Macbeth: Joel Coen poprvé točí bez bratra a rovnou Shakespeara

Macbeth: Joel Coen poprvé točí bez bratra a rovnou Shakespeara | Fandíme filmu
Zobrazit dalších 5 obrázků
V hlavních rolích Denzel Washington a Frances McDormand.

Režisérské a scenáristické duo bratří Coenů jistě nemusíme představovat. Joel a Ethan Coen natočili takové klasiky jako například Zbytečná krutost, Fargo, Big Lebowski, Barton Fink nebo Tahle země není pro starý. Jejich posledním filmem je The Ballad of Buster Scruggs, kterou můžete vidět na Netflixu. Režiséři dlouho nelenili a oznámili svůj další projekt. Respektive jeden z bratrů. Poprvé za jejich kariéru se bratři režijně rozdělí a nový film zrežíruje pouze Joel Coen. (Pravda, v počátcích coenovské dráhy byl jako režisér uváděný pouze Joel, ale bylo to čistě kvůli odborovým regulím, tentokrát je to poprvé, kdy jeden z bratrů tvoří skutečně zvlášť).

Ten si pro svůj sólový počin vybral světoznámou tragédii Williama Shakespeara Macbeth. Macbeth vypráví příběh skotského generála Macbetha, kterému čarodějnice zjeví proroctví, jež říká, že se stane skotským králem. Cílevědomý generál začne dělat vše pro to, aby se proroctví vyplnilo. Při své cestě k moci neváhá lhát, manipulovat ani vraždit. Poslední adaptaci přinesl na stříbrná plátna režisér Justin Kurzel (Assassin’s Creed) v roce 2015.

Hlavních rolí se ujmou režisérova žena, oscarová Frances McDormand (Fargo, Tři billboardy kousek za Ebbingem), a oscarový herec Denzel Washington (Malcolm X, Training Day, Equalizer). Scénář píše sám Joel a o distribuci filmu se postará nezávislé studio A24. Datum premiéry je zatím neznámý stejně jako důvod, proč se Joel Coen rozhodl natočit tento film bez svého bratra.

Titulní fotka je z Macbetha Justina Kurzela. Trailer na poslední snímek bratří Coenů:

Zdroj: The Playlist

Galerie: 6

Macbeth: Joel Coen poprvé točí bez bratra a rovnou Shakespeara | Fandíme filmu Macbeth: Joel Coen poprvé točí bez bratra a rovnou Shakespeara | Fandíme filmu Macbeth: Joel Coen poprvé točí bez bratra a rovnou Shakespeara | Fandíme filmu Macbeth: Joel Coen poprvé točí bez bratra a rovnou Shakespeara | Fandíme filmu Macbeth: Joel Coen poprvé točí bez bratra a rovnou Shakespeara | Fandíme filmu Macbeth: Joel Coen poprvé točí bez bratra a rovnou Shakespeara | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest