Aquaman 2: Mera se vrací, mocná zbraň, podzemní svět a další podrobnosti

Aquaman 2: Mera se vrací, mocná zbraň, podzemní svět a další podrobnosti | Fandíme filmu
Warner Bros.
Zobrazit dalších 12 obrázků
Podmořské dobrodružství s Jasonem Momoou při prezentaci odhalilo spoustu detailů o zápletce i zpracování.

Zatímco nový trailer pro The Flashe byl zveřejněný online (dokonce dva trailery), ukázka snímku Aquaman and the Lost Kingdom se na CinemaConu promítala pouze v uzavřené místnosti. K dispozici jsou alespoň reportáže o tom, co redaktoři viděli, díky čemuž se dozvídáme víc o zápletce filmu.

Ukázku uvedl ve videozprávě režisér James Wan. Ten divákům slíbil film o lásce, kde dosud znesváření bratři Arthur (Jason Momoa) a Orm (Patrick Wilson) budou muset spojit síly. Vypravíme se nejen zpátky do Atlantidy, ale navštívíme také další úplně nové světy. Všechno má být větší a ještě bombastičtější.

Hlavním záporákem snímku je Black Manta (Yahya Abdul-Mateen II), který v jedničce figuroval jako dodatečná překážka. Manta je odhodlaný zabít Aquamana a zničit vše, co je mu drahé, zároveň ale má dobyvatelské choutky. Spolupracuje s doktorem Shinem (Randall Park), jenž se mihl v prvním filmu. Dokážou vypustit jakési obří monstrum s chapadly, nicméně nejstrašlivější Mantovou zbraní se stává „Černý trojzubec“. To je extrémně mocná zbraň, která dokáže metat paprsky energie a kontrolovat lidi. Má jít o „ultimátní zbraň“, která však vzešla z prastarého zla.

Black Manta s nově nabitými silami útočí na Atlantu i na souš. Aquaman o sobě pochybuje, sebevědomí mu dodává jeho otec (Temuera Morrison). Nakonec je nucený spojit síly s bratrem Ormem, s nímž v prvním filmu bojoval na život a smrt. Bratři se špičkují, jejich společné scény působí jak akční buddy komedie. Zjevně se však sjednotí, protože je to právě Orm, kdo Arthura přesvědčuje, že pakliže se postaví do čela bojů, Atlantida se za ním sjednotí.

Ve snímku nás čekají scény z Arktidy i z džungle, která se zřejmě nachází v jeskyních pod Arktidou. Nechybějí ale ani podmořské scény, jaké známe z jedničky. Máme se připravit na obří akční sekvence, které jsou měřítkem ještě větší, než ty v prvním snímku. Nechybějí různí podvodní tvorové či atlantidská technika.

Aquaman ve filmu má syna, ale v ukázkách se zdá, že je na péči o miminko sám (pomáhá mu otec). Mera (Amber Heard) se v traileru na okamžik ukáže (navzdory nejrůznějším zvěstem, že byla vyškrtnuta), ale pouze v jedné z akčních scén. Vrací se také Arthurova matka Atlanna (Nicole Kidman). Dohromady to v ukázce vypadá, že nás čeká pokračování prvního snímku ve všech myslitelných ohledech, akorát prostě ještě větší.

Vedle záběrů ze CinemaConu je tu ještě separátní rozhovor pro magazín Mean’s Health, kde Momoa prozradil, že ačkoliv pro Aquamana 2 napsal námět, do výsledného filmu se z něj rozhodně nedostalo všechno. Vysvětluje, že u podobně velkých projektů jde vždycky o kolektivní dílo, a proto se vůbec nestresuje tím, jak film dopadne. Věří tomu, že on sám podal na scéně nejlepší možný výkon. To, jaký byl celkový scénář filmu, jaké výkony podali ostatní, co se z toho vybere ve střižně, jak se to celé poskládá dohromady a propojí s triky, to už je mimo jeho vliv.

Zároveň se ale těší, co dalšího jeho budoucnost u DC přinese. Tvrdí, že se máme těšit na „spoustu hustých věcí“. Producent snímku a jeden ze šéfů DC Studios Peter Safran pak v tom samém článku dodal, že se těší na další letitou spolupráci, ať už to bude ve světě Aquamana, nebo s nějakou jinou postavou… což okamžitě dává vzpomenout na starší drby, podle kterých by si Momoa mohl zahrát Loba. Tak že by přece? I když tuhle variantu dříve popřel druhý šéf studia, James Gunn?

Aquamana 2 režíruje opět James Wan. Scenáristou je David Leslie Johnson-McGoldrick. Jason Momoa se vrací jako Aquaman, Amber Heard jako Mera, Yahya Abdul-Mateen II jako Black Manta, Dolph Lundgren jako Nereus a Patrick Williams jako Orm. Nově obsazený byl do zatím blíže neurčené role Pilou Asbæk.. České a slovenské datum premiéry je stanovené na 21.12. 2023.

Foto: Warner Bros. / DC Studios

Zdroje: Slashfilm, Men's Health, Deadline, The Wrap, IGN, ComicBookMovie

Galerie: 13

Aquaman 2: Mera se vrací, mocná zbraň, podzemní svět a další podrobnosti | Fandíme filmu Aquaman 2: Mera se vrací, mocná zbraň, podzemní svět a další podrobnosti | Fandíme filmu Aquaman 2: Mera se vrací, mocná zbraň, podzemní svět a další podrobnosti | Fandíme filmu Aquaman 2: Mera se vrací, mocná zbraň, podzemní svět a další podrobnosti | Fandíme filmu Aquaman 2: Mera se vrací, mocná zbraň, podzemní svět a další podrobnosti | Fandíme filmu Aquaman 2: Mera se vrací, mocná zbraň, podzemní svět a další podrobnosti | Fandíme filmu Aquaman 2: Mera se vrací, mocná zbraň, podzemní svět a další podrobnosti | Fandíme filmu Aquaman 2: Mera se vrací, mocná zbraň, podzemní svět a další podrobnosti | Fandíme filmu Aquaman 2: Mera se vrací, mocná zbraň, podzemní svět a další podrobnosti | Fandíme filmu Aquaman 2: Mera se vrací, mocná zbraň, podzemní svět a další podrobnosti | Fandíme filmu Aquaman 2: Mera se vrací, mocná zbraň, podzemní svět a další podrobnosti | Fandíme filmu Aquaman 2: Mera se vrací, mocná zbraň, podzemní svět a další podrobnosti | Fandíme filmu Aquaman 2: Mera se vrací, mocná zbraň, podzemní svět a další podrobnosti | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2023 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest