Pán prstenů: Válka Rohirů: Válečný film ze Středozemě dostal datum premiéry

Pán prstenů: Válka Rohirů: Válečný film ze Středozemě dostal datum premiéry | Fandíme filmu
Warner Bros.
Zobrazit další 2 obrázky
Nový animovaný film navázaný na trilogii Petera Jacksona nás vrátí do Helmova žlebu.

Momentálně je značka Pán prstenů hodně aktivní. Čerstvě jsme mohli vidět první trailer pro seriál Pán prstenů: Prsteny moci. Práva na hrané filmy a další seriály jdou do prodeje. Vedle toho nicméně ještě studio Warner Bros. v tichosti připravuje animovaný film The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim (Pán prstenů: Válka Rohirů). Poprvé jsme o projektu psali už loni v červnu, teď se dozvídáme datum premiéry, které studio zveřejnilo zřejmě v návaznosti na to, jak je teď „LOTR“ v kurzu.

Termín premiéry byl stanovený na 12. dubna 2024, takže si na dokončení animovaného filmu ještě pěkně počkáme. Snímek zpracovává „dosud nevyřčený příběh pevnosti Helmův žleb. Bude zasazený do krví nasáklých časů, kdy žila jedna z nejvýraznějších osobností Středozemě – mocný král Rohanu Helm Kladivo. Ponoříme se do legendární bitvy, která pomáhala formovat Středozem a připravila půdu pro epická dobrodružství, jež přivedla k životu trilogie Pána prstenů.“

Režíruje Kenji Kamiyama (Blade Runner: Black Lotus and Ghost in the Shell: Stand Alone Complex), první verzi scénáře napsali Jeffrey Addiss a Will Matthews (Temný krystal: Věk vzdoru ). Po nich štafetu převzali Phoebe Gittins (dcera Philippy Boyens) a Arty Papageorgiou (The Tribe) Kreativní poradkyní a producentkou je Philippa Boyens, jedna z autorek scénáře trilogie Pána prstenů a Hobita.

Abyste měli bližší představu, co zhruba bychom od snímku mohli čekat, tak česká Wikipedie píše o vládě Helma Kladiva následující:

Helm Kladivo (vláda 2741 – 2759), syn Gramův, byl nejslavnějším králem Rohanu a posledním z první řady rohanských panovníků. Narodil se roku 2691 a králem se stal po smrti svého otce Grama v roce 2741. Dostal se do sporu se svým mocným příbuzným Frecou, který si brzy začal činit nároky na trůn. Král Helm jej v jednom sporu zabil ranou pěstí a jeho syna Wulfa s jeho nejbližšími příbuznými vykázal ze země. Rok 2758 byl pro Rohan rokem pohromy. Z východu do země vtrhli mocné síly Vrchovců vedené Wulfem. Ten rok byl Gondor napaden několika flotilami umbarských korzárů a tak Gondorští nemohli Rohanům přijít na pomoc. Navíc se část korzárů vylodila také v ústí Želíze a připojila se k nepřátelům Rohanu. Rohirové vedení králem Helmem byli poraženi a zatlačeni do hor. Většina přeživších včetně krále Helma se ukryla v pevnosti Hláska, která byla od té doby známa jako Helmův žleb. Wulf dobyl Edoras, při jehož obraně padnul i Helmův syn Haleth, usadil se v Meduseldu a začal se nazývat králem Rohanu. Dlouhá zima trvající od listopadu 2758 do března 2759 způsobila Rohirům i jejich nepřátelům obrovské ztráty. Obležení Helmova žlebu král Helm Kladivo nepřežil. S koncem zimy přišlo velké tání a synu Helmovy sestry Hildy Fréaláfovi se podařilo s několika věrnými překvapit a zabít Wulfa v Meduseldu a dobýt Edoras.

Foto je ilustrační: Pán prstenů: Dvě věže

Zdroj: Deadline

Galerie: 3

Pán prstenů: Válka Rohirů: Válečný film ze Středozemě dostal datum premiéry | Fandíme filmu Pán prstenů: Válka Rohirů: Válečný film ze Středozemě dostal datum premiéry | Fandíme filmu Pán prstenů: Válka Rohirů: Válečný film ze Středozemě dostal datum premiéry | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest