X-Men: Dark Phoenix: Podle Jamese McAvoy se měnil celý závěr kvůli konkurenčnímu filmu

X-Men: Dark Phoenix: Podle Jamese McAvoy se měnil celý závěr kvůli konkurenčnímu filmu | Fandíme filmu
Zobrazit dalších 7 obrázků
Může Captain Marvel za přetáčky Dark Phoenix? A pusťte si novou upoutávku.

Není tajemstvím, že si X-Men: Dark Phoenix prošli rozsáhlými přetáčkami, které způsobily odložení premiéry filmu. Podle nedávného vyjádření producenta Hutche Parkera to bylo kvůli tomu, že původní verze finále odřízla Jean Grey od ostatních postav, a tak bylo potřeba finále předělat, aby všechny postavy byly pospolu a bylo to daleko emotivnější. Představitel Profesora X James McAvoy však aktuálně odhalil důvody, které působí jako daleko pravděpodobnější.

Podle jeho slov se závěr filmu musel měnit proto, že byl do velké míry totožný se závěrem jiného komiksového snímku z poslední doby. McAvoy se sice během rozhovoru zastavil a řekl „staršího filmu“, ale viditelně chtěl říct, že je z poslední doby. Navíc příliš nedává smysl, aby tvůrci „omylem“ natočili stejný závěr jako měl nějaký starší komiksový film. Logicky to musel být snímek, který vznikal ve zhruba stejné době, jako Dark Phoenix.

O jaký film šlo? Už loni v březnu se online spekulovalo o tom, že se Dark Phonix musí přetáčet kvůli tomu, že film sdílí řadu společných elementů s Captain Marvel. Tehdy se dokonce mluvilo o tom, že by v Dark Phonix měli vystupovat podobu měnící mimozemšťané Skrullové. Jessica Chastain v aktuálním rozhovoru říká, že se její postava dost měnila a nepochází z komiksů a představitel Magneta Michael Fassbender uvádí, že konkurenční film jejich nápad vyloženě „ukradl“ (ale myslí to žertem, nikoho neočerňuje). Captain Marvel vyšla skutečně nedávno a je to jediný komiksový film z poslední doby, který měl finále ve vesmíru.

Zřejmě se tedy nejnovější X-Meni přetáčeli proto, že měli něco společného se závěrem Captain Marvel. Teď je otázka, zda filmaři změnili svůj závěr dobrovolně, a nebo na ně zatlačil někdo shora, protože v době přetáček už probíhala jednání o odkoupení studia Fox konkurenčním Disneym. A z hlediska Disneyho působí logicky, že by chtěl ochránit „vlastní“ Captain Marvel, na které do budoucna může stavět, a až tak mu nevadilo, jestli tím pádem potopí závěr foxovské série X-Men, kterou stejně hodlá ukončit a předhodit jednotlivé postavy Marvelu k volnému užívání.

Na závěr si můžete pustit scénu z filmu:

V Dark Phoenix se X-Meni postaví svému dosud nejnebezpečnějšímu protivníkovi: Osobě z vlastních řad, Jean Grey. Během záchranné mise ve vesmíru Jean téměř zemře, když ji zasáhne tajuplná kosmická síla. Po návratu domů je díky oné síle podstatně mocnější, ale také daleko nestabilnější. Zápasí s někým dalším, kdo žije v jejím nitru a svoje nově nabité síly uvolňuje způsobem, jaký nedokáže ani pochopit, ani ovládnout. Ubližuje těm, které má nejraději a stává se jádrem toho, proč se X-Meni začínají rozpadat. Rodina se začíná pomalu rozpouští a musí najít způsob, jak se znovu sjednotit. Nejen pro záchranu duše Jean Grey, ale i pro záchranu naší planety, na kterou útočí mimozemšťané, kteří se snaží tajuplnou sílu zneužít pro ovládnutí celé galaxie.

V hlavních rolích hrají Jennifer Lawrence, Jessica Chastain, Sophie Turner, James McAvoy, Michael Fassbender, Evan Peters, Olivia Munn, Nicholas Hoult, Tye Sheridan, Alexandra Shipp a Kodi Smit-McPhee. Scénář napsal a režíruje Simon Kinberg. Datum české a slovenské premiéry je stanovené na 6. 6. 2019.

Zdroj: Yahoo

Galerie: 8

X-Men: Dark Phoenix: Podle Jamese McAvoy se měnil celý závěr kvůli konkurenčnímu filmu | Fandíme filmu X-Men: Dark Phoenix: Podle Jamese McAvoy se měnil celý závěr kvůli konkurenčnímu filmu | Fandíme filmu X-Men: Dark Phoenix: Podle Jamese McAvoy se měnil celý závěr kvůli konkurenčnímu filmu | Fandíme filmu X-Men: Dark Phoenix: Podle Jamese McAvoy se měnil celý závěr kvůli konkurenčnímu filmu | Fandíme filmu X-Men: Dark Phoenix: Podle Jamese McAvoy se měnil celý závěr kvůli konkurenčnímu filmu | Fandíme filmu X-Men: Dark Phoenix: Podle Jamese McAvoy se měnil celý závěr kvůli konkurenčnímu filmu | Fandíme filmu X-Men: Dark Phoenix: Podle Jamese McAvoy se měnil celý závěr kvůli konkurenčnímu filmu | Fandíme filmu X-Men: Dark Phoenix: Podle Jamese McAvoy se měnil celý závěr kvůli konkurenčnímu filmu | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2021 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest