Dunkirk: První teser v oficiální podobě

Dunkirk: První teser v oficiální podobě | Fandíme filmu
Zapište si za uši, že na "hrdinské válečné smrti" není vůbec nic úžasného. Už první teaser na novinku Christophera Nolana to hlasitě připomíná.

Po včerejším kinoripu dorazil oznamovací teaser na Dunkirk Christophera Nolana také v oficiální podobě a ta atmosféra jde skutečně ždímat. Tikající hodiny dovedou znervóznit pomalu víc než nepřátelský křik, a když se nad člunem prakticky bezbranných pěšáků rozeřve nepřátelský letoun, je okamžitě jasné, že na válce není skutečně vůbec nic úžasného. Na závěr video ujišťuje, že i tentokrát se Nolanův film vypraví alespoň do několika kin a IMAXů v analogové podobě, ale něco mi říká, že na rozdíl od Temný rytíř povstal a Interstellar už se u nás nedočkáme. Nebo ještě doufáte?

Snímek pojednává o operaci Dynamo. Ta měla na přelomu května a června roku 1940 za cíl evakuovat britské a francouzské vojáky spojeneckých sil z francouzského přístavního města Dunkerque a okolních pláží. Evakuaci předcházela silná německá ofenziva, která spojenecká vojska rozdělila na dvě skupiny. Jižní skupina nejprve měla nařízeno zaútočit a opět se spojit se zbytkem protiněmeckých sil. Úkol se ale ukázal jako nesplnitelný a nakonec byla skutečně zahájena masivní evakuace, během které z Francie odplulo ve zhruba 800 lodích více než 300 tisíc vojáků. Evakuace trvala osm dní a její úspěch je považován takřka za zázrak.

V dospělých rolích hrají Cillian Murphy, Tom Hardy, Kenneth Branagh a Mark Rylance. Do hlavních rolí mladých vojáků si režisér vybral nováčky. Konkrétně to jsou: Fionn Whitehead, Jack Lowden, Aneurin Barnard a Harry Styles z kapely One Direction. Natáčet se bude na kamery IMAX a obyčejné 65mm kamery, po Interstellaru Christopher pokračuje ve spolupráci s kameramanem Hoytem van Hoytemou. Hudbu složí Hans Zimmer, Nolan vedle režírování také napsal scénář. Datum české a slovenské premiéry je stanoveno na 20.7. 2017.

Dunkerk

19.07.2017 | USA, Velká Británie, Francie, Nizozemsko
Akční, Drama, Historický, Thriller, Válečný
Info o filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest