Gladiátor 2: Nové video ukazuje zblízka obří kulisy

Gladiátor 2: Nové video ukazuje zblízka obří kulisy | Fandíme filmu
Universal Studios
Historický epos si nehodlá vystačit s digitálními triky. Antický Řím znovu ožil v životní velikosti.

Nedávno při natáčení Gladiátora 2 došlo v Maroku k nehodě, při níž se popálilo několik členů štábu. Tehdy se začaly objevovat také první fotografie z natáčení. Štáb staví kulisy v Maroku v otevřeném prostoru a pro kolemjdoucí není těžké pořídit snímky. Zatím jsme viděli amfiteátr a z dálky také rozměrné hradby.

Ty si teď můžete prohlédnout zblízka. Na natáčení se totiž zastavil Mohammed Mehdi Bensaid, marocký ministr kultury. Ten sdílel několik fotek s režisérem Ridleym Scottem, ale také s komparsisty v kostýmech a s rozsáhlými kulisami. Takže mrkněte, jaké monstrum pro filmaře v severní Africe vyrostlo:

Děj se má odehrávat zhruba 25 letech po událostech původního Gladiátora a hlavním hrdinou je dospělý Lucius - syn Lucilly, vnuk zavražděného císaře Marka Aurelia a synovec císaře Commoda. Proradný Commodus minule skončil v aréně se smrtelně zraněným Maximem, který z posledních sil dokázal Commoda zabít, pomstít tak svoji zavražděnou rodinu a ještě před jistou smrtí zachránit Lucillu a Lucia. Maximus na Lucia i takhle na dálku silně zapůsobil, což by se mělo promítnout do jeho dalšího života. Lucius údajně má být v pokračování novým římským císařem. V hlavní roli vystoupí Paul Mescal, dále hrají Fred Hechinger, Connie Nielsen, Joseph Quinn, Pedro Pascal, Djimon Hounsou, Derek Jacobi, Lior Raz, Peter Mensah, Matt Lucas a Denzel Washington. Znovu režíruje Ridley Scott, poslední verzi scénáře napsal David Scarpa. Datum premiéry je ohlášeno na 21. listopadu 2024.

Titulní foto je ilustrační, z prvního Gladiátora

Zdroj: Mohammed Mehdi Bensaid

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2023 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest