Guillermo del Toro by rád natočil filmovou trilogii o Frankensteinovi

Guillermo del Toro by rád natočil filmovou trilogii o Frankensteinovi | Fandíme filmu
TriStar Pictures
Zobrazit dalších 10 obrázků
Klasická monstra sice momentálně frčí, ale mexický režisér má v hlavě asi až příliš ambiciózní projekt.

Frankenstein patří mezi klasická hororová monstra, přičemž příběh vychází z románu britské spisovatelky ‎Mary Shelley, který poprvé vyšel už v roce 1818. Vypráví o mladém vědci Viktoru Frankensteinovi, jenž stvoří umělého člověka, ohyzdné monstrum s nadlidskou silou. V románu se mimo jiné řeší, zda je "stvořitel" zodpovědný za svůj "výtvor", případně lze text chápat jako varování před nezamýšlenými důsledky vědeckých experimentů a sobeckým počínáním na pokrok extrémně orientované společnosti v době průmyslové revoluce.

Příběh byl již nesčetněkrát zfilmovaný, leč adaptace z minulosti se zaměřovaly spíše na stvoření Frankensteinova monstra a hloubku či komplexnost výjimečné předlohy nevystihovaly. Tenhle pomyslný dluh by rád pořešil režisér, scenárista a producent Guillermo del Toro.

Během panelové diskuze na letošním virtuálním Comic-Conu, v níž del Toro klábosil s režisérem Scottem Cooperem, byli oba tvůrci dotázáni, jaký film by rádi natočili, kdyby měli zajištěnou dostatečnou finanční podporu. Del Toro zmínil hned dva vysněné projekty. Prvním je V horách šílenství, adaptace hororové povídky H. P. Lovecrafta, o kterou se v minulosti již pokoušel. Studio mu však neposkytlo potřebné finance.

Následně zmínil právě filmovou adaptaci Frankensteina. Del Torova představa zahrnuje dva či tři provázané snímky. Pro zachycení všeho podstatné by bylo prý zapotřebí "měnit perspektivu a střídat vypravěče." Evidentně nic snadného. Těžko soudit, zda se někdy najdou dostatečné finance na realizaci takto rozsáhlé vize. Na začátku letošního roku se hlasitě mluvilo o tom, že studio Universal ruku v ruce s Jasonem Blumem kolem Frankensteina krouží a čile debatuje o jeho budoucnosti

Vřele doporučujeme zhlédnout kompletní diskuzní panel, v němž del Toro a Cooper rozebírají řadu zajímavých věcí. V galerii pak najdete fotky dosud patrně nejznámějšího filmového Frankensteinova monstra v podání legendárního Borise Karloffa.

Foto: TriStar Pictures (ilustrační, z filmu Frankenstein z roku 1994)

Galerie: 11

Guillermo del Toro by rád natočil filmovou trilogii o Frankensteinovi | Fandíme filmu Guillermo del Toro by rád natočil filmovou trilogii o Frankensteinovi | Fandíme filmu Guillermo del Toro by rád natočil filmovou trilogii o Frankensteinovi | Fandíme filmu Guillermo del Toro by rád natočil filmovou trilogii o Frankensteinovi | Fandíme filmu Guillermo del Toro by rád natočil filmovou trilogii o Frankensteinovi | Fandíme filmu Guillermo del Toro by rád natočil filmovou trilogii o Frankensteinovi | Fandíme filmu Guillermo del Toro by rád natočil filmovou trilogii o Frankensteinovi | Fandíme filmu Guillermo del Toro by rád natočil filmovou trilogii o Frankensteinovi | Fandíme filmu Guillermo del Toro by rád natočil filmovou trilogii o Frankensteinovi | Fandíme filmu Guillermo del Toro by rád natočil filmovou trilogii o Frankensteinovi | Fandíme filmu Guillermo del Toro by rád natočil filmovou trilogii o Frankensteinovi | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2020 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest