Oscar 2012 - Výsledky

Oscar 2012 - Výsledky | Fandíme filmu
Dopadlo to tak hrozně, jak se všeobecně očekávalo?

Letošní oscarové nominace nestály za moc, samotné výsledky jsou ještě horší. Zatím si je přečtěte a vyjádřete se v diskusi, během dne čekejte rozsáhlejší komentář. Vítězové jsou mezi nominovanými označeni tučně, pod okazy se můžete o filmech dočíst další podrobnosti.

 

 

Herec v hlavní roli

  •      Demián Bichir - Za lepší život (A Better Life)
  •      George Clooney - Děti Moje (The Descendants)
  •      Jean Dujardin - The Artist
  •      Gary Oldman - Jeden musí z kola ven (Tinker Tailor Soldier Spy)
  •      Brad Pitt - Moneyball


Herec ve vedlejší roli

  •     Kenneth Branagh - Můj týden s Marilyn (My Week with Marilyn)
  •     Jonah Hill - Moneyball
  •     Nick Nolte - Warrior
  •     Christopher Plummer - Začátky (Beginners)
  •     Max von Sydow in - Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko (Extremely Loud & Incredibly Close)

 

Herečka v hlavní roli


Herečka ve vedlejší roli

  •     Bérénice Bejo - The Artist
  •     Jessica Chastain - Černobílý svět (The Help)
  •     Melissa McCarthy - Ženy sobě (Bridesmaids)
  •     Janet McTeer - Albert Nobbs
  •     Octavia Spencer - Černobílý svět (The Help)


Nejlepší animovaný film

  •     Un vie de chat (A Cat in Paris) - Alain Gagnol and Jean-Loup Felicioli
  •     Chico & Rita - Fernando Trueba and Javier Mariscal
  •     Kung Fu Panda 2 - Jennifer Yuh Nelson
  •     Kocour v botách (Puss in Boots) - Chris Miller
  •     Rango - Gore Verbinski


Nejlepší výprava

  •     The Artist - Design: Laurence Bennett; Dekorace: Robert Gould
  •     Harry Potter a relikvie smrti - část 2 (Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2) -          Design: Stuart Craig; Dekorace: Stephenie McMillan
  •     Hugo a jeho velký objev (Hugo) - Design: Dante Ferretti; Dekorace: Francesca Lo Schiavo
  •     Půlnoc v Paříži (Midnight in Paris) - Design: Anne Seibel; Set Decoration: Hélène Dubreuil
  •     Válečný kůň (War Horse) - Design: Rick Carter; Dekorace: Lee Sandales

 

Nejlepší kamera

  •     The Artist - Guillaume Schiffman
  •     Muži, kteří nenávidí ženy (The Girl with the Dragon Tattoo) - Jeff Cronenweth
  •     Hugo a jeho velký objev (Hugo) - Robert Richardson
  •     Strom života (The Tree of Life) - Emmanuel Lubezki
  •     Válečný kůň (War Horse) - Janusz Kaminski



Nejlepší kostýmy

  •     Anonym (Anonymous) - Lisy Christl
  •     The Artist - Mark Bridges
  •     Hugo a jeho velký objev (Hugo) - Sandy Powell
  •     Jana Eyrová (Jane Eyre) - Michael O\'Connor
  •     W.E. -  Arianne Phillips


Nejlepší režie

  •     Michel Hazanavicius - The Artist
  •     Alexander Payne - Děti moje (The Descendants)
  •     Martin Scorsese - Hugo a jeho velký objev (Hugo)
  •     Woody Allen - Půlnoc v paříži (Midnight in Paris)
  •     Terrence Malick - Strom života (Three of Life)


Nejlepší celovečerní dokument

  •     Hell and Back Again - Danfung Dennis and Mike Lerner
  •     If a Tree Falls: A Story of the Earth Liberation Front - Marshall Curry and Sam Cullman
  •     Paradise Lost 3: Purgatory - Charles Ferguson and Audrey Marrs
  •     Pina - Wim Wenders and Gian-Piero Ringel
  •     Undefeated - TJ Martin, Dan Lindsay and Richard Middlemas


Nejlepší krátký dokument

  •     The Barber of Birmingham: Foot Soldier of the Civil Rights Movement - Robin Fryday and Gail Dolgin
  •     God Is the Bigger Elvis - Rebecca Cammisa and Julie Anderson
  •     Incident in New Baghdad - James Spione
  •     Saving Face - Daniel Junge and Sharmeen Obaid-Chinoy
  •     The Tsunami and the Cherry Blossom - Lucy Walker and Kira Carstensen


Nejlepší střih

  •     The Artist - Anne-Sophie Bion and Michel Hazanavicius
  •     Děti moje (The Descendants) - Kevin Tent
  •     Muži, kteří nenávidí ženy (The Girl with the Dragon Tattoo) - Kirk Baxter and Angus Wall
  •     Hugo a jeho velký objev (Hugo) - Thelma Schoonmaker
  •     Moneyball - Christopher Tellefsen


Nejlepší cizojazičný film

  •     Rundskop (Bullhead) - Belgie
  •     Hearat Shulayim (Footnote) - Izrael
  •     W ciemnosci (In Darkness) - Polsko
  •     Monsieur Lazhar - Kanada
  •     Rozchod Nadera a Simin (Jodaeiye Nader az Simin / A Separation) - Írán


Nejlepší masky

  •     Albert Nobbs - Martial Corneville, Lynn Johnston and Matthew W. Mungle
  •     Harry Potter a relikvie smrti - část 2 (Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2) - Edouard F. Henriques, Gregory Funk and Yolanda Toussieng
  •     Železná lady (The Iron Lady) - Mark Coulier and J. Roy Helland



Nejlepší původní hudba

  •     Tintinova dobrodružství (The Adventures of Tintin) - John Williams
  •     The Artist - Ludovic Bource
  •     Hugo a jeho velký objev (Hugo) - Howard Shore
  •     Jeden musí z kola ven (Tinker Tailor Soldier Spy) - Alberto Iglesias
  •     Válečný kůň (War Horse) - John Williams


Nejlepší původní píseň

  •     Man or Muppet - Mupeti (The Muppets) Hudba a slova - Bret McKenzie
  •     Real in Rio - Rio - Hudba: Sergio Mendes a Carlinhos Brown; Slova: Siedah Garrett


Nejlepší celovečerní film

  •     The Artist - Producent: Thomas Langmann
  •     Děti moje (The Descendants) - Producenti: Jim Burke, Alexander Payne a Jim Taylor
  •     Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko (Extremely Loud & Incredibly Close) - Producent: Scott Rudin
  •     Černobílý svět (The Help) - Producenti: Brunson Green, Chris Columbus and Michael Barnathan
  •     Hugo a jeho velký objev (Hugo) - Producenti: Graham King a Martin Scorses
  •     Půlnoc v Paříži (Midnight in Paris) - Producenti: Letty Aronson a Stephen Tenenbaum
  •     Moneyball - Producenti: Michael De Luca, Rachael Horovitz a Brad Pitt
  •     Strom života (The Tree of Life) - nominovaní budou doplněni
  •     Válečný kůň (War Horse) - Producenti: Steven Spielberg a Kathleen Kennedy


Nejlepší krátký animovaný film

  •     Dimanche/Sunday - Patrick Doyon
  •     The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore - William Joyce and Brandon Oldenburg
  •     La Luna - Enrico Casarosa
  •     A Morning Stroll - Grant Orchard a Sue Goffe
  •     Wild Life - Amanda Forbis a Wendy Tilby


Nejlepší krátký film

  •     Pentecost - Peter McDonald a Eimear O\'Kane
  •     Raju - Max Zähle a Stefan Gieren
  •     The Shore - Terry George a Oorlagh George
  •     Time Freak - Andrew Bowler a Gigi Causey
  •     Tuba Atlantic - Hallvar Witzø


Nejlepší střih zvuku

  •     Drive - Lon Bender a Victor Ray Ennis
  •     Muži, kteří nenávidí ženy (The Girl with the Dragon Tattoo) - Ren Klyce
  •     Hugo a jeho velký objev (Hugo) - Philip Stockton a Eugene Gearty
  •     Transformers 3 (Transformers: Dark of the Moon) - Ethan Van der Ryn a Erik Aadahl
  •     Válečný kůň (War Horse) - Richard Hymns a Gary Rydstrom


Nejlepší zvuk

  •     Muži, kteří nenávidí ženy (The Girl with the Dragon Tattoo) - David Parker, Michael Semanick, Ren Klyce a Bo Persson
  •     Hugo a jeho velký objev (Hugo) - Tom Fleischman a John Midgley
  •     Moneyball - Deb Adair, Ron Bochar, Dave Giammarco a Ed Novick
  •     Transformers 3 (Transformers: Dark of the Moon) - Greg P. Russell, Gary Summers, Jeffrey J. Haboush a Peter J. Devlin
  •     Válečný kůň (War Horse) - Gary Rydstrom, Andy Nelson, Tom Johnson and Stuart Wilson


Nejlepší vizuální efekty

  •     Harry Potter a relikvie smrti - část 2 (Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2) - Tim Burke, David Vickery, Greg Butler aJohn Richardson
  •     Hugo a jeho velký objev (Hugo) - Rob Legato, Joss Williams, Ben Grossman a Alex Henning
  •     Ocelová pěst (Real Steel) - Erik Nash, John Rosengrant, Dan Taylor a Swen Gillberg
  •     Zrození planety opic (Rise of the Planet of the Apes) - Joe Letteri, Dan Lemmon, R. Christopher White a Daniel Barrett
  •     Transformers 3 (Transformers: Dark of the Moon) - Scott Farrar, Scott Benza, Matthew Butler a John Frazier


Nejlepší adaptovaný scénář

  •     Děti moje (The Descendants) - Scénář: Alexander Payne, Nat Faxon a Jim Rash
  •     Hugo a jeho velký objev (Hugo) - Scénář: John Logan
  •     Den Zrady (The Ides of March) - Scénář: George Clooney, Grant Heslov a Beau Willimon
  •     Moneyball - Scénář: Steven Zaillian a Aaron Sorkin;  Námět: Stan Chervin
  •     Jeden musí z kola ven (Tinker Tailor Soldier Spy) - Scénář: Bridget O\'Connor a Peter Straughan


Nejlepší původní scénář

  •     The Artist - Michel Hazanavicius
  •     Ženy sobě (Bridesmaids) - Annie Mumolo a Kristen Wiig
  •     Margin Call - J.C. Chandor
  •     Půlnoc v Paříži (Midnight in Paris) - Woody Allen
  •     Rozchod Nadera a Simin (Jodaeiye Nader az Simin / A Separation) - Asghar Farhadi





Související články

Nejnovější videa z našeho youtube kanálu!

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2019 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest