Scenárista X-Menů startoval komiksovou éru, kvůli rozbrojům z toho nemá ani cent

Scenárista X-Menů startoval komiksovou éru, kvůli rozbrojům z toho nemá ani cent | Fandíme filmu
20th Century Studios
Zobrazit dalších 9 obrázků
Přípravy mutantího filmu provázely rozpory se studiem, které v důsledku původního scenáristu připravily o miliony.

První X-Meni z roku 2000 se bez nejmenších pochyb řadí k nejdůležitějším komiksovým filmům. V dnešní době velice populární žánr byl před dvěma dekádami obecně brán jako podřadný a s výjimkou Batmanů Tima Burtona a Supermana z roku 1978 v podstatě neuměl nabídnout skutečně uznávaný snímek. Právě první filmové dobrodružství týmu mutantů však světu ukázalo, že lze komiks na obrazovku skutečně úspěšně přenést.

Samotnému vzniku filmu se však nevyhnuly silné tvůrčí neshody a rozpory, které probíhaly především při přípravě scénáře. Jako tvůrci výsledného scénáře jsou uvedeny tři osoby - režisér Bryan Singer, Tom DeSanto a David Hayter. Scenáristický tým byl však původně zcela jiný a tvořilo ho především duo Christopher McQuarrie a Ed Solomon. Obě dvě jména však v titulcích nenalezneme.

Příčinou jsou silné neshody, které panovaly mezi McQuarriem a studiem Fox a které následně vedly k McQuarrieho vyhození. Scenárista a režisér (v dnešní době známý především díky posledním dílům Mission: Impossible, ale také držitel Oscara za Obvyklé podezřelé) se rozhodl vymazat své jméno z titulků a pro stejný krok přemluvil i svého kolegu Solomona. Ten nově prozradil, že tohoto rozhodnutí lituje.

Scenárista zodpovědný za první Muže v černém nebo sérii Bill & Ted uvedl, že se jedná o jednu z jeho největších profesních chyb a hloupý krok, kterým následně podle svých odhadů ztratil přibližně dva miliony dolarů z podílu na tržbách, který by mu jakožto scenáristovi uvedenému v titulcích jinak náležel. Dle svých slov je však alespoň stále hrdý na to, že byl prvním člověkem, kdo napsal superhrdinský film s opravdovými lidmi.

Zdroj: The Hollywood Reporter

Galerie: 10

Scenárista X-Menů startoval komiksovou éru, kvůli rozbrojům z toho nemá ani cent | Fandíme filmu Scenárista X-Menů startoval komiksovou éru, kvůli rozbrojům z toho nemá ani cent | Fandíme filmu Scenárista X-Menů startoval komiksovou éru, kvůli rozbrojům z toho nemá ani cent | Fandíme filmu Scenárista X-Menů startoval komiksovou éru, kvůli rozbrojům z toho nemá ani cent | Fandíme filmu Scenárista X-Menů startoval komiksovou éru, kvůli rozbrojům z toho nemá ani cent | Fandíme filmu Scenárista X-Menů startoval komiksovou éru, kvůli rozbrojům z toho nemá ani cent | Fandíme filmu Scenárista X-Menů startoval komiksovou éru, kvůli rozbrojům z toho nemá ani cent | Fandíme filmu Scenárista X-Menů startoval komiksovou éru, kvůli rozbrojům z toho nemá ani cent | Fandíme filmu Scenárista X-Menů startoval komiksovou éru, kvůli rozbrojům z toho nemá ani cent | Fandíme filmu Scenárista X-Menů startoval komiksovou éru, kvůli rozbrojům z toho nemá ani cent | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2021 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest