28 let poté: Zombie pokračování oznámilo datum premiéry

28 let poté: Zombie pokračování oznámilo datum premiéry | Fandíme filmu
20th Century Studios
Zobrazit další 4 obrázky
Konec světa od Dannyho Boyla je blíž, než jsme tušili.

Po letech neurčitých příslibů se najednou věci skutečně dějí a dějí se celkem překotně. V lednu vyšlo najevo, že se oficiálně chystá pokračování dnes již klasického zombie filmu 28 dní poté. Rychle se dalo dohromady obsazení, blíží se natáčení a teď už dokonce i víme, že 28 Years Later (28 let poté) dorazí do kin 20. června 2025.

Zatím nevíme, o čem přesně snímek bude, ale z názvu lze odvodit, že navštívíme svět několik desítek let od vypuknutí zombie apokalypsy. Vzniká celá nová trilogie. Režíruje původní režisér Danny Boyle, film píše původní scenárista Alex Garland. Mezi producenty figuruje Cillian Murphy, představitel hlavní role v prvním filmu. Do hlavních rolí novinky byli obsazeni Jack O’Connell, Jodie Comer, Aaron Taylor-Johnson a Ralph Fiennes.

28 dní poté byl postapokalyptický zombie horror Dannyho Boylea, který vznikl v roce 2002 a odehrával se teprve necelý měsíc po propuknutí "zombie" epidemie. Děj byl zasazený do Británie, kde skupinka přeživších postupně utíkala před nebezpečím až na odříznutý venkov. V závěru filmu zombie začaly umírat hladem a do Británie přilétaly síly NATO. V pokračování 28 týdnů poté se lidé pod vojenskou ochranou snažili znovu osídlit vyčištěné oblasti Británie, avšak kvůli chybě se nákaza opět začala šířit a lidé umírali. V závěru snímku se nákaza rozšířila do kontinentální Evropy.

Titulní foto je ilustrační: 28. dní poté

Zdroj: Deadline

Galerie: 5

28 let poté: Zombie pokračování oznámilo datum premiéry | Fandíme filmu 28 let poté: Zombie pokračování oznámilo datum premiéry | Fandíme filmu 28 let poté: Zombie pokračování oznámilo datum premiéry | Fandíme filmu 28 let poté: Zombie pokračování oznámilo datum premiéry | Fandíme filmu 28 let poté: Zombie pokračování oznámilo datum premiéry | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest