Gladiátor 2: Návrat staré známé potvrzen a obsazen byl nový císař

Gladiátor 2: Návrat staré známé potvrzen a obsazen byl nový císař | Fandíme filmu
Universal Studios
Zobrazit další 3 obrázky
Ve hře je návrat hned dvou postav z prvního filmu.

O vysoce očekávaném Gladiátorovi 2 jsme se v rámci filmové výstavy CinemaCon dozvěděli pouze to, že natáčení začne co nevidět, nicméně teď jsou tu skutečné novinky. V tomhle případě castingové.

Magazín Deadline potvrdil starší zprávu, podle níž se vrací Connie Nielsen jako Lucilla, tedy láska zesnulého hrdiny prvního filmu Maxima a matka hrdiny druhého filmu Lucia (Paul Mescal). Deadline dál píše, že do snímku byl obsazený Joseph Quinn jako císař Caracalla. Qunn je publiku známý především jako Eddie Munson ze 4. řady Stranger Things a nedávno dotočil také A Quiet Place: Day One, z něhož studio tento týden promítalo první záběry.

Gladiátor 2 se sice dějin nebude držet doslovně, nicméně historicky je Caracalla jeden z císařů dynastie Severovců, bratr (a jeden čas spoluvládce) císaře Gety. Toho ve filmu hraje Barry Keoghan a údajně by měl být hlavním antagonistou. Starší dosud nepotvrzená zvěst, která jako první hovořila o návratu Lucilly také uváděla, že se vrátí i Djimon Hounsou, jenž v prvním snímku vystupoval jako gladiátor Juba, tak třeba s potvrzením Lucilly skutečně můžeme doufat i v jeho návrat.

Děj se má odehrávat zhruba 25 letech po událostech původního Gladiátora a hlavním hrdinou je dospělý Lucius - syn Lucilly, vnuk zavražděného císaře Marka Aurelia a synovec císaře Commoda. Proradný Commodus minule skončil v aréně se smrtelně zraněným Maximem, který z posledních sil dokázal Commoda zabít, pomstít tak svoji zavražděnou rodinu a ještě před jistou smrtí zachránit Lucillu a Lucia. Maximus na Lucia i takhle na dálku silně zapůsobil, což by se mělo promítnout do jeho dalšího života. Lucius údajně má být v pokračování novým římským císařem. V hlavní roli vystoupí Paul Mescal, dále hrají Barry Keoghan, Connie Nielsen, Joseph Quinn a Denzel Washington. Znovu režíruje Ridley Scott, poslední verzi scénáře napsal David Scarpa. Datum premiéry je ohlášeno na 21. listopadu 2024.

Titulní foto je ilustrační: Russell Crowe ve filmu Gladiátor

Zdroje: Deadline

Galerie: 4

Gladiátor 2: Návrat staré známé potvrzen a obsazen byl nový císař | Fandíme filmu Gladiátor 2: Návrat staré známé potvrzen a obsazen byl nový císař | Fandíme filmu Gladiátor 2: Návrat staré známé potvrzen a obsazen byl nový císař | Fandíme filmu Gladiátor 2: Návrat staré známé potvrzen a obsazen byl nový císař | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest