Mosul: Režiséři Avengers přinášejí válečný film v arabštině

Mosul: Režiséři Avengers přinášejí válečný film v arabštině | Fandíme filmu
Zobrazit dalších 6 obrázků
Bratři Russoovi se ujali produkce nebývale věrně zpracovaného válečného dramatu.
  1. Kapitola č.1
  2. Kapitola č.2

Anthony a Joe Russoovi jsou hlavně díky své skvělé práci pro Marvel Studios jedni z nejúspěšnějších režisérů poslední dekády. Za pouhých pět let přinesli čtyři vysoce kvalitní blockbustery toho největšího kalibru, které dohromady utržily těžko uvěřitelných 6,7 miliard dolarů. Po tom obrovském shonu se jim tedy nedá divit, že si od velkých projektů chtějí dát pauzu a věnovat se malým nezávislým projektům. A novinka se jménem Mosul toto bez pochyby splňuje.

Od režie komiksovek se v tomto případě Russoovi přesunuli k produkci válečného filmu, který je opravdu nezvykle celý v arabštině. Film je založen na článku z amerického časopisu New Yorker a vypráví příběh jednotky bojující v Iráku proti tzv. Islámskému státu. Snímek však není klasickým válečným dramatem, k tématu podle všeho přistupuje s četnými dokumentárními prvky. I tak mu ale ani zdaleka nemají chybět pořádné emoce, které jsou dosaženy i přes fakt, že se ve filmu používají dialogy poměrně zřídka.

Mosul je režijním debutem Matthewa Michaela Carnahana (scenárista Světové války Z nebo Deepwater Horizon: Moře v plamenech). Samotné natáčení pro něj byl prý opravdu těžký úkol. Po celou dobu totiž film natáčel výhradně v zahraničí, navíc jazykem, kterým v životě nemluvil. K tomu se navíc jednalo o jeho režijní prvotinu. Přesně to ale podle něj nakonec vtisklo filmu neskutečně originální vzezření.

Další kapitola »

Galerie: 7

Mosul: Režiséři Avengers přinášejí válečný film v arabštině | Fandíme filmu Mosul: Režiséři Avengers přinášejí válečný film v arabštině | Fandíme filmu Mosul: Režiséři Avengers přinášejí válečný film v arabštině | Fandíme filmu Mosul: Režiséři Avengers přinášejí válečný film v arabštině | Fandíme filmu Mosul: Režiséři Avengers přinášejí válečný film v arabštině | Fandíme filmu Mosul: Režiséři Avengers přinášejí válečný film v arabštině | Fandíme filmu Mosul: Režiséři Avengers přinášejí válečný film v arabštině | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2020 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest