Macbeth s Denzelem se zastavil, Ridley Scott a další hovoří o odkladech

Macbeth s Denzelem se zastavil, Ridley Scott a další hovoří o odkladech | Fandíme filmu
Universal Pictures
Nic nového pod sluncem, Hollywood se čím dál víc ukládá ke koronavirovému spánku.
  1. Kapitola č.1
  2. Kapitola č.2

Ani dnes se neobejdeme bez článku, v němž bychom se nezabývali zastavenými produkcemi a odloženými premiérami. Špatné zprávy hlásí hned několik projektů. Prvním je drama Macbeth režiséra Joela Coena s Denzelem Washigtonem a Frances McDormand v hlavních rolích. Natáčení bylo kvůli zdraví všech zúčastněných pozastaveno a nikdo netuší, kdy se bude pokračovat. Jedná se o adaptaci světoznámé tragédie Williama Shakespeara, jež vypráví příběh skotského generála Macbetha, jemuž čarodějnice zjeví proroctví. To říká, že se Macbeth stane skotským králem. Cílevědomý generál tedy začne dělat vše pro to, aby se proroctví vyplnilo. Při své cestě k moci neváhá lhát, manipulovat a vraždit. Snímek by se měl v kinech objevit někdy v příštím roce.

Stejný osud potkal historické drama The Last Duel. Režisér Ridley Scott k tomu uvedl, že mají za sebou zhruba měsíc natáčení ve Francii (tady jsou z toho fotky) a materiál zatím vypadá dle jeho slov fantasticky. Z Francie měl štáb namířeno do Irska, leč sám Scott přiznal, že by bylo nezodpovědné pokračovat a zbytečně riskovat. Ostatně on sám patří do nejrizikovější skupiny, jelikož mu je již 82 let. Očekávaný historický opus se odehrává ve Francii čtrnáctého století a točí se kolem rytíře vracejícího se z bitvy ve Skotsku. Když se vrátí zpět domů, tak zjistí, že mu manželku znásilnil jeho panoš a dobrý přítel. Ten přirozeně zatlouká a zatlouká, avšak spor nakonec skončí u krále a ten se rozhodne pro řešení skrze duel na život a na smrt. Bůh tedy rozhodne, kdo má pravdu, leč vyhraje-li panoš, má zemřít i rytířova manželka. Jedná se o poslední spor ve Francii, jenž byl řešen tímto způsobem a se souhlasem příslušných autorit. V hlavních rolích Matt Damon a Ben Affleck.

Komplikace pro tuto chvíli nehlásí reboot mlátičky Mortal Kombat, ačkoliv producent Todd Garner reagoval na otázku ohledně možného odsunutí premiéry velice nervózně: "Bohužel, v tuto chvíli nikdo nic neví. Jakmile se něco dozvím, dám vědět." Mortal Kombat má stanové datum premiéry na 15. ledna 2021, přičemž natáčení bylo ukončeno v prosinci minulého roku. Garnerova nejasná odpověď však dává i tak smysl. Za prvé neví, jak budou moci postupovat post-produkční práce. Za druhé si je vědom toho, že spousta premiér se odsouvá a studio bude dost možná donuceno hledat jiný premiérový spot, aby se vyhnulo kolizi s nějakým nabušeným blockbusterem, které se všemožně přesouvají.

Další kapitola »

Noví mutanti

28.08.2020 | USA
Akční, Sci-Fi
Info o filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2021 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest