Avengers: Endgame: Naše první dojmy z filmové události roku

Avengers: Endgame: Naše první dojmy z filmové události roku | Fandíme filmu
Bez spoilerů o tom, jak se povedl závěr ságy Avengers.

Avengers: Endgame dorazili do našich kin. Nebyla to jen další týmovka v řadě, ale snímek, který měl za úkol uzavřít příběhy načaté v dosavadní dvacítce marvelovek. To byl vskutku ambiciózní úkol a ze všeho nejdůležitější je, že Russoovi nezaváhali. Endgame mohla dopadnou hrozně, ale stal se menší zázrak a dostali jsme nejen vydařený velkofilm, ale skutečně také důstojné rozloučení s jednou kapitolou komiksové historie.

Endgame je soustředěná na poměrně úzký okruh hrdinů (primárně původní šestici), a tak každý má prostor. Osobní momenty mají přednost před akcí, a tak nikdo nepřijde zkrátka. Všichni mají v odvetě s Thanosem co ztratit, všem se dostaneme dostatečně pod kůži a když dojde na emocionálně vypjaté momenty (a že jich není málo), mají patřičnou sílu. Na akční scény také dojde a jsou zdařilé. Je v nich spousta nápadů a splněných fanouškovských snů. Kdo však čeká, že mu závěrečná marvelovka dá akci od začátku až do konce, ten musí být nevyhnutelně zklamaný.

To byly první dojmy těsně po návratu z kina. Další dojmy najdete v přiloženém videum. Během týdne očekávejte ještě důkladnější recenzi a časem se ponoříme také do hlubin spoilerů.

Po zničujících událostech Avengers: Infinity War je kvůli zásahu šíleného Titána Thanose vesmír v rozvalinách. S pomocí zbývajících spojenců se musí Avengers ještě jednou dát dohromady, aby odčinili Thanosovo dílo a navrátili do vesmíru pořádek jednou pro vždy. Ať už následky budou jakékoliv.

V hlavních rolích: Chris Evans, Robert Downey Jr., Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Josh Brolin, Karen Gillan, Brie Larson, Paul Rudd, Don Cheadle, Bradley Cooper a mnozí další. Režíruje Anthony a Joe Russoovi. Datum české a slovenské premiér je stanovené na 25. 4. 2019.

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2021 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest