TOP 10: Nejlepší horory nového tisíciletí

TOP 10: Nejlepší horory nového tisíciletí | Fandíme filmu Zobrazit další 1 obrázek
Všichni chováme v úctě Vymítače, Rosemary, Vetřelce, Shining nebo Psycho. Jaké horory stojí za to po přelomu letopočtu?
  1. 10. Identita
  2. 5. Kruh

5. Kruh

Určitě se vždycky najdou tací, kteří budou tvrdit, že japonský originál je lepší, ale ruku na srdce. Ringu má řadu dobrých nápadů, avšak provedení těžce pokulhává. Vizuální maestro Gore Verbinski východní nápad dovedl v Hollywoodu k dokonalosti a připravil po všech stránkách depresivní a zneklidňující podívanou. Jejím zdrojem je tajemná kazeta plná bizarních obrázků, kterou když si přehrajete, do sedmi dnů zemřete. Novinářka v podání Naomi Watts sice podobným zkazkám nejprve nevěří, ale když si pásku pustí její malý syn, začne po původu vraždící kazety pátrat. Zlatým hřebem celého filmu je pak samozřejmě Samara, strašidelná holčička s dlouhými černými vlasy přes obličej.

 

 

4. V zajetí démonů

Ne nadarmo se do žebříčku dostává zatím poslední snímek Jamese Wana, pro kterého je Conjuring vyvrcholením jeho dosavadního hororového snažení. Film nepřináší žánru vůbec nic nového, ale je natočený tak dokonale, že mu žánrové stereotypy na děsivosti opravdu ubrat nemohou. Dobový design sedmdesátých let, plíživá atmosféra i perfektní lekačky, to všechno nabízí duchařský příběh natočený podle skutečné události z amerického Michaganu, kde v domě rodiny Perronových začaly šířit teror neviditelné bytosti. 

 

 

3. Faunův labyrint

Zřejmě nejoceňovanější film Guillerma del Tora, který vyhrál tři Oscary a na dalších pět byl nominován. Jedná se o strašidelnou pohádku, ze které na první pohled vystupuje především dobře známý design jednotlivých obyvatel čarovné říše, do které utíká mladá hrdinka před hrůzami skutečného světa. Příběh se totiž odehrává za druhé světové války ve španělských horách, kam hrdinku i s její těhotnou matkou odváží její otčím, důstojník Frankovy armády.

 

2. Saw

 

Jak dokážete, že je vaše práce pro dějiny hororu skutečně zásadní? Dostanete se do žebříčku hned dvakrát. Zatímco v Zajetí démonů James Wan čerpal to nejlepší z historie duchařských hororů, spolu se Saw pomáhal rozkvést subžánru zvanému torture-porn. První díl Saw spoléhá především na psychický teror, poutavé následování zvrhlých stop a nečekané zvraty, avšak do povědomí se přeci jen zapsal především díky scénám extrémního násilí, které na sobě musí vykonávat samy postavy, pokud chtějí přežít řádění extrémního únosce s mesiášským komplexem.

 

1. Ti druzí

 

Klasická duchařina s Nicol Kidman v hlavní roli přináší velice dobře známý vzorec. Opuštěné venkovské sídlo, v něm racionální matka, která nevěří na pohádky a její dvě děti, které jí opakovaně tvrdí, že jsou spolu s nimi v domě ještě „ti druzí“. Bezchybná režie, kamera i hudba spolehlivě vytvářejí tak hutnou atmosféru, že se z ní rozklepou kolena i nejotrlejším divákům. Pokud se řekne strašidelný horor, většina z nás si dost možná představí přesně něco takového, jako jsou Ti druzí.

Aktuální cena Blu-ray Ti druzí v českých e-shopech:
Aktuální cena DVD Ti druzí v českých e-shopech:

 

A to je z žebříčku nejlepších hororů nového tisíciletí vše. Ohromná spousta vynikajících pecek se samozřejmě do omezené desítky nevešla, takže pokud nesouhlasíte s hlasováním česko-slovenské divácké komunity, máte samozřejmě v diskusi příležitost připomenout svoje vlastní favority z posledních čtrnácti let. A jako obvykle, využitím našich sponzorovaných odkazů na DVD a Blu-ray podporujete chod FandimeFilmu.cz, neplatíte ani o korunu navíc a ještě si najdete nejlepší cenu filmu na trhu.

« Předchozí kapitola

Galerie: 2

TOP 10: Nejlepší horory nového tisíciletí | Fandíme filmu TOP 10: Nejlepší horory nového tisíciletí | Fandíme filmu

Související články

Nejnovější videa z našeho youtube kanálu!

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2020 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest