TOP 10 Nejgooglovanějších filmů a herců roku 2019 - Žebříček vedou Avengers a Joker

TOP 10 Nejgooglovanějších filmů a herců roku 2019 - Žebříček vedou Avengers a Joker | Fandíme filmu
Co filmového letos uživatelé Googlu zdaleka nejvíc hledali v Česku, na Slovensku i ve světě?
 1. Kapitola č.1
 2. Kapitola č.2
 3. Kapitola č.3

Jako každý rok Google odhalil, co se na něm nejvíc hledalo a my se na to teď podíváme z filmového hlediska. V absolutní top desítce nejhledanějších pojmů se umístili Avengers: Endgame (7. nejvyhledávanější termín) a Joker (8. nejvyhledávanější termín). Desítka nejhledanějších filmů je pak následující:

 1. Avengers: Endgame
 2. Joker
 3. Captain Marvel
 4. Toy Story 4 (Příběh hraček 4)
 5. Aquaman
 6. Once Upon a Time in Hollywood (Tenkrát v Hollywoodu)
 7. Frozen 2 (Ledové království 2)
 8. Green Book (Zelená kniha)
 9. The Lion King (Lví král)
 10. Aladdin (Aladin)

Jak sami můžete vidět, hledaly se populární velkofilmy a snímky, kolem kterých žila nějaká debata. To platí především pro Green Book a Once Upon a Time in Hollywood. Zelená kniha vyhrála hlavního Oscara a v kinech o ni také byl značný zájem (tržby 321 milionů dolarů). Kolem snímku také nebylo zrovna málo kontroverzí, takže je možné, že si diváci hledali, co se to vlastně děje. Pomoci může i to, že je film točený volně na motivy skutečných událostí a Zelená kniha (seznam zařízení ochotných napříč Spojenými státy ubytovat černochy) také existovala, takže je možné, že si diváci filmu následně hledali i historické souvislosti. Tenkrát v Hollywoodu je film Quentina Tarantina. Už to samo o sobě přitahuje pozornost. Snímek je v hledáčku poměrně dlouho, když začal svoji cestu na festivalu v Cannes, v létě měl premiéru, kolem ní také hořely nejrůznější kontroverze (vyobrazení Bruce Lee) a na podzim se začalo mluvit o oscarových šancích.

Zbytek výběru příliš nepřekvapí. Do značné míry se totiž shoduje s dosavadním žebříčkem nejnavštěvovanějších filmů roku. Z toho chybí Spider-Man: Daleko od domova a Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw, místo kterých se umístili právě Zelená knih a Tarantino. Určitým překvapením jsou pak chybějící Hvězdné války, ale je možné, že je vystrnadila premiéra stanovená až na prosinec a lidé si je ve větší míře teprve hledat budou.

Další kapitola »

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2021 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest