Čas: První ohlasy na nepříjemnou novinku M. Night Shyamalana

Čas: První ohlasy na nepříjemnou novinku M. Night Shyamalana | Fandíme filmu
Universal Pictures
Zobrazit dalších 6 obrázků
Režisér Šestého smyslu je podle jedněch ve formě, podle druhých opět padl na zadek.

Režisér M. Night Shyamalan už ve čtvrtek uvede do kin svoji novinku Čas (Old). Film pojednává o pláži, kde čas plyne extrémně rychle a skupina lidí, která je na pláži uvězněna, doslova stárne před očima. Premisa je zajímavá, trailery vypadaly skvěle. Trochu varovně může působit, že mezinárodně až do včerejška nebyly zveřejněny žádné recenze. Shyamalan v počátcích své kariéry platil za génia, když natočil filmy jako Šestý smysl nebo Vyvolený. Jenže později začal postupně točit horší a horší kousky, až to začalo vypadat, že je jeho kariéra nenávratně v troskách. Pak příjemně překvapil dobře přijatým Rozpolceným, jen aby chvíli na to opět většinu diváků zklamal Skleněným. Ilustruje tedy Čas jeho definitivní návrat k natáčení srágor?

Zjevně ne tak docela. Alespoň výběr z prvních novinářských ohlasů, které byly včera konečně zveřejněny, tomu nenapovídá. Jeden recenzent sice píše, že film z celé Shyamalanovy kariéry připomíná nejvíc směšné Stalo se a jedna divačka tvrdí, že je Čas zkrátka průměrný. Ostatní ale chválí.

Prakticky všichni se shodují na tom, že je Shyamalanova novinka vizuálně bohatá a zřejmě už jen z toho důvodu stojí za vidění. Krom toho se ale hodně mluví také o vzrušujícím tempu vyprávění, o napětí a o lezavém tělesném hororu, na který se nekouká úplně příjemně a zadře se vám pod kůži. Obecně padají slova o dobré zábavě. Občas někdo zmíní, že rozjezd je pomalejší, scénář není tak silný jako vizuál, ale jindy zase zaznívá, že je snímek překvapivě emotivní. Jednou uslyšíte, že je to Shyamalanův nejlepší film od Znamení, jindy dokonce nejlepší od Vyvoleného. A Thomasin McKenzie v hlavních rolích je prý skvělá.

Z ohlasů je patrné, že novináři film viděli před delší dobou a teprve teď o něm směli promluvit, což prostě nevypadá dobře, na druhou stranu trailery mají šťávu a teď jsou tu celkem slušné pozitivní reakce, tak doufejme, že Čas bude přinejmenším jeden z těch filmů, které si alespoň dovedou najít své nadšené zastánce, když už by třeba nesvedly oslovit širší publikum.

Na závěr si přehrajte nejnovější upoutávky:

Pro rodinu s dvěma malými dětmi to měla být dokonalá dovolená. Luxusní hotel v tropickém ráji a hoteliérův tip na tajnou pláž coby potřebná špetka dobrodružství. Na první pohled ta pláž opravdu nemá chybu – je nádherně písčitá, obklopená skalami a blankytně modré moře láká k tomu, abyste do něj okamžitě skočili. Na druhý pohled už to tak ideální není, protože z přítomnosti dalších opalujících se turistů je jasné, že podobný „tajný“ tip dostalo mnohem víc lidí, i když pořád nejde o nic, co by mělo rekreanty znepokojovat. Trable v ráji se projeví až ve chvíli, kdy děti na pláži najdou opuštěné věci patřící jiným hostům hotelu a z moře vytáhnou mrtvolu. Než se z prvotního šoku vzpamatují, čeká je mnohem větší otřes – všichni náhle nevysvětlitelně rapidně stárnou, což je patrné zejména na dětech. Tam, kde před chvílí stáli dva prckové, jsou teď vyděšení teenageři na prahu dospělosti. Všem na pláži je záhy jasné, že pokud se chtějí dožít večera, musí okamžitě vypadnout. Jenže to nějak nejde… Datum premiéry v českých kinech je stanoveno na 22. 7.

Zdroje: Movieweb, Slashfilm

Galerie: 7

Čas: První ohlasy na nepříjemnou novinku M. Night Shyamalana | Fandíme filmu Čas: První ohlasy na nepříjemnou novinku M. Night Shyamalana | Fandíme filmu Čas: První ohlasy na nepříjemnou novinku M. Night Shyamalana | Fandíme filmu Čas: První ohlasy na nepříjemnou novinku M. Night Shyamalana | Fandíme filmu Čas: První ohlasy na nepříjemnou novinku M. Night Shyamalana | Fandíme filmu Čas: První ohlasy na nepříjemnou novinku M. Night Shyamalana | Fandíme filmu Čas: První ohlasy na nepříjemnou novinku M. Night Shyamalana | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2021 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest