Assassin's Creed: První dojmy z adaptace populární videohry

Assassin's Creed: První dojmy z adaptace populární videohry | Fandíme filmu
Zobrazit dalších 7 obrázků
Podařilo se konečně prolomit videoherní kletbu?

Je to docela známá věc, že dobré filmy na motivy videoher se jednoduše nedaří natočit. Někdo chválí Silent Hill, někdo Mortal Kombat, marné nejsou některé díly Resident Evil a přežít jde Prince z Persie a Warcraft. Ale to je zhruba tak všechno a vždycky to byl maximálně lehký nadprůměr, o nadšení se rozhodně hovořit nedá.

Změnit nemilý trend mohl Assassin‘s Creed. Točil jej uznávaný režisér divadelních dramat Justin Kurzel, hlavní roli dostal ceněný Michael Fassbender, který byl zároveň producentem a na celý projekt od samotného počátku dohlížel. A stejně tak dohlížela videoherní společnost Ubisoft, která si chtěla svou značku ochránit. Natáčení se zpočátku také dlouho odkládalo, aby se pořádně vypiloval scénář, tvůrci se dušovali, že se nebudou her otrocky držet, ale zaměří se na filmový zážitek, slibovali důraz na praktické efekty a souboje, ve kterých se nebude stříhat co pár vteřin. Ani to všechno nakonec videoherní kletbu prolomit nepomohlo.

Assassin‘s Creed dobře vypadá, má velice slušnou akci a je na něm sympatické, že je svým způsobem značně nehollywoodský a nedrží se vyšlapaných cestiček v každém ohledu. Zároveň je ale dost neučesaný, nevyhraněný. Je to taková rozháraná snůška protichůdných sil, které táhnou různými směry a dohromady z toho není ani historický velkofilm, ani filosofující sci-fi ala Matrix ani videoherní esence na plátně. Ale víc už v prvních dojmech:

Prostřednictvím revoluční technologie, jež odemyká genetické vzpomínky, začne Callum Lynch prožívat dobrodružství svého předka Aguilara v 15. století ve Španělsku. Callum se dozví, že je potomkem členů tajného společenství vrahů, od kterých zdědil neuvěřitelné znalosti a dovednosti, které mu v současnosti pomohou v boji proti řádu Templářů.

Snímek ze světa populární videoherní série Assassin's Creed natočil Justin Kurzel, scénař napsali Bill Collage, Adam Cooper a Michael Lesslie. V hlavních rolích hrají Michael Fassbender, Marion Cotillard, Ariane Labed, Michael Kenneth Williams, Brendan Gleeson nebo Jeremy Irons. Datum české premiéry je stanoveno na 29.12. 2016.

Assassin’s Creed

21.12.2016 | USA, Velká Británie, Francie, Hong Kong, Malta, Tchaj-wan
Akční, Sci-Fi, Dobrodružný
Info o filmu

Galerie: 8

Assassin's Creed: První dojmy z adaptace populární videohry | Fandíme filmu Assassin's Creed: První dojmy z adaptace populární videohry | Fandíme filmu Assassin's Creed: První dojmy z adaptace populární videohry | Fandíme filmu Assassin's Creed: První dojmy z adaptace populární videohry | Fandíme filmu Assassin's Creed: První dojmy z adaptace populární videohry | Fandíme filmu Assassin's Creed: První dojmy z adaptace populární videohry | Fandíme filmu Assassin's Creed: První dojmy z adaptace populární videohry | Fandíme filmu Assassin's Creed: První dojmy z adaptace populární videohry | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2022 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest