Star Wars: Rychlost, s jakou se hrdinka Rey učí umění Jediů, není náhoda

Star Wars: Rychlost, s jakou se hrdinka Rey učí umění Jediů, není náhoda | Fandíme filmu
Zobrazit dalších 14 obrázků
K tomu J.J. Abrams prozradil, proč se devátý díl vrací na Hvězdu smrti a Oscar Isaacs přirovnal velké finále k promyšlené šachové partii.

Nová trilogie Star Wars, která vzniká pod společností Disney, se nedočkala univerzálně kladného přijetí. Důvodů je několik, jedna z těch nejčastějších výhrad však směřovala k jedné z nových postav současné trilogie - Rey. Postava samotná se sice rychle stala velmi oblíbenou, někteří fanoušci však začali poukazovat na fakt, jak neskutečně rychle oproti jiným postavám z minulosti nabírá na síle (nebo spíš Síle). Stačí zmínit například závěrečný souboj ze sedmého dílu Síla se probouzí, kdy v se té době nezkušená Rey s přehledem vyrovná dlouho trénovanému Kylo Renovi. Tvůrci tehdy oponovali, že nejde o nějak technický šermířský souboj, ale o bestiální boj o holé přežití, při ktrém je navíc Kylo raněný a rozhozený z toho, že před chvílí zavraždil vlastního otce. Kritičtí fandové ale poukazovali i na další obdobné situace, při kterých obdobná vysvětlení nalézt nejde.

Kritická část fandů tak začala mluvit o nedomyšlenému scénáři. Možná jde ale nakonec o pravý opak a od začátku zamýšlenou věc. Alespoň to tvrdí režisér sedmého a nově i devátého dílu J.J. Abrams. Ten přiznal, že je ona rychlost, s jakou se Rey učí, opravdu trochu děsivá a že se jedná o dobrou poznámku. Prohlásil ale, že se nejedná o náhodu. Otázkou teď samozřejmě zůstává, jak se vše vlastně vysvětlí. Teorií se objevila celá řada. Například, že za to může Reyin dosud neobjasněný původ. Třeba je potomkem někoho opravdu mocného, anebo se třeba jedná o klon, který třebas prochází rychlejším vývojem. Odpověď je v tuto dobu nejasná, s velkou pravděpodobností ji však už za necelé dva týdny objasní Vzestup Skywalkera.

V jiném rozhovoru Abrams prozradil, proč se devátý díl vrací do trosek Hvězdy smrti. Důvodů bylo prý více. Jednak je to podle něj lokace, kam se vrátit musí, jakožto místo, kde se postavy musí postavit břemenu, které jim zanechala předešlá generace a postavit se minulosti. Smysl návratu pak prý není jenom v této očividné metafoře, nýbrž i v tom, že se bude jednat o nesmírně monumentální podívanou.

Představitel Poa Damerona Oscar Isaac pak zajímavě přirovnal film k závěru šachové partie mezi Jedii a Sithy, která se odehrávala už po dlouhou dobu. Teď se hra prý nachází ve stavu, kdy už se akorát čeká, kdo bude tím, kdo zasadí šach mat. Při natáčení pak prý kvůli použití dlouhých záběrů všem hercům dával Abrams o něco větší kreativní svobodu, než dříve. Šlo vidět, že do nich režisér vkládá důvěru a že věřil, že svým postavám rozumí nejlépe ze všech, Tato stránka tvorby filmu ho prý velmi bavila.

Nakonec se můžete podívat na oficiální video, které se ohlíží zpět za evolucí Stormtrooperů.

Star Wars: Epizoda IX je závěrečným dílem populární filmové série. Režíruje J.J. Abrams, scénář napsal společně s Chrisem Terriem. Produkuje Kathleen Kennedy. V hereckých rolích se vracejí Daisy Ridley, Adam Driver, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Domhnall Gleeson, Kelly Marie Tran, Joonas Suotamo, Billie Lourd, Mark Hamill, Anthony Daniels, Billy Dee Williams a Carrie Fisher. Nově obsazení doplňují Naomi Ackie, Richard E. Grant a Keri Russell. Datum premiéry je stanovené na 20. 12. 2019.

Zdroje: The Rolling Stone, Entertainment Weekly, Games RadarSiriusXM 

Star Wars: Vzestup Skywalkera

20.12.2019 | USA
Akční, Sci-Fi, Dobrodružný, Fantasy
Info o filmu

Galerie: 15

Star Wars: Rychlost, s jakou se hrdinka Rey učí umění Jediů, není náhoda | Fandíme filmu Star Wars: Rychlost, s jakou se hrdinka Rey učí umění Jediů, není náhoda | Fandíme filmu Star Wars: Rychlost, s jakou se hrdinka Rey učí umění Jediů, není náhoda | Fandíme filmu Star Wars: Rychlost, s jakou se hrdinka Rey učí umění Jediů, není náhoda | Fandíme filmu Star Wars: Rychlost, s jakou se hrdinka Rey učí umění Jediů, není náhoda | Fandíme filmu Star Wars: Rychlost, s jakou se hrdinka Rey učí umění Jediů, není náhoda | Fandíme filmu Star Wars: Rychlost, s jakou se hrdinka Rey učí umění Jediů, není náhoda | Fandíme filmu Star Wars: Rychlost, s jakou se hrdinka Rey učí umění Jediů, není náhoda | Fandíme filmu Star Wars: Rychlost, s jakou se hrdinka Rey učí umění Jediů, není náhoda | Fandíme filmu Star Wars: Rychlost, s jakou se hrdinka Rey učí umění Jediů, není náhoda | Fandíme filmu Star Wars: Rychlost, s jakou se hrdinka Rey učí umění Jediů, není náhoda | Fandíme filmu Star Wars: Rychlost, s jakou se hrdinka Rey učí umění Jediů, není náhoda | Fandíme filmu Star Wars: Rychlost, s jakou se hrdinka Rey učí umění Jediů, není náhoda | Fandíme filmu Star Wars: Rychlost, s jakou se hrdinka Rey učí umění Jediů, není náhoda | Fandíme filmu Star Wars: Rychlost, s jakou se hrdinka Rey učí umění Jediů, není náhoda | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2021 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest