleck.

OKJA: Nová sci-fi od autora Snowpiercera stvoří nového živočicha

Netflix vedle seriálů čím dál častěji produkuje také vlastní filmy. Seznamte se s tím nejnovějším, koukněte na trailer.

Pozvánka na 16. ročník festivalu Mezipatra

Poslední hlavní role Robina Williamse ve snímku Bulvár, Rocky Horror Picture Show na plátně, jeden kandidát na Oscara či coming out Martiny Navrátilové.

Tusk: Kevin Smith vás v traileru předělá na mrože

Přestal vyhrožovat koncem kariéry a raději točí bizarní horové komedie. Pusťte si upoutávku na film...o mrožích. A bude z toho trilogie.

Seznamte se: Lars von Trier

Představuje kontroverzního režiséra, jehož Nymfomanka momentálně brázdí naše kina. Seznamte se s jeho kariérou a jeho nejvýraznějšími filmy.

Recenze: Side by Side

Keanu Reeves natočil dokument o nástupu digitální kinematografie, který by každý filmový fanda měl vidět.

Recenze: Pí a jeho život

Jak se povedlo filmové zpracování knižního bestselleru Yanna Martela?

Top 5 filmů Tonyho Scotta

Připomeňme si nejslavnější filmy kreativního a osobitého akčního velikána, jenž nás nedávno předčasně opustil.

Recenze: Hon

Mads Mikkelsen, záporák z Casina Royale nebo Thora 2, oslňuje v severském dramatu.

8.0/10

Dogma

Katolická církev se potřebuje zviditelnit a tak vyhlásí velkou akci s možností očištění od hříchů. Stačí projít v den konání slavnosti portálem kostela sv. Michala. Toho se rozhodnou využít Bartleby a Loki, dva padlí andělé, které bůh vyhnal z nebe, když odmítli plnit jeho rozkazy. Jenže pokud by se jim to povedlo, měli by cestu zpět do nebe otevřenou, čímž by zvrátili boží rozhodnutí a to by znamenalo konec světa. Aby se tak nestalo, obrátí se na rozvedenou Bethany Slaone, která je sice katoličkou, ale víru už dávno ztratila, serafín Metatron, který je zástupcem a mluvčím boha, a snaží se ji přesvědčit, aby se vydala do New Jersey oba padlé anděly zabít a zachránit tak svět. Slíbí jí dva pomocníky a ochránce, kterými se stanou svérázní drogoví dealeři Jay a mlčenlivý Bob. Ti ji hned druhý den zachrání život, když je přepadena Styxskými trojčaty, pomocníky démona Azraela, který má v plánu zničit boha a chce k tomu využít právě dvojici padlých andělů...

Manifesto

Snímek Manifesto režiséra Juliana Rosefeldta skládá hold proměnlivé tradici a literární kráse uměleckých manifestů a zároveň kriticky zkoumá roli umělce v dnešní společnosti. Manifesto čerpá z textů psaných futuristy, dadaisty, členy hnutí Fluxus, suprematisty, situacionisty, vyznavači hnutí Dogma 95 a příslušníky dalších uměleckých skupin a také z úvah jednotlivých umělců, architektů, tanečníků a filmařů. Režisér Rosefeldt sestříhal a znovu poskládal třináct koláží, které pojednávají o uměleckých manifestech a skrze objektiv kamery předávají myšlenky tvůrců, jako jsou Claes Oldenburg, Yvonne Rainer, Kazimir Malevič, André Breton, Sturtevant, Sol LeWitt, Jim Jarmusch a další. Tyto „nové manifesty“ se pak prostřednictvím držitelky Oscara Cate Blanchett proměňují v moderní výzvu k akci. Herečka se zde vtěluje do třinácti různých postav, mezi nimiž najdeme například učitelku, loutkářku, hlasatelku zpráv, dělnici v továrně nebo muže bez domova, a v neočekávaných kontextech vdechuje nový život proslulým i méně známým slovům uměleckých prohlášení. Rosefeldtův film odhaluje performativní složku a politický význam těchto manifestů. Texty vznikaly obvykle v záchvatu mladického rozhořčení a vedle vyjádření touhy změnit svět prostřednictvím umění zároveň představují ozvěnu hlasu své generace. Manifesto zkoumá působivou naléhavost těchto historických prohlášení, jež kdysi s vášní a přesvědčením sepsaly skupiny umělců, a nastoluje otázku, zda jejich slova a pocity odolaly plynutí času. Mají univerzální platnost? A jaký posun nastal v dynamickém vztahu mezi politikou, umění a životem?

Rodinná oslava

Ve velkém osamělém domě se připravuje oslava. Helger Klingenfeldt, patriarcha rodiny, slaví 60. narozeniny. Pomalu se začínají scházet hosté. Přátelé, příbuzní a samozřejmě oslavencovi nejbližší: manželka Elsa a tři dospělí potomci - Christian, Michael a Helena. Vše je připraveno, hosté usedají ke stolu. Nikdo netuší, co bude následovat, když Christian povstane, aby se ujal slova. Brzy všichni pochopí, že na tento večer a tuto noc nikdy nezapomenou. Záměrně minimalistický pohled (režisér je členem skupiny Dogma) do lůna jedné početné, v mezilidských vztazích narušené rodiny.
Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2022 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest