Batman Beyond: V nikdy nerealizovaném filmu měl hrát hrdinu Clint Eastwood

Batman Beyond: V nikdy nerealizovaném filmu měl hrát hrdinu Clint Eastwood | Fandíme filmu
Warner Bros.
Zobrazit další 1 obrázek
Zestárlého Batmana si měl střihnout Drsný Harry.

Animovaná superhrdinská série Batman Beyond byla součástí televizní zábavy v letech 1999 až 2001. Celkem vzniklo 52 epizod a v roce 2000 též direct-to-dvd animák Batman Beyond: Return of the Joker. Za projektem stáli Bruce Timm, Paul Dini a Alan Burnett. V centru dění byl logicky Batman alias Bruce Wayne, který dlouhá léta ochraňoval město Gotham, ale ani on nemládnul a navíc se u něho začalo projevovat onemocnění srdce. I jemu brzy došlo, že tu nebude napořád a proto za sebe začal hledat náhradu - Batmana budoucnosti. Jinými slovy, Batman v důchodovém věku poučoval a podporoval svého mladého a nezkušeného nástupce.

Sériál si nevedl úplně špatně, leč po třech sezónách byl i tak zrušen. Nicméně studiu Warner se tematika evidentně vcelku líbila, což nedávno potvrdil i Dini, jeden z tvůrců seriálu, jenž uvedl, že jej ruku v ruce s Burnettem studio v minulosti oslovilo, aby sepsali scénář  pro hranou filmovou adaptaci. Dokonce byl vybrán i režisér, jímž měl být Boaz Yakin (Vzpomínka na Titány, Hrdina Max), a spekulovalo se o tom, že prošedivělého Batmana si střihne Clint Eastwood.

Dini vysvětlil, že příběh "se měl odehrávat v Gothamu budoucnosti, který však neměl vypadat nějak výrazně futuristicky." Bohužel, studiu se nelíbil temný tón, jenž z materiálu sálal všemi směry. Požadovali přístupnější a rodinnější verzi příběhu o maskovaném hrdinovi, což vyústilo v odchod Yakina a následné zastavení dalších prací. Těžko soudit, zda se Warneři s touto verzí Batmana ještě někdy vytasí, ale pravděpodobné je, že Eastwood u toho nebude.

Zdroj: CBM

Foto: Warner Bros.

Galerie: 2

Batman Beyond: V nikdy nerealizovaném filmu měl hrát hrdinu Clint Eastwood | Fandíme filmu Batman Beyond: V nikdy nerealizovaném filmu měl hrát hrdinu Clint Eastwood | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2022 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest