Nejlepší film uplynulého desetiletí podle Quentina Tarantina

Nejlepší film uplynulého desetiletí podle Quentina Tarantina | Fandíme filmu
Miramax
Zobrazit další 3 obrázky
Kterému dramatu složil Tarantino poklonu?

Quentin Tarantino má jasno. Nejlepším filmem uplynulé dekády je dle kultovního režiséra a scenáristy snímek Davida Finchera Sociální síť (The Social Network) z roku 2010. "Sociální síť bere první místo, jelikož je nejlepší. To je celé! Prostě válcuje všechno ostatní." Tohle životopisné drámo o vzniku Facebooku sklízelo jednu cenu za druhou, přičemž scenárista Aaron Sorkin si dokonce odnesl zlatého plešouna za nejlepší adaptovaný scénář. Fincherův majstrštyk s Jessem Eisenbergem v roli vychytralého Marka Zuckerberga se právem řadí k tomu nejlepšímu, co jsme za posledních deset let mohli v kinech vidět. Tarantino současně uvedl, že dvojkou na jeho pomyslném seznamu je válečný opus Dunkirk režiséra Christophera Nolana. Zajímavé ovšem je, že v roce 2011, když Tarantino sestavoval tradiční žebříček nejlepších filmů roku (uvedených v roce 2010), umístil úplně nejvýš pixarovku Toy Story 3: Příběh hraček. Sociální síť pak brala stříbro. Tarantino tedy evidentně docenil Sociální síť až v průběhu času, případně v jeho očích ztratil na kvalitě povedený animák.

Sociální síť (2010): Každá doba má své vizionáře, kteří za sebou ve stopách své geniality zanechají pozměněný svět – ale málokdy k tomu dojde bez boje o to, co se přesně událo, a kdo byl přítomen okamžiku zrození změn. Ve filmu The Social Network divákům režisér David Fincher a scenárista Aaron Sorkin umožňují nahlédnout do okamžiků, kdy vznikal Facebook, nejrevolučnější sociální fenomén nového století, prostřednictvím odlišných pohledů hyperinteligentních mladých mužů, kteří svorně tvrdí, že právě oni byli u toho, když Facebook vznikl. Výsledkem je drama plné tvoření i destrukce, drama, které se zcela záměrně vyhýbá jediné interpretaci, ale místo toho poukazuje na rozpory v subjektivních výkladech událostí, aby tak zrcadlilo stále se měnící sociální vztahy, které jsou pro naši současnost charakteristické.

Zdroje: MW, EW

Foto: Miramax (ilustrační, z natáčení filmu Kill Bill)

Sociální síť

30.09.2010 | USA
Drama
Info o filmu

Galerie: 4

Nejlepší film uplynulého desetiletí podle Quentina Tarantina | Fandíme filmu Nejlepší film uplynulého desetiletí podle Quentina Tarantina | Fandíme filmu Nejlepší film uplynulého desetiletí podle Quentina Tarantina | Fandíme filmu Nejlepší film uplynulého desetiletí podle Quentina Tarantina | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest