Lost Legion: 300 míří do Číny

Lost Legion: 300 míří do Číny | Fandíme filmu
Scenárista Třístovky zavede zdecimovanou jednotku statečných Římanů do hlubin Čínské říše, kde na ně čeká bitva s nejstrašlivější armádou v dějinách.

Skvělá zpráva pro všechny fanoušky akčních historických filmů, především hitovky 300!  Scenárista „Třístovky“ a jejího prequelu, který má krátce po dokončení, se pouští do nového námětu. Jde o film Lost Legion, pojednávající o římské legii poražené na Blízkém východě v bitvě u Karrh, která je známá jako jedna z nejdrtivějších porážek v římských dějinách. Postavila se proti sobě vojska Římské říše a Parthové, jejichž armáda byla známá vynikajícími lučištníky. Zatímco ztráty Parhtů byly zanedbatelné, v římských řadách přišlo o život na 20 000 vojáků. Přeživší muži byli prodáni do otroctví v dnešním Mongolsku, odkud je měli zachránit a osvobodit vojáci dynastie Han. Společně se pak Římané i místní vydávají chránit Čínu a připravují se na příchod nejnelítostnější armády, jaká kdy existovala.

Koncept je založen na pravdivých událostech z roku 53 př. n. l.  Přestože události po bitvě u Karrh byly často zpochybňovány a pokládány za legendu, nedávno se objevily důkazy, o které se příběh opírá - prvky čínské architektury smíchané s typickými římskými nebo existence čínské vesnice, kde se mají místní obyvatelé zřetelně evropské rysy jako modré oči či světlé kudrnaté vlasy. Historická témata scénáristu Kurta Johnstada evidentně baví a nehodlá s nimi jen tak přestat, takže se fanoušci epických bitev můžou těšit na tak trochu jiný snímek s tématikou Římské říše.

Zdroj: Deadline

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest