Oscar 2020: Kde a jak slavnostní předávání sledovat

Oscar 2020: Kde a jak slavnostní předávání sledovat | Fandíme filmu
Poradíme, jak být u toho, až se v noci na zítřek konečně začnou předávat slavné Oscary, nejvyšší ocenění filmového světa.

Už 92. ročník slovutných Oscarů začne svůj slavnostní přenos v noci na pondělí, ve 2:00 Středoevropského času. Jak tuhle slávu můžete sledovat?

Pokud nechcete nebo nemůžete ponocovat, prostě se kdykoliv ráno stavte u nás na webu, budou na vás okamžitě čekat kompletní výsledky a postupně během dne budou přibývat naše rozbory a komentáře.

Jak mohou Oscary sledovat noční sovy v přímém přenosu? Samozřejmě budeme rádi, když budete sledovat společně s námi. Na webu budeme aktualizovat už od dvou průběžný seznam vítězů a přidávat první postřehy. Také s vámi budeme na našem Facebooku a Instagramu.

Pokud chcete sledovat živě přenos z kalifornského Dolby Theatre, nejjednodušší cestou je naladit si ve 2:00 stanici ČT2. Má to však několik malých háčků. Minimálně v minulých letech šlo sledovat přenos pouze v TV, nikoliv skrze internetové stránky České televize, což je v roce 2020 maličko nešťastné omezení. Přenos navíc komentují P. Sladký a Š. Gmiterková a v minulosti nikdy nešel český komentář vypnout, takže jde jen dost špatně slyšet, co se v sále skutečně říká. Ale lepší něco, než nic.

Pokud jde o slovenské diváky, v tuhle chvíli to nevypadá, že by kterákoliv ze slovenských stanic přenos v programu nabízela. Na satelitním vysílání nabízejí přímý přenos například německé stanice PRO 7 a ORF 1, tak pokud někdo máte zkušenosti s tím, jestli do vysílání míchají německý voice-over, anebo vše nechávají hezky v původním znění, dejte vědět v komentářích. ORF Také některé pořady umožňuje sledovat online i z Česka, tak můžete zkusit štěstí na jejich webu, nicméně něco mi říká, že zrovna přenos Oscarů bude pro webový přenos blokovaný, podobně, jako je to na ČT.

Stream na svých webovkách nabízí sice i stanice ABC, pro jejíž živé vysílání oscarový přenos primárně vzniká, nicméně stream bude na 99% opět přístupný pouze divákům v Severní Americe. Existují způsoby, jak americké stanice naladit přes internet v Evropě, ale necháme čistě na vašem vlastním uvážení, jestli si chcete googlovat podrobnosti o tom, nakolik jsou takové cesty bezpečné, spolehlivé a především legální.

Přenos z červeného koberce, kde dámy předvádějí své opulentní róby a obecně osobnosti hovoří o tom, jak se na celý večer těší, by měl běžet zhruba od 0:30 středoevropského času. Co je důležité, přenos z červeného koberce bývá k dispozici oficiálně i pro mezinárodní publikum. Obvykle jej nabízejí ABC, samotná Akademie, E!, Entertainment Tonight a EW/People. Vždy na svých oficiálních stránkách, twitterových účtech či Youtube kanálech.

A kdyby všechny cesty k informacím selhaly, tak nevěšte hlavu a zůstaňte zkrátka a dobře připojení na náš web a sociální sítě, budeme vás o všem zprostředkovaně informovat.

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2020 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest