Avatar 2: Nový trailer zachycuje rozmáchlé měřítko nové cesty na Pandoru

Avatar 2: Nový trailer zachycuje rozmáchlé měřítko nové cesty na Pandoru | Fandíme filmu
20th Century Studios
Zobrazit dalších 12 obrázků
Hranice filmařů a výtvarníků neznají hranic, objevování nových zákoutí dálného světa už je na cestě.

Je tu nový trailer pro Avatar: The Way of Water. Léta odkládané pokračování se po květnovém teaseru představilo také v plnohodnotném traileru a musí se nechat, že tým režiséra Jamese Camerona pro nás připravil přinejmenším rozmáchlý „přírodopisný dokument“. Svět Pandory odhaluje dosud neviděná zákoutí, je bohatý na nejrůznější rostliny, živočichy i celé přírodní scenerie. Ostatně, bude na to dostatek času, protože dle informací The Hollywood Reporteru bude film dlouhý zhruba 190 minut! To je asi o půl hodiny víc, než měl první Avatar. A jen o pár minut méně, než měl dosud nejdelší Cameronův film – Titanic.

Trochu zamrzí prezentace, v jaké se k nám trailer dostává. Kvůli technickým nedokonalostem datového přenosu není upoutávka v úplně stoprocentní kondici a místy se člověk musí ptát, zda jsou na vině opravdu jen limity internetového streamování, anebo se snad finální vizuální podoba filmu pořád ještě dodělává. S jistotou můžeme říct, že kvalitativní rozdíl obrazu promítaného ve 3D na plátno v kině bude oproti obrazovce počítače obrovský. Jak přesně bude velký, to prozatím nicméně nevíme. V tomhle provedení, v jakém máme ukázku k dispozici, vypadá počítačem vytvořený svět místy skvěle a opravdu realisticky, jindy je to jen taková lepší videohra. Což určitě není dojem, jaký by chtěl Cameron v divácích vyvolávat.

Když odhlédneme od vizuálního zpracování, tak prozatím se před námi snímek poodhaluje stále pomalu. Je zřejmé, že kmen Omaticaya je opět v ohrožení kvůli roztahovačným pozemšťanům. Hrdinové hledají pomoc u „bratranců“ z přímořské oblasti. Ti však nejsou z nových spolubydlících nadšení a nechtějí se do „cizího“ boje zaplétat, jako by si neuvědomovali, že pokud padnou pralesy, jsou oceány další na řadě. Konflikt lidí a Na‘vi s sebou každopádně přináší také spoustu interpersonálního napětí, kdy mezi sebou těžko hledají společnou řeč Jake (Sam Worthington) a Neytiri (Zoe Saldana), nicméně situace tíživě dopadá také na jejich děti, kdy nejvíc prostoru v ukázce dostává dcera Kiri, kterou překvapivě ztvárnila Sigourney Weaver.

Dole v galerii najdete nejnovější plakát a fotky.

Rodina Jakea Neytiri si dlouho žila idylickým životem, dokud se na Pandoru ze Země nevrátila těžební společnost RDA. To rodinu donutí přesídlit na mořské útesy za klanem Metkayina, kde doufají, že naleznou bezpečné útočiště. Zároveň už ale nejsou v prostředí, které by dobře znali (v pralese). Čeká na ně značný šok a to jak kulturně, tak z praktického hlediska přizpůsobení se úplně novým životním podmínkám.

V hlavních rolích se představí Zoe Saldana, Sam Worthington, Sigourney Weaver, Stephen Lang, CCH Pounder, Matt Gerald, Joel David Moore, Oona Chaplin, Cliff Curtis, Jamie Flatters, Britain Dalton, Trinity Bliss, Bailey Bass, Filip Geljo, Duane Evans, Jacks Champion a Kate Winslet. Režíruje James Cameron. Datum české premiéry je stanoveno na 15. prosince 2022.

Podklady a foto: 20th Century Studios

Zdroj: The Hollywood Reporter

Galerie: 13

Avatar 2: Nový trailer zachycuje rozmáchlé měřítko nové cesty na Pandoru | Fandíme filmu Avatar 2: Nový trailer zachycuje rozmáchlé měřítko nové cesty na Pandoru | Fandíme filmu Avatar 2: Nový trailer zachycuje rozmáchlé měřítko nové cesty na Pandoru | Fandíme filmu Avatar 2: Nový trailer zachycuje rozmáchlé měřítko nové cesty na Pandoru | Fandíme filmu Avatar 2: Nový trailer zachycuje rozmáchlé měřítko nové cesty na Pandoru | Fandíme filmu Avatar 2: Nový trailer zachycuje rozmáchlé měřítko nové cesty na Pandoru | Fandíme filmu Avatar 2: Nový trailer zachycuje rozmáchlé měřítko nové cesty na Pandoru | Fandíme filmu Avatar 2: Nový trailer zachycuje rozmáchlé měřítko nové cesty na Pandoru | Fandíme filmu Avatar 2: Nový trailer zachycuje rozmáchlé měřítko nové cesty na Pandoru | Fandíme filmu Avatar 2: Nový trailer zachycuje rozmáchlé měřítko nové cesty na Pandoru | Fandíme filmu Avatar 2: Nový trailer zachycuje rozmáchlé měřítko nové cesty na Pandoru | Fandíme filmu Avatar 2: Nový trailer zachycuje rozmáchlé měřítko nové cesty na Pandoru | Fandíme filmu Avatar 2: Nový trailer zachycuje rozmáchlé měřítko nové cesty na Pandoru | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2023 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest